Piątek 5 listopada 2021 (18.00 GMT)

Ta treść została opublikowana 05 listopada 2021 – 18:05

Francja Pedrastia

Biskupi francuscy uznają odpowiedzialność kościelną w przypadkach nadużyć

PARIS (EFE): Francuscy biskupi uznali w piątek instytucjonalną odpowiedzialność Kościoła katolickiego za odnotowane w nim tysiące przypadków wykorzystywania seksualnego, uznając „systemowy wymiar” tych zbrodni. Przewodniczący Konferencji Episkopatu, Eric de Moulin Beaufort, powiedział, że prace te były możliwe dzięki „ogólnemu kontekstowi, modelom pracy, nastrojom i praktykom w Kościele”.

Wybory w Portugalii

Portugalia, socjaliści startują jako kandydaci w wyborach na czas

Lizbona (EFE). Portugalczycy powrócą do urn 30 stycznia. Nominacja ta oznacza koniec cyklu politycznego i otwiera wyścig z czasem, by partie zaaranżowały „dom” przed wyborami, które według sondaży mogłyby ponownie dać zwycięstwo socjalistom, w mniejszości. Nie ma innej alternatywy, wczoraj wieczorem prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa uzasadnił rozwiązanie zgromadzenia i przeprowadzenie wyborów, ponieważ „baza poparcia rządu” dla socjalisty Antonio Costy była podzielona, ​​a różnice były „nie do zlikwidowania”.

Maroko Algieria

Algieria rozpoczyna międzynarodową kampanię, a ONZ prowadzi śledztwo w sprawie ataku

Algieria (EFE). – Rząd algierski rozpoczął międzynarodową kampanię mającą na celu potępienie przez Maroko zabójstwa trzech algierskich cywilów w zamachu bombowym wymierzonym w konwój handlowy w Saharze Zachodniej, incydent, który podniósł napięcie wojny na północy. Afryka już prowadzi dochodzenie w sprawie Misji ONZ ds. Konfliktu na Saharze (MINURSO). Według algierskiej agencji prasowej algierski minister spraw zagranicznych Ramtane Lamamra, sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, oficjalnie poinformował o ataku przewodniczącego Komisji Unii Afrykańskiej, Moussa Faki Mahamata. generał Ligi Państw Arabskich Ahmed Aboul Gheit i sekretarz generalny Organizacji Współpracy Islamskiej Yousef bin Ahmed Al-Uthaymeen.

Zamach stanu w Tunezji

Tunezyjska opozycja próbuje się zorganizować, aby powstrzymać autorytarny dryf

Tunezja (EFE). – Tunezyjska opozycja – rozdrobniona, rozproszona i przeciwstawna sobie – próbuje organizować przymusowe wiece z zamiarem oceny procesu demokratycznego, który uważa, że ​​prezydent republiki Kais Saied zgwałcił ją w lipcu ubiegłego roku. Zawieszenie parlamentu, zawieszenie rządu, ograniczenie wolności i żądanie wyjątkowych uprawnień. Chociaż większość polityczna i społeczeństwo obywatelskie przyznają, że poprzednia sytuacja była nie do utrzymania – z dziesięcioma rządami w ciągu jednej dekady i parlamentem niezdolnym do przeprowadzenia reform – ganią prezydenta za przekroczenie ważnych czerwonych linii.

Francja Wielka Brytania

Francja uważa, że ​​jej groźby skłoniły Brytyjczyków do negocjacji

Paryż (EFE). Francja uważa, że ​​groźba wobec Wielkiej Brytanii środków odwetowych za spór o licencje połowowe skłoniła Brytyjczyków do podjęcia negocjacji i rozmowy będą kontynuowane w przyszłym tygodniu. Dzień po paryskim spotkaniu szefów spraw europejskich we Francji, Clément Bonn i Wielkiej Brytanii, francuski minister stanu ds. turystyki Jean-Baptiste Lemoyne przypisał te negocjacje Hadadowi – powiedział France 2. Channel.

Rząd Izraela

Rząd izraelski zdaje swój pierwszy test, zatwierdzając budżety

Jerozolima (EFE): Dziś izraelski parlament, Kneset, kilka godzin po wczoraj, zatwierdził budżet na przyszły rok, wdrażając rachunki na 2021 r., unikając upadku rządu koalicyjnego i przeprowadzając piąte wybory. Po sesjach maratonów, które umożliwiły zatwierdzenie pierwszych budżetów państwowych po trzech latach blokady politycznej, izraelski minister finansów Avigdor Lieberman świętował: „Zatwierdziliśmy budżet, który zapewnia stabilność systemu politycznego i przejrzystość w izraelskiej gospodarce”. Izba musiała zatwierdzić rachunki za 2021 r. przed 14 listopada, aby uniknąć automatycznego rozwiązania parlamentu i rozpisania wyborów. Dla tych w 2022 r. termin upłynął do przyszłego roku.

