Papież ponownie pojawia się przed Placem św. Piotra na niedzielnych modlitwach

Uwaga – film Andrea Bernardi. Zdjęcie: Vincenzo Pinto. ///

Watykan, 18 kwietnia 2021 (AFP) – Papież Franciszek pojawił się w niedzielę z tradycyjnego okna Pałacu Apostolskiego z widokiem na Plac Świętego Piotra, aby publicznie odmówić swoje tradycyjne cotygodniowe modlitwy, które od 21 marca są przenoszone z Twojej biblioteki z powodu ograniczeń w sprawie walki z Covid.

Papież uśmiechnął się do zgromadzonych wiernych, co pielgrzymi mogli zobaczyć i usłyszeć na majestatycznym placu otoczonym słynnymi kolumnami Gian Lorenzo Berniniego, przed majestatycznym kościołem św. Piotra.

„Muszę wam ufać jedno: brakowało mi placu. Kiedy musiałem się modlić w bibliotece, nie byłem szczęśliwy. Dzięki Bogu, dziękuję, że tam jesteście (…) Życzę wszystkim dobrej niedzieli!”

Ostatnie niedzielne modlitwy ogłoszone publicznie przez Papieża przypadają na 14 marca. Ograniczenia antykoronawirusowe przyjęte we Włoszech, a więc w Rzymie, gdzie znajduje się Watykan, nie pozwoliły na organizowanie spotkań, dlatego konieczne było zawieszenie tego popularnego wydarzenia wśród wiernych i pielgrzymów oraz turystów.

Ponadto w niedzielę Franciszek wyraził „zaniepokojenie” „wzrostem działań wojskowych” na Ukrainie, ponieważ Rosja oskarża Rosję o rozmieszczenie wielu żołnierzy na Krymie (półwysep, który został zaanektowany w 2014 r.) I na granicy, jako nowy walki prawie wybuchły Koniec letniego rozejmu w 2020 r. (północnego).

„Jestem bardzo zaniepokojony wydarzeniami, które miały miejsce w niektórych regionach Ukrainy, ponieważ w ostatnich miesiącach doszło do zwiększenia liczby naruszeń zawieszenia broni” – powiedział we fragmencie swojego przemówienia do wiernych.

glr / wiek / i

Agencja prasowa France

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *