Partia rządząca domaga się skutecznego przywrócenia pokoju w Etiopii

logo identificador Prensa Latina

ADDIS ABEBA, 8 GRUDNIA (PRENSA LATENA) Rządząca Partia Dobrobytu zażądała skutecznej realizacji porozumienia pokojowego podpisanego w listopadzie ubiegłego roku w celu przywrócenia porządku konstytucyjnego i pokoju w Tigray, północnym regionie Etiopii, ogłoszono dzisiaj.

Po czterech dniach dyskusji i analiz członkowie KC Stronnictwa Ludowego doszli do wniosku, że nie da się rozwijać programów społecznych i narodowych strategii gospodarczych bez trwałej równowagi w tym kraju.

Oto, co pojawiło się w raporcie organizacji, ujawnionym w czwartek, który przyznaje, że „podejmowane są zdecydowane wysiłki” w celu należytego wdrożenia porozumienia rządu federalnego z Frontem Wyzwolenia Ludu Tigray (TPLF).

Zgodnie z raportem, członkowie zarządu podkreślili, że zaprzestanie działań wojennych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia stabilności w budowaniu narodu, dlatego są zaangażowani w działania na rzecz jego pomyślnego wdrożenia.

Zgodzili się również, że „osiągnięcie porozumienia z TPLF było skomplikowane i świadczy o dominacji i znaczeniu Etiopii jako kraju” i wezwali stronę do wniesienia wkładu w wysiłki na rzecz pełnego przestrzegania umowy.

Z drugiej strony, jak potwierdza komunikat, oskarżyli grupę Shin o odrzucenie rozejmu na terytorium i przeprowadzanie „od czasu do czasu kilku ataków na niewinnych ludzi”.

W związku z tym zwrócili się do rządu o szybkie podjęcie kroków prawnych w celu konfrontacji z przestępczą działalnością organizacji, która podczas sesji Zgromadzenia Reprezentantów Narodu (Parlamentu) w maju 2021 r. ogłosiła terroryzm.

Shin, frakcja utworzona w ramach Frontu Wyzwolenia Oromo, choć rzekomo działająca niezależnie od 2018 roku, jest formalnie oskarżana o masakry, dokonywanie aktów wandalizmu, niszczenie infrastruktury i inne przestępstwa.

Ji / Raj

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.