Francja Imigranci z Wielkiej Brytanii

Francja ratuje ponad 1000 migrantów w Kanale La Manche w 3 dni

Paryż (EFE). – Francuskie służby ratownicze uratowały ponad 1000 migrantów od poniedziałku wieczorem do środy, kiedy próbowali potajemnie przedostać się do Anglii, powiedział rzecznik hrabstwa morskiego Cherbourg. Dyrekcja Morska Arabskiej Republiki Egiptu wskazała, że ​​tylko w nocy z wtorku na środę oraz w środę odbyły się 22 operacje pomocy 779 osobom, które zostały odzyskane na łodziach, które próbowali przeprawić i przetransportowano na francuskie wybrzeże. Kanał i Morze Północne w oświadczeniu.

migracja śródziemnomorska

Ponad 800 migrantów na Sea-Eye 4 po uratowaniu na Morzu Śródziemnym

Rzym (EFE). Ponad 800 migrantów wpłynęło na pokład Sea-Eye 4, czekając na przybycie do portu po uratowaniu w środkowej części Morza Śródziemnego. Ostatni ratunek nadszedł w czwartek wczesnym rankiem, kiedy statek obsługiwany przez niemieckie organizacje pozarządowe Sea-Eye i Mission Lifeline znalazł duży dwupoziomowy statek rybacki z 400 osobami zatłoczonymi i wszedł na wody.

Daty Papieża

Papież po raz pierwszy nazwał kobietę w Watykanie „numerem dwa”

Rzym (EFE). – Papież Franciszek mianował franciszkańską zakonnicę i politolog, Raffaellę Petrini, lat 52, Sekretarzem Generalnym Rządu Państwa Watykańskiego, stając się tym samym „Numerem Drugim”, po raz pierwszy kobieta piastuje to stanowisko. Petrini, dotychczas urzędnik Kongregacji Ewangelizacji Narodów, urodził się w Rzymie 15 stycznia 1969 r. i należy do franciszkańskiej Kongregacji Sióstr Eucharystii.

=======

Korona wirus

=======

leczenie lub leczenie

Pfizer zmniejsza ryzyko śmierci z powodu COVID-19 o prawie 90%

Nowy Jork (EFE). – Firma farmaceutyczna Pfizer ogłosiła dziś eksperymentalną pigułkę do leczenia koronawirusa, która twierdzi, że zmniejsza ryzyko hospitalizacji i śmierci o prawie 90% wśród osób zarażonych wirusem. Zgodnie z tym, co donosiły amerykańskie media, firma Pfizer opublikowała w piątek wstępne wyniki badań, które przeprowadziła z tym lekiem na łącznie 775 osobach dorosłych.

Polska

Polska odnotowuje szczyt kontuzji, a rząd kupi remdesivir

Kraków (Polska) (EFE). – Premier Polski Mateusz Morawiecki zapowiedział w piątek, że jego rząd kupi leki na COVID-19, które „nie są jeszcze zatwierdzone” przez Europejską Agencję Leków (EMA), podczas gdy kraj odnotowuje nowy lek u szczytu zachorowań. Morawiecki powiedział, że jego rząd planuje nabyć „leki, które do tej pory okazały się skuteczne, takie jak remdesivir, który jest przyjmowany na pewnym etapie choroby, początkowym etapie i jest w stanie spowolnić jej działanie”.

Niemcy

Nowe kolejne dzienne maksimum dla nowych infekcji w Niemczech

Berlinie (EFE). – Niemcy drugi dzień z rzędu odnotowały nowe dzienne maksimum nowych zakażeń wirusem Corona od początku epidemii, przy 37 120 nowych zakażeniach w ciągu 24 godzin, co stanowi ponad 3000 przypadków jeden dzień temu. Tymczasem liczba zgonów w ciągu 24 godzin wzrosła do 154, według zaktualizowanych danych wirusologicznych Instytutu Roberta Kocha (RKI) zeszłego ranka. Skumulowany wskaźnik infekcji w ciągu siedmiu dni wzrósł do 169,9 nowych infekcji na 100 000 populacji, podczas gdy liczba aktywnych przypadków wynosi około 270 500. reklamować. EFE

int / pddp

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *