Penguin Random House kupi od RBA znaczki Molino, Serres i La Magrana

Penguin Random House kupi od RBA znaczki Molino, Serres i La Magrana

Losowy dom pingwina Grupo Editorial (PRHGE) podpisało umowę z RBA na Zakup plakatów dla literatury dziecięcej i młodzieżowej, Molino y Serres i La Magrana w języku katalońskimCo wzmacnia jej obecność w tych sektorach. Porozumienie zostało ogłoszone przez Nurię Capote, CEO inauguracyjnego Penguin Random House Grupo i Ricardo Rodrigo, prezesa Grupo RBA. Zgodnie z oświadczeniem warunki transakcji nie zostaną ogłoszone. Oczekuje się, że proces zostanie zrealizowany po spełnieniu odpowiednich wymogów prawnych i administracyjnych.

Intencją PRHGE jest, aby Molino i Serres zachować swoją tożsamość, zawód i niezależność oraz rozszerzyć swoją dystrybucję w Ameryce Łacińskiej. Katalogi dla Molino y Serres Zawiera świetne odniesienia do literatury młodzieżowej, takie jak „Igrzyska śmierci” Susan Collins lub „Rozbieżne” Veroniki RothOraz klasyki rozrywki dla dzieci, takie jak „Wspomnienia Jeffa Kenny’ego”, „Wspomnienia Nikki” Rachel Renee Russell, „Mystery Solving” autorstwa Lauren Magazine i „Krowa, która złożyła jajko” Andy’ego Cottbella. Inni klasyczni autorzy i serie, tacy jak Enyd Blyton i Choose Your Own Adventure, wzbogacają dziedzictwo tych znaczków.

Wydawnictwo Molino zostało założone w Barcelonie przez Pablo del Molino Mateusa w 1933 r. W celu dostarczania ogólnodostępnych publikacji. W czerwcu 2004 roku został przejęty przez RBA Group. Ze swojej strony w 1995 roku jej ojciec, Bobby Grigalbo i Juan Gregalbo, założyli wydawnictwo Serres, które zawsze było skierowane do dzieci. La Magrana została założona w 1975 roku. Promowali ją Francesc Vidal, Jaume Foster, Jordi Moniers i Carles Jordi Guardiola. Wkrótce stał się czołowym wydawcą języka katalońskiego. W 2003 roku został przejęty przez RBA.

Monoteizm w języku katalońskim

Zakup La Magrany przez Penguin Random House Grupo Editorial Wzmacnia zaangażowanie grupy w publikowanie w języku katalońskim, Który rozpoczął się od renowacji Rosa dels Vents w 2002 roku, marki założonej przez Josepa Janésa w 1936 roku, a ostatnio połączyła La Campana, markę założoną w 1985 roku przez pisarza Josepa María Espinàsa i Isabel Martí. La Magrana zachowa swoją tożsamość i niezależność redakcyjną oraz będzie nadal publikować katalońskich autorów i tłumaczy na ten język. Jej obszerny katalog obejmuje m.in. autorów takich jak Marta Rogles, Mark Haddon, Philip Roth i Roald Dahl.

Penguin Random House Grupo Editorial opracuje formaty ebooków i audiobooków dla tego wydawnictwa. Ze swojej strony Grupa RBA będzie kontynuować działalność wydawniczą ze swoimi historycznymi wytwórniami, w szczególności z Gredos, Serie Negra, Integral i różnymi liniami non-fiction.

Nuria Capote, dyrektor generalny grupy wydawniczej Penguin Random HouseStwierdził: „Kupując znaczki Molino, Serres i La Magrana, wzmacniamy nasze zaangażowanie w dotarcie do jak największej liczby czytelników., Zarówno w języku hiszpańskim, jak i katalońskim, co wzbogaca różnorodność naszych katalogów i rozpowszechnia szeroką gamę głosów i perspektyw. Jesteśmy dumni, że Ricardo Rodrigo uznał nas za zdeponowanie części jego dziedzictwa redakcyjnego & rdquor ;.

Powiązane wiadomości

Strojenie

W tej części Ricardo Rodrigo, prezes RBA Group Sięgnięto wstecz do dawnej współpracy z grupą kupujących: „Od wielu lat utrzymujemy bliskie i przyjacielskie stosunki z Grupą Bertelsmann.Z którym już w latach 90. uruchomiliśmy magazyn i książki National Geographic w Niemczech, Francji, Holandii i Polsce. „Porozumienie, zdaniem RBA, pozwoli skupić się na umocnieniu jego pozycji w takich obszarach jak publikacje kulturalne i naukowe, – być osobistym, zdrowym i rozrywkowym oraz odkrywać nowe ścieżki marketingu w celu usprawnienia tego twórczego przedsięwzięcia. Serres i La Magrana to doskonałe uzupełnienie do integracji z absolutną naturalnością naszych słynnych katalogów

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *