Pełna lista nominowanych do IRIS Awards

Akademia Sztuki i Nauki Audiowizualnej i Telewizyjnej ogłasza specjalistów i programy Finaliści Iris Awards 2022. Na zwycięzców głosować będą naukowcy spośród wszystkich nominowanych, potajemnie i przed notariuszem, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród, która ma się odbyć w listopadzie przyszłego roku.

najlepszy aktor

Alvaro Mel za „La fortuna” (Movistar Plus +)

Antonio Resines za „Przepraszamy za niedogodności” (Movistar Plus+)

Daniel Grau, „Hit” (TVE 1)

Javier Camara za „Rapa” (Movistar Plus +)

John Plazala, miłość jest wieczna (Antena 3 TV)

Miguel Angel Muñoz, „TVE 1”

Miguel Rellán za „Przepraszam za niedogodności” (Movistar Plus +)

Najlepsza aktorka

Alba Flores za „Zagubiony pedał” (TNT)

Blanca Portillo, na lepsze dni (najlepszy film)

Candela Peña dla Lost Maricon (TNT)

Elena Rivera, „Susza” (TVE 1)

Itziar Ituño za „Intymność” (Netflix)

Leticia Dolera za „Doskonałe życie” (Movistar Plus +)

Natalie Buzza, za The Unit (Movistar Plus +)

najlepszy kierunek

Aitor Gutiérrez za „Kondensator przepływu” (TVE 2)

Carles Porta za „Crims” (TV3 i Movistar +)

Danny de la Torre za „Jednostkę” (Movistar Plus +)

David Miralles dla GEO Beyond the Limit (Prime Video Spain)

Joaquín Lamas i Oriol Ferrer o „Suszy” (TVE 1)

Jorge Coira i Elena Trapé za „Rapa” (Movistar Plus +)

najlepsza fantazja

„El Cid” (Amazon Prime Video)

„Hit” (TVE 1)

„Intymność” (Netflix)

Jedność (Movistar Plus +)

„Raba” (Movistar Plus+)

„Susza” (TVE 1)

najlepszy scenariusz

Joaquin Orestrel, Yolanda Garcia Serrano, Jacopo Delgado, Luis Caballero i Pablo Bartolome za Hit (TVE 1)

Laura Sarmiento, „Intymność” (Netflix)

Leticia Dolera i Manuel Burki za „Idealne życie” (Movistar Plus +)

Miguel Toral za „El Guernica w pięciu zmysłach” (Telemadryd)

Bebe Koira i Fran Araujo za „Rapa” (Movistar Plus +)

Robert Funulosa za „Into the blue” (La 2 de TVE)

najlepsza korzyść

7 Wiadomości (Region TV Murcia 7)

Antena 3 Wiadomości 1 (Antena 3 TV)

Antena 3 Wiadomości 2 (Antena 3 TV)

Cel (Lasixta)

TD2 prywatny z granicy ukraińsko-polskiej (La 1 de TVE, kanał 24h i RTVE Play)

1 godzina mniej prywatnego od Volcán (kanaryjska telewizja)

Najlepszy prezenter wiadomości

Antonio Garcia Ferreras za „Al Rojo Vivo” (laSexta)

Carlos Franganillo za „TD 2” (TVE 1)

Olga Lambia dla 24-godzinnego kanału informacyjnego (24-godzinny kanał RTVE)

Roberto Brasero, „Świat Brasero” (Antena 3 TV)

Sandra Gulp dla Antena 3 News 1 (Antena 3 TV)

Vicente Valles dla Antena 3 News 2 (Antena 3 TV)

Najlepszy gospodarz programu

Alfonso Aris dla „[email protected]” (laSexta)

Andreu Buenafuente za „El Late Motiv de Andreu Buenafuente” (Movistar +)

Maria Casado, za Trzech drzwi (TVE 1)

Mercedes Mila dla „Mila kontra Mila”. Mila (nr 0 od Movistar Plus+)

Roberto Leal za wyzwanie (Antena 3 TV)

Susanna Gresso dla Public Mirror (Antina 3TV)

najlepsza produkcja

Ángeles Villamarín za Wyspę pokus (Telecinco)

Joaquin Lamas i Jorge Sánchez Gallo o „Suszy” (TVE 1)

Koldo Zuazua za „La fortuna” (Movistar Plus +)

Ekipa produkcyjna TD2 „Special z granicy z Ukrainą” / Polska (La 1 de Tve)

Oscar González Martín Moro i Matie Ojer Lanas za „GEO Beyond the Limit” (najlepszy teledysk)

Zespół produkcyjny „Papierowego domu” (Netflix)

Najlepszy program

„Benidorm Fest 2022” (La 1 w TVE i Playz)

„Ekstaza” (TV3)

„GEO Beyond the Limit” (Prime Video Hiszpania)

„Genialny ignorant” (nr 0 od Movistar Plus+)

Matematyka lustrzana T2 (La 2 de TVE)

„Trzy drzwi” (TVE 1)

„Lol: Jeśli się śmiejesz, przegrywasz” (Amazon Prime Video)

Najlepszy program dla dzieci

„Croco Doc” (Tribune TV i À Punt)

„Mironins” (klan TV i TV3)

„Momonsters” (telewizja klanowa)

„Pocoyo” (RTVE, Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Hopster, Rakuten)

Najlepszy program wyprodukowany dla kanału tematycznego

„Kontrola drogowa” (DMAX)

Rekordy zoo (DMAX)

Beach bar dla graczy (mega)

„Obcy, są wśród nas” (DMAX)

„Rust Battle” (Comedy Central)

najlepsza wydajność

Alvaro Santamarina i Gerardo Ferreras za The Voice (Antina 3TV)

David Fernandez Rivas dla El Hormiguero (Antina 3TV)

Javier Ruiz, „Wtajemniczeni (Netflix)”

Jordi Vives za „Benidorm Fest” (La 1 w TVE i Playz)

Martín de Campos i Nacho Calvo za „BSO with Emilio Aragón” (nr 0 od Movistar Plus+)

Victor Peña i Victor Mesa, „Wyspa pokus” (Telecinco)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.