piątek 14 stycznia 2022 (06:30 GMT)

Etiopia krytykuje „ingerencję” krajów arabskich w spór o tamę na Nilu
Ta treść została opublikowana 14 stycznia 2022 – 06:38

LONDYN-LONDYN – Rośnie presja na premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, aby ustąpił po tym, jak w piątek prasa doniosła o dwóch nowych partiach na Downing Street podczas restrykcji, chociaż członkowie rządu poprosili o poczekanie na wynik wewnętrznego śledztwa.

Sprawy Zagraniczne Rosji – Moskwa – Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow przedstawił prasie w piątek w Moskwie wyzwania, przed którymi stoi Rosja na świecie, po intensywnych tygodniach międzynarodowych negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi i NATO w sprawie bezpieczeństwa w Europie i na Ukrainie .

(zdjęcie/wideo)

AIE ELECTRICIDAD – PARYŻ – Rosnące ceny gazu i uprawnień do emisji CO2 w Europie spowodowały bezprecedensowy wzrost cen energii elektrycznej w 2021 r., który wzrósł czterokrotnie w porównaniu z poprzednimi pięcioma latami w Hiszpanii, Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

(Wysłałem)

DOSTAWA USA – WASZYNGTON – Półki w amerykańskich supermarketach znów są puste z powodu ekspansji firmy Omicron, która spowodowała liczne zwolnienia w organizacjach, co zbiega się z nowymi problemami w łańcuchu dostaw.

Korona wirus

——————–

Djokovic – SYDNEY (Australia) – Serbski tenisista Novak Djokovic wciąż przebywał w piątek w Melbourne, czekając na decyzję australijskiego rządu, czy anulować wizę, podczas gdy większość Australijczyków popiera tę opcję, pomimo jego krytyki ze strony władzy wykonawczej czas. za „katastrofalne” prowadzenie sprawy. By Rossio Otoya

(zdjęcie) (dźwięk)

CHINY – PEKIN – W związku ze zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin zaostrza środki powstrzymujące w obliczu ryzyka przybycia wariantu omikronów do Chin, informując o niektórych przypadkach w sąsiednich regionach.

(zdjęcie/wideo)

——–

Armenia TURCJA-MOSKWA – Specjalni przedstawiciele Armenii i Turcji spotkali się w piątek, za pośrednictwem Rosji, po raz pierwszy od ponad dekady, w dążeniu do normalizacji stosunków między dwoma krajami, które nigdy nie utrzymywały stosunków dyplomatycznych z powodu ludobójstwa Ormian. w Imperium Osmańskim.

Parlament Europejski – Rzym – Państwowy pogrzeb zmarłego w miniony wtorek przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassoliego odbędzie się w piątek w Rzymie w obecności przywódców politycznych Unii Europejskiej i ze strony wielu obywateli.

(zdjęcie/wideo)

Prezydencja włoska – Rzym – W wieku 85 lat były premier Włoch Silvio Berlusconi, który trzykrotnie przetrzymał, gra swoimi kartami, aby zrealizować swoją największą ambicję, jaką jest wybór głowy państwa, potajemnie odkrywa poparcie między obiema partiami przez telefon i publikuje pełny atak. tryby. Napisane przez Gonzalo Sancheza.

(Zdjęcie)

Rząd Gwatemali – Miasto Gwatemali – Prezydent Gwatemali, Alejandro Giammattei, kończy połowę swojej kadencji jako gubernator po dwóch latach u władzy, naznaczonych demonstracjami przeciwko niemu i jego wrogości wobec wiceprezydenta Guillermo Castillo i zarządzania pandemią.

(zdjęcie) (wideo)

Ekwador Galapagos – Quito – Prezydent Ekwadoru Guillermo Laso podpisał dekret o utworzeniu nowego rezerwatu morskiego na Galapagos w celu ochrony korytarza migracyjnego zagrożonych gatunków, podczas spotkania na pełnym morzu, w którym uczestniczył kolumbijski Ivan. Duque, były prezydent USA Bill Clinton oraz delegacje wysokiego szczebla z Kostaryki i Panamy.

EFE

laboratorium

[email protected]

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie wydarzenia i inne wydarzenia medialne są zaplanowane na dziś lub w ciągu najbliższych 365 dni, w Hiszpanii i na świecie, udostępniamy globalną agendę cyfrową, która jest dostępna online i natychmiast aktualizowana. czas. Ta EFE zna nowe wezwanie. To narzędzie umożliwia segmentację prognoz według zainteresowań użytkowników.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego lub innych produktów, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta pod numerem (34) 902222392, stale od 8:30 do 20:00 lub pod adresem e-mail [email protected]

© EFE 2022. Redystrybucja i retransmisja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.