piątek, 19 listopada 2021 (06.30 GMT)

Ta treść została opublikowana 19 listopada 2021 – 06:29

Polska Białoruś

=====================

Imigranci – MOSKWA – Zdecydowana większość nielegalnych imigrantów, którzy są skoncentrowani na granicy białorusko-polskiej, w tej chwili wyprowadziła się z punktu kontrolnego Bruzgui-Kuznitsa i schroniła się w magazynie przemysłowym, co wskazuje na możliwość wystąpienia napięć na granicy między dwa kraje. Pierwszy raz po 12 dniach.

(Zdjęcie)

Granica – Sokółka (Polska) – Polskie miasto Sokolka, 15 km od Białorusi, przeżywa kryzys migracyjny na pobliskiej granicy, zamknęło szkoły i jest blisko sił wojskowych i policyjnych, które próbują zapobiec przedostawaniu się nielegalnych imigrantów.

(zdjęcie/wideo)

NATO – Berlin – Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg weźmie udział w Berlinie w spotkaniu „Agenda 2030 – A Transatlantic Agenda for the Future” oraz spotka się z kanclerz Angelą Merkel na tle kryzysu migracyjnego na granicy Unii Europejskiej z Białorusią.

(zdjęcie/wideo)

—————-

Korona wirus

============

PORTUGALIA – LIZBONA – Portugalski rząd spotyka się dziś z ekspertami przed ogłoszeniem środków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Corona w kraju, który jest pogrążony w gwałtownej piątej fali wirusa Corona, z najwyższym wskaźnikiem hospitalizacji od miesięcy.

(zdjęcie/wideo)

Niemcy – BERLIN – Niedobory kadrowe poważnie ograniczają działanie oddziałów intensywnej terapii w Niemczech, a tylko jedna czwarta z nich działa normalnie, ponieważ czwarta fala epidemii codziennie osiąga nowy wysoki poziom zakażeń.

(zdjęcie/wideo)

Boliwia – La Paz – Boliwia przeżywa czwarty szczyt zakażenia COVID-19 między złagodzeniem podstawowych środków bezpieczeństwa, niedawnymi konfliktami społecznymi a względną frekwencją ludności w ośrodkach szczepień, gdzie pierwsze dawki zostały już podane dzieciom poniżej 12 lat i więcej.

(zdjęcie) (wideo) (raport do kamery)

Japonia – Tokio – Rząd japoński planuje dziś zatwierdzić nowy pakiet środków ekonomicznych mających na celu złagodzenie skutków epidemii, który wyniesie 55,7 bln jenów (około 429 000 mln euro) i będzie największym do tej pory aktywowanym w kraj.

(Zdjęcie)

————-

OBRONA PORTUGALII – LIZBONA – Portugalski minister obrony, socjalista João Gomes Cravinho, pojawi się dziś przed Parlamentem, aby przedstawić wyjaśnienia dotyczące zaangażowania armii portugalskiej w międzynarodową sieć przemytu narkotyków, złota i diamentów.

(zdjęcie/wideo)

Wybory w Chile – Santiago de Chile – Tak zwany „konflikt Mapuche” w południowym Chile jest jednym z najbardziej złożonych problemów, z jakimi musi się zmierzyć zwycięzca wyborów prezydenckich, wyzwaniem, z jakim musi się zmierzyć w dobie ostrego kryzysu zaostrzonego przez spirala przemocy w rdzennych krajach. Napisane przez Sebastiana Silvę. (poprzednia seria)

(zdjęcie) (wideo) (infografika)

Wybory w Wenezueli

=====================

REFLEKSJA – CARACAS – Wenezuelczycy wkraczają w okres kontemplacji przed wyborami regionalnymi i lokalnymi w przyszłą niedzielę, pomiędzy silnym bezpieczeństwem a zwykłymi ograniczeniami przedwyborczymi, takimi jak suche prawo, prawo weta w demonstracjach czy zakaz noszenia broni.

(zdjęcie/wideo)

WYBORY CNE – CARACAS – Wenezuela przeprowadzi w niedzielę wybory regionalne i lokalne z Narodową Radą Wyborczą (CNE), uznaną pod każdym względem za bardziej pluralistyczną niż wcześniej, ze względu na swoją konstytucję. Ale choć jej członkowie nie działają w partiach, mają powiązania z opozycją i organizacjami Chavezy. Napisane przez Barbarę Agilvis (poprzednia seria)

(zdjęcie) (wideo)

—————

Turecka gospodarka – Stambuł – Turecka waluta, lira, od początku roku straciła ponad 30% swojej wartości, co szkodzi sile nabywczej obywateli, a wielu ekonomistów określa niekonwencjonalną politykę monetarną, której bronił turecki prezydent niekonwencjonalna polityka pieniężna. Powodem jest Recep Tayyip Erdogan.

Salma Hayek – Los Angeles – Salma Hayek odkrywa swoją gwiazdę w Hollywood Walk of Fame na imprezie w towarzystwie meksykańskich aktorów Adama Sandlera i Chloe Chao.

(Zdjęcie)

rm

EFE Międzynarodowy

(+34) 913467303

[email protected]

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie inne wydarzenia i wydarzenia medialne są planowane na dziś lub w ciągu najbliższych 365 dni, w Hiszpanii i na świecie, udostępniamy globalną agendę cyfrową, która jest dostępna online i aktualizowana natychmiast za każdym razem EFE jest używany. Zna nowe wezwanie. Narzędzie to pozwala na segmentację oczekiwań według zainteresowań użytkownika.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego lub innych produktów, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta pod numerem (34) 902222392, nieprzerwanie od 08:30 do 20:00 lub pod adresem e-mail [email protected]

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *