Pięć wskazówek dotyczących komiksów, jak zacząć czytać jako dorosły

Pięć wskazówek dotyczących komiksów, jak zacząć czytać jako dorosły

obraz.png

Nr 1: Strażnicy de Alan Moore.

Na pewno pamiętasz film, przy okazji nie działał, a serial HBO w którym Demon Lindelof dał dotyk Data Geneza komiksu i jego przekształcenie w dobrą kontynuację, którą mamy mów tutaj. Aktorka Alan Moore Jest prawdopodobnie autorem komiksów z największą liczbą arcydzieł na swoim koncie od tego czasu z piekła podawać zabójczy dowcip i do góry Opatrzność, ten Czarodziej Brytyjczyk to jeden z najbardziej znanych autorów w gatunku komiksów.

gwardia Pomogła w tym historia grupy superbohaterów, która pojawiła się w latach czterdziestych i sześćdziesiątych Zjednoczone państwo do ustanowienia globalnej dominacji. Ale w środku zimnej wojny z związek Radziecki Zostały oznaczone jako zagrożenie dla świata zachodniego, uznając je za nielegalne. Fabuła koncentruje się na rozwoju osobistym i walce o odkrycie prawdy. Krytyczne spojrzenie na mor W świecie superbohaterów.

obraz.png

#2: Sandman de Neil Gaiman.

Netflix Z wielką pompą zapowiedziała serię na początek 2022 roku, gdzie Neil Gaiman Jest jednym z producentów wykonawczych. Chociaż już mów tutaj Jeśli chodzi o serial i komiksy, zawsze dobrze jest pamiętać, dlaczego jest to komiks, który wszyscy powinniśmy kiedyś przeczytać.

angielski dziennikarz i pisarz Neil Gaiman Opracuj historię, która nie należy do podgatunku superbohaterów. Odchodząc od tajemniczych thrillerów, ewoluując w gatunek fantasy i łącząc elementy zarówno klasycznej, jak i współczesnej mitologii, jest to jeden z najbardziej eklektycznych komiksów. Składa się z bohatera o imieniu Morfeusz ten śnić, który jest plikiem wiecznyObiekty reprezentujące idee lub koncepcje. Zasadniczo opowiada historię życie Jak rozwija swoją relację z rodzeństwem?Miejsce docelowei śmierći Dewastacjai chcieći Zdesperowany s delirium) i świat zewnętrzny poza jego królestwem i ludźmi. Nawiązał też bardzo osobistą przyjaźń z prawdziwym brytyjskim pisarzem, autorem wielu arcydzieł literatury światowej. Ten wielokrotnie nagradzany komiks to taki, którego nigdy nie powinieneś przestać czytać.

obraz.png

Nr 3: Maus de Art Spiegelman.

Sztuka Spