Peralada wycofuje się z działalności przemysłowej poprzez sprzedaż Poligal peruwiańskiej grupie Oben

Peralada wycofuje się z działalności przemysłowej poprzez sprzedaż Poligal peruwiańskiej grupie Oben

Rodzinny holding Suqué Mateu przenosi do peruwiańskiej grupy swoją spółkę zależną, posiadającą fabryki w Portugalii i Polsce. Firma określa ten proces jako „strategiczną reorientację”.

Zbycie działalności przemysłowej Grup Peralada. Katalońska rodzinna firma Suqué Mateu ogłosiła wczoraj sprzedaż producenta opakowań z tworzyw sztucznych Poligal, firmy założonej pod koniec lat 80. w celu dywersyfikacji swojej działalności.

W ramach procesu „strategicznej reorientacji” Peralada przekazała Poligal peruwiańskiej spółce Oben Group, która jest Lider w branży folii z tworzyw sztucznych w Ameryce Łacińskiej i posiada fabryki w sześciu krajach regionu. Dzięki temu zakupowi Oben po raz pierwszy wyjdzie poza rynek amerykański.

Grup Peralada posiada m.in. Firmy kasynowe, hotelarskie, winiarskie i gastronomiczne. Część z nich – zwłaszcza związana z hazardem – podlega surowym karom w związku z ograniczeniami nałożonymi w celu powstrzymania epidemii Covid-19. Tylko dlatego, że trzy kasyna w Katalonii zostały zamknięte Spółka holdingowa Obliczone w Dwa miliony euro miesięcznych strat. Poza Hiszpanią Peralada jest właścicielem pięciu innych kasyn w Argentynie, Chile i Urugwaju, w podziale 50/50 z lokalną Grupą Boldt.

Holding, który w 2019 r. osiągnął obrót w wysokości około 350 mln euro, również ma Działalność w sektorze nieruchomości, a także w branży motoryzacyjnej (Hispano-Sueza) oraz w zakresie występów muzycznych i kultury (Castill de Peralada Festival).

Z siedzibą w Barcelonie, Poligal jest jednym z największych europejskich producentów folii z polipropylenu dwuorientowanego (BOPP) i polipropylenu wylewanego (CPP). Dwa lata temu firma Zamknęła swoją jedyną hiszpańską fabrykęz siedzibą w Naron (La Coruña), po poniesieniu od 2012 r. strat w wysokości jedenastu milionów euro i ogłoszeniu upadłości.

Firma utrzymuje aktywne fabryki w Arcos de Valdévez w Portugalii i Skarpemirz w Polsce, które obecnie przeszły w ręce Oppen Group, a także biura biznesowe w Niemczech. Proces sprzedaży, Której kwoty nie ujawnionoPolegała ona na sprzedaży spółek Poligal Portugal, Poligal Polska oraz niemieckiej spółki Poligal Vertriebs.

Ogólnie rzecz biorąc, firma jest właścicielem Model Zatrudniając 275 osób, a w 2017 r. – ostatnim roku finansowym, za który dostępne są dane – jej obroty osiągnęły 82 mln euro.

„Globalna konsolidacja przemysłu filmowego Opakowanie „Podobnie jak BOPP i CPP, przy wysokich potrzebach inwestycyjnych, obecności geograficznej i wiodącej pozycji w obszarze badań i rozwoju, Grup Peralada doprowadził do niezbędnego myślenia strategicznego, które zakończyło się sprzedażą Poligalu jako najlepszego sposobu na zachowanie jego wartości”. Javiera Carrascodyrektor generalny Grupy Rodzinnej.

Źródła Peralady podkreśliły, że praca, w której pracuje Pulijal, wymaga: Silny wysiłek inwestycyjny Powiedzieli, że firma zdecydowała się skoncentrować na pozostałej części swojej działalności, gdzie może „tworzyć wartość”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *