Pięć lat przestępstwa członka rady to tydzień w Brazylii

Pięć lat przestępstwa członka rady to tydzień w Brazylii

Gigantyczny pomnik obrońcy praw człowieka został wzniesiony w Rio de Janeiro dla upamiętnienia zbrodni popełnionej 14 marca 2018 r.

11-metrowa metalowa figura o imieniu Corte Cicco została podarowana przez artystę Paolo Nazareth Instytutowi Mariel Franco i umieszczona przed Rio Museum of Art (MAR).

W tym miejscu publiczność może również spotkać „La Voz de Marielle”, która wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości i rozpoznawanie twarzy do korelacji wizerunków kanclerz podczas jej przemówień.

Ogromny obraz pozostanie na fasadzie MAR przez dwa tygodnie, po czym zostanie umieszczony w siedzibie Instituto Mariel Franco.

„To akt o wielkim znaczeniu, ponieważ pokazuje skalę, do której doszła Mariel” – powiedziała prasie Marinette da Silva, matka aktywistki.

Franco i Gomez zostali zamordowani w centralnej części Rio w nocy 14 marca 2018 roku.

Trzynaście pocisków z precyzyjnego pistoletu maszynowego HK MP5, używanego wyłącznie przez elitarną policję, trafiło w samochód, którym podróżowali.

Radna wracała do domu po debacie z młodymi czarnoskórymi kobietami, kiedy jej samochód został postrzelony: została postrzelona w głowę, a kierowca w plecy.

W tej chwili śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa jest nadal otwarte i aresztowano tylko dwóch domniemanych sprawców (byłych funkcjonariuszy policji Elcio Queiroza i Rony’ego Lessę), co nie do końca wyjaśnia prawdę o krwi.

W raporcie z dochodzenia Lesa została zidentyfikowana jako strzelec z karabinu maszynowego i siedziała na tylnym siedzeniu samochodu, nękając samochód radnego.

Queiroz prowadził samochód używany do ścigania ofiar.

Na zakończenie dnia obchodów na Mawa Square w Rio odbył się Festiwal Sprawiedliwości Mariel i Anderson z udziałem takich artystów jak Djunga, Luigi Luna, Marcelo D2, Marina Iris, Patria de la Manguera oraz specjalnym udziałem Criollo . .

Pięć lat po morderstwie pytanie: „Kto zlecił zabójstwo Mariel Franco?” Nadal nie ma odpowiedzi.

oda/ocs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *