Parlatino mówi, że kobiety są kluczem do zmian w regionie

Parlatino mówi, że kobiety są kluczem do zmian w regionie

Otwierając 37. Zgromadzenie Zwyczajne Parlamentu Ameryki Łacińskiej i Karaibów (Parlatino) z siedzibą w Panamie, argentyńska senator podkreśliła, że ​​od lutego zeszłego roku jej administracja skupia się na tym, czego dowodem jest Biuro ds. podejście do płci i równe szanse.

Giacoppo podkreślił również najnowszy wkład Parlatino we współpracę z innymi agencjami, takimi jak Office of the Future i Międzyinstytucjonalny Komitet ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej, a także wykorzystanie badań satelitarnych i kosmicznych do postępu oraz powiązania z młodzieżą i kulturą. .

Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia sesji plenarnych Minister ds. Kobiet Panamy, Joana Herrera, pochwaliła temat wybrany przez ustawodawcę prowincji na swoje obrady: „Kobiety i dziewczęta, kluczowi aktorzy rozwoju w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach”.

Jak wyjaśnił, w kraju przesmyku podjęto w tym kierunku ważne kroki, takie jak powołanie teki kobiet i nowy skład Sądu Najwyższego (9 sędziów, sześć kobiet) czyli 35-proc. stosunek. procent kobiet w rządzie i 45 procent wśród 71 posłów.

Pochwalił również uchwalenie praw, takich jak przemoc domowa, aby zapewnić kobietom większą ochronę.

Pierwszego dnia obrad, w których uczestniczyli m.in. przedstawiciele korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Panamie, posłowie rozmawiali z dyrektorem Narodowej Służby Migracyjnej (SNM) Samirą Gouzin.

Wcześniej urzędnik podkreślał w wypowiedziach dla prasy, jak ważne jest informowanie parlamentarzystów w regionie o niebezpieczeństwach, na jakie narażone są kobiety, dorastające dziewczęta i dziewczęta podczas przekraczania lasu Darien na granicy z Kolumbią, miejsca niegościnnego i krętej drogi. I pełne ryzyka, kwalifikujące się.

Stanowisko Panamy było jasne i bronimy go na forach regionalnych i spotkaniach koordynacyjnych. Nie zachęcamy do nielegalnej migracji, ponieważ wiemy, że narusza ona prawa ludzi i jesteśmy zaangażowani w uporządkowaną i bezpieczną imigrację.

Oficjalne statystyki SNM pokazują, że w pierwszych czterech miesiącach tego roku 127 687 nielegalnych podróżnych przekroczyło rzekę Darien, kierując się głównie do Stanów Zjednoczonych.

Jeśli trend się utrzyma, może zamknąć ten rok przekroczeniem granicy ponad 400 000 osób, z których duża część to nieletni, mówią działacze z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

L / ga

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *