PDMA otrzymuje nagrodę Berta Cáceres od Ecozine „za zaangażowanie w ochronę środowiska”

thePlatforma Obrony Gór Aragońskich (PDMA) została uhonorowana przez Ecozen Film Festival nagrodą Berta Caceres Award for Commitment to the Environment, nagrodą ku czci zamordowanego w 2016 roku działacza na rzecz ochrony środowiska w Hondurasie. Piątek w Saragossie, na zakończenie festiwalu, za jego pracę „na rzecz zachowania naturalnych przestrzeni zagrożonych budową nowych cywilizacji w newralgicznych miejscach pod pokusą budowania nowych ośrodków narciarskich na próżno.

PDMA, które również niedawno otrzymało Nagrodę Fundacji 14 kwietnia za „walkę i zaangażowanie w obronę Pirenejów”, podziękowało EcoZine za to nowe wyróżnienie. „Dziękujemy PDMA za wyróżnienie Berta Caceres Do Pedro Pinheiro, Dyrektor festiwalu i cały jego zespół. Anita Dziś jest to szczęśliwa krowa”. PDMA będzie obecny 23 kwietnia, w Dzień Aragoński, w Saragossie z „Serpiente Roya”, aby bronić Kanału Roya.

Kobiety-filmowniczki zabierają do domu listę nagród

Festiwal Filmowy Ikuzen zakończył się w piątek ceremonią wręczenia nagród jego szesnastej edycji w Caixa Forum w Saragossie. „Sew to say” (Anglia, 2022) Raquel Aguirre z Nawarry zdobył nagrodę Chameleon dla najlepszego międzynarodowego pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a kataloński „Robin Bank” Anny Geralt zdobył nagrodę dla najlepszego krajowego filmu dokumentalnego.

Od 12 kwietnia 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Środowiskowych gości ponad 40 międzynarodowych gości, w tym filmowców i jurorów. Oficjalna sekcja konkursowa zdobyła 34 tytuły w kategoriach pełnometrażowy dokument (7), krótkometrażowy dokument (11), krótkometrażowy film fabularny (6) i krótkometrażowy film animowany (10) spośród ponad 550 filmów nadesłanych z 40 krajów. .

W kategorii Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny pierwszą nagrodę zdobył „Wressed” (Kanada, 2022) w reżyserii Anny Sigrether i Joela Pennera, a nagrodę Chameleon dla najlepszego filmu krótkometrażowego zdobył „Desert Stars” (Chile, 2022). Kathariny Harder-Sacker, a nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego otrzymał „Było morze” (Polska/Słowacja 2021) Joanny Kozoch.

Loop (Państwo Hiszpańskie, 2020) Pabla Boldry’ego, niedawno zdobywcy nagrody Goya dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego i wyróżnionego na kilku festiwalach, zdobył nagrodę Youth Division Award, jedyną Nagrodę Publiczności na Ikozen Film Festival.

Prawie cztery tysiące studentów z Saragossy, regionu Aranda, Matarana, Irona, Liana i Alto Palencia (Pais Valencia), wstępnie zarejestrowało się na tym wydziale, który obejmował program ośmiu filmów krótkometrażowych (animowanych, dokumentalnych i fabularnych).

W sekcji Ecozine Young Film Festival, która powstała w celu promowania i pobudzania twórczości młodzieży poprzez produkcję utworów audiowizualnych o tematyce ekologicznej oraz zwycięskiego filmu w kategorii Najlepszy Międzynarodowy Film Krótkometrażowy w kategorii dzieci do lat 12 , był film „Reduce, reuse and recycle” (Argentyna, 2021) w reżyserii Lucio Álvareza i Jardín 905 Mar Chiquita.

W kategorii dla osób powyżej 12. roku życia nagrodę dla najlepszego międzynarodowego filmu krótkometrażowego otrzymał „Respira” (Państwo Hiszpańskie, 2021) w reżyserii Sary Aísa, koordynowany przez Ricardo Huergę, z IES Pedro de Luna w Saragossie.

16. edycja festiwalu, zorganizowana wspólnie przez Ecozen Cultural Association i Radę Miasta Saragossy, została oficjalnie otwarta 12 kwietnia w Filmotece stolicy Aragonii.

Międzynarodowy konkurs ma na celu publikację, pokazywanie i nagradzanie filmów fabularnych, animacji i dokumentów poświęconych środowisku, a także promowanie równoległych działań związanych z tematyką artystyczną i ekologiczną.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *