Piątek 11 listopada 2022 (08:00 GMT)

Terapia elektrowstrząsowa | przed | EXG | pon | TVF | Stany Zjednoczone | MXC | RDO | KOL | INF | Uniwersytet im. Księcia Muhammada Bin Fahda | FRD

Bangkok/Madryt, 11 listopada (EFE). –

– Lwów / Moskwa (Ukraina / Rosja). Wycofująca się armia rosyjska nadal wycofuje się z północnego Chersoniu, podczas gdy siły ukraińskie cierpliwie czekają na możliwość marszu w kierunku strategicznej stolicy tego południowego regionu.

(zdjęcie) (wideo)

. – Paryż, Francja). Paryskie Forum Pokojowe obchodzi nową edycję skupiającą się na niwelowaniu różnic między północą a południem w postrzeganiu wojny na Ukrainie, z większym naciskiem na Amerykę Łacińską, z udziałem prezydentów Kolumbii i Argentyny.

(zdjęcie) (wideo)

– Paryż, Francja). Prezydenci Francji Emmanuel Macron i Argentyny Alberto Fernandez biorą udział w sesji Paryskiego Forum Pokojowego poświęconej globalizacji i dialogowi Północ-Południe w kontekście wojny na Ukrainie.

(wideo)

Phnom Penh (Kambodża). – Liderzy Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) zebrali się w Kambodży na szczycie bloku, w którym uczestniczą również ich partnerzy zewnętrzni, w tym prezydent USA Joe Biden.

(zdjęcie) (wideo)

.- Sharm Alsheikh, Egipt). Wyzwanie ekonomii dekarbonizacji sięga szczytu klimatycznego COP27, gdzie masowa obecność przedstawicieli przemysłu naftowo-gazowego ujawnia wagę tej kwestii w debacie klimatycznej, w czasie, gdy prezydent USA Joe Biden będzie celebrował polityczną treść dzień.

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

.- Sharm Alsheikh, Egipt). – Od wybuchu wojny na Ukrainie świat odnotował „znaczny wzrost” zainteresowania projektami związanymi z energetyką jądrową i budową nowych elektrowni, jako „bardzo bezpiecznych i atrakcyjnych”. Argentyńczyk Rafael Grossi, dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, powiedział Efe w wywiadzie.

(zdjęcie) (wideo)

– Paryż, Francja). Statek Ocean Viking ma przybyć do francuskiej bazy morskiej w Tulonie, z 234 migrantami na pokładzie, którzy zostali uratowani na Morzu Śródziemnym, a Włochy odmówiły zejścia na jego terytorium, co spowodowało zaciekłą konfrontację między dwoma krajami. Francuski rząd i nowy włoski prezes skrajnie prawicowej Giorgia Meloni.

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

– Bruksela, Belgia). – Komisja Europejska przedstawia nowe prognozy makroekonomiczne dla Unii Europejskiej, które zgodnie z postępem potwierdzą spowolnienie w gospodarce w najbliższych miesiącach i inflację, która wciąż jest bardzo wysoka w kontekście naznaczonym wojną. na Ukrainie.

(zdjęcie) (wideo)

. Pekin, Chiny). Chiny ograniczyły dziś kwarantannę zainfekowanych kontaktów i podróżnych wjeżdżających do kraju, dzień po tym, jak kierownictwo Chińskiej Partii Komunistycznej potwierdziło swoją politykę „zero COVID” przed licznymi operacjami odrodzenia kraju. .

(zdjęcie) (wideo)

– Bruksela, Belgia). – Komisja Europejska aktualizuje swoje prognozy wzrostu i inflacji dla Hiszpanii, która w lipcu wykazała wzrost PKB o 4% na ten rok i 2,1% na rok przyszły oraz wzrost cen o 8,1% w 2021 i 3,4. % w 2023 roku.

(zdjęcie) (wideo)

– KISZYNIÓW (Mołdawia) – Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Mitsula spotka się w Mołdawii z Prezydentem Republiki Mayą Sandu i przemówi na specjalnej sesji Parlamentu Mołdawii. Konferencja prasowa z Sando na zakończenie spotkania.

(zdjęcie) (wideo)

.- Kraków (Polska). Strach przed Rosją, militarna gloryfikacja i wojna na Ukrainie stały się centralnymi elementami piątkowych obchodów niepodległości Polski w Krakowie, historycznej stolicy kraju, w których biorą udział kierownictwo partii.

(zdjęcie) (wideo)

.- Arequipa (Peru). – Dyrektor Królewskiej Akademii Hiszpańskiej (RAE), Santiago Muñoz Machado, oraz dyrektor Instytutu Cervantesa, Luis García Monteiro, prezentują IX Kongres Języka Hiszpańskiego (CILE) w Peru. Arequipa, która odbędzie się w marcu 2023 r. i której program skoncentruje się na mieszaniu i współistnieniu języka hiszpańskiego i innych języków.

(zdjęcie) (wideo)

– Nowe Delhi Indie). – Sekretarz skarbu USA Janet Yellen podkreśliła w piątek w New Delhi bliski sojusz, który Indie i Stany Zjednoczone utrzymują w kluczowym momencie dla gospodarki, ponieważ ryzyko z tym związane zostało sprawdzone. Łańcuch dostaw zależny od krajów „zagrożonych”, takich jak Rosja.

(zdjęcie) (wideo)

Bangkok, Tajlandia). Organizacja ekologiczna Greenpeace zaapelowała w piątek do przywódców krajów współpracy gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) o „poważną odpowiedź” na kryzys klimatyczny stojący przed blokiem. Szczyt w Tajlandii w przyszłym tygodniu.

(zdjęcie) (wideo)

Buenos Aires, Argentyna). – Konferencja regionalna na temat kobiet w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach kończy się w Buenos Aires, która w piętnastej edycji koncentrowała się na stanie zadań opiekuńczych i równości płci.

(zdjęcie) (wideo)

. Buenos Aires, Argentyna). Argentyna jest „krajem, który może wiele nauczyć Hiszpanię w zakresie pamięci”, ponieważ jej społeczeństwo postanowiło „nie zapomnieć” i „potępiać terroryzm państwowy”, jak twierdzi hiszpański minister ds. równości. Irene Montero rozmawia z EFE podczas wizyty w Argentynie, która kończy się w piątek.

(zdjęcie) (wideo)

.- Tokio, Japonia). – Główny indeks giełdy w Tokio, Nikkei, wzrósł dziś o ponad 3%, po niższych niż oczekiwano danych o inflacji w Stanach Zjednoczonych, które wygenerowały oczekiwania na umiarkowanie podwyżek stóp procentowych w tym kraju.

(zdjęcie) (wideo)

. Santiago de Chile. – Primavera Sound Festival obchodzony jest w Santiago de Chile 11, 12 i 13 listopada z udziałem kilkudziesięciu międzynarodowych artystów, takich jak Artic Monques, Travis Scott, Jack White czy chilijski Los Jaivas.

(zdjęcie) (wideo)

.- Madryt (Hiszpania) .- Hiszpański aktor Antonio Banderas przedstawia swój reżyser i występ w roli głównej „The Company”, który po latach przebudowy otworzy Teatr Albinis w Madrycie.

(zdjęcie) (wideo)

.- Miami (USA). – Meksykańsko-łacińska gwiazda pop Sofia Reyes powiedziała EFE, że talent w jej kraju służy jako podstawa sukcesu i jest to coś, czego szuka ze swoim nowym singlem „Luna”, pierwszą zapowiedzią jej trzeciego albumu studyjnego.

(zdjęcie) (wideo)

.- Meksyk. – W środku inflacji i kryzysu żywnościowego bank żywności ratuje produkty w pobliżu Central de Abastos w mieście Meksyk, które jest uważane za największy rynek na świecie.

(zdjęcie) (wideo)

Waszyngton (USA). – Brazylijski kandydat na prezydenta Islamskiego Banku Rozwoju, Ilan Goldfein, potwierdził w rozmowie z Effie, że jego kandydatura nie była partyjna, ale raczej „techniczna” i że ma poparcie wszystkich partii w swoim kraju. , w tym prezydent-elekt Luiz Inacio Lula da Silva.

(zdjęcie) (wideo)

.- Nowy Jork (USA) -. Obchodzimy Dzień Weteranów.

(zdjęcie) (wideo)

.- Londyn (UK) .- Obchody Dnia Zawieszenia Broni.

(zdjęcie) (wideo)

.- Pekin, Chiny). Dziś Alibaba świętuje „Double Eleven”, czyli Dzień Singla, festiwal zakupów par excellence w Chinach, który, podobnie jak w zeszłym roku, ma być niski po kilku starciach firmy z chińskim rządem.

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

Marrakesz (Maroko). Ceremonia otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Marrakeszu.

(zdjęcie) (wideo)

cdp / jcg / EFE

Jeśli chcesz wiedzieć o wydarzeniach i innych wydarzeniach medialnych zaplanowanych na dziś lub na którykolwiek z następnych 365 dni, w Hiszpanii i na świecie, oddajemy do Twojej dyspozycji globalną agendę cyfrową, do której można uzyskać dostęp online i natychmiast aktualizować za każdym razem. EFE zna nowe wezwanie. To narzędzie umożliwia segmentację prognoz według zainteresowań użytkowników.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego lub innych produktów, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta pod numerem +34913467245 od 7:30 (GMT) do 19:00 (GMT) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres [email protected]

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.