Paszport szczepień przeciwko Covid-19 wszedł w życie w Brazylii w Rio

Paszport szczepień przeciwko Covid-19 wszedł w życie w Brazylii w Rio
15 września 2021, godz. 19:5
BRASILIA, 15 WRZEŚNIA (PRENSA LATINA) Burmistrz brazylijskiego miasta Rio de Janeiro zaczął dzisiaj żądać dowodu szczepienia przeciwko Covid-19, aby uzyskać dostęp do instytucji do masowego użytku.

W tym przypadku plakaty z wymaganiami pojawiły się w salach gimnastycznych, basenach, ośrodkach treningowych, klubach, stadionach, wioskach olimpijskich, kinach, teatrach, cyrkach, salach koncertowych, muzeach, rozrywkach dla dzieci, miejscach turystycznych i wystawach.

Środek został ogłoszony 27 sierpnia i miał wejść w życie 1 września, ale został opóźniony z powodu niestabilności aplikacji ConnectSUS, w której obywatele mogą tworzyć cyfrowy dowód szczepienia.

W zarządzeniu rady miejskiej określono również konieczność weryfikacji szczepień w celu otrzymania środków ze znanej Karty Rodziny Carioca oraz przychodni elektywnych w sieciach publicznych i prywatnych.

Według Komitetu ds. Szczepień Miejskiego Sekretariatu Zdrowia (SMS) 10 tys. osób powyżej 80 lat, 212 tys. z 50, które otrzymały drugą dawkę, czeka w Rio, a 166 tys. jest w 18 kalendarzach, które muszą przyjąć pierwszą rację, nie pojawił się w ośrodkach zdrowia.

Według cyfrowego wydania gazety O Globo turystyka była jednym z sektorów, w którym trudniej było dostosować się do decyzji tzw. cudownego miasta.

Oszacował, że wielu turystów, którzy przybyli w środę, aby podziwiać najsłynniejsze zabytki miasta, nawet nie wiedziało o nowym prawie.

Dla burmistrza Eduardo Paesa tak zwany paszport szczepień jest „przygotowaniem do inauguracji” gminy, która, jak wielu ma nadzieję, rozpocznie się w listopadzie.

Spośród czterech dekretów wydanych przez Paes wyszczególniających środek, które zostały opublikowane pod koniec ubiegłego miesiąca, trzy dotyczyły konieczności przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19.

W prezentacji biuletynu epidemiologicznego, w dniu wydania przepisów, organ stwierdził, że chce wczasowiczów w Rio, ale „szczepić turystów”.

Jeśli ktoś pochodzi z Brazylii i chce odwiedzić Rio na wakacjach, teraz we wrześniu lub październiku, będzie mile widziany. Ale wiedz, że kiedy odwiedzasz miasto, zostaniesz obciążony opłatą za kartę szczepień.

Paszport do okazania w Rio może być fizycznym dowodem szczepienia z SMS-a, karty szczepień lub zaświadczenia wydanego przez stronę lub aplikację ConnectSUS.

Pace zatwierdził również ustawę rady miejskiej zezwalającą na grzywnę w wysokości 1000 reali (około 200 dolarów) za oszukiwanie na ich listach szczepień.

Jak dotąd Rio de Janeiro zebrało 64 295 zmarłych, a 1 160 185 osób zostało zarażonych wirusem.

msm / oks

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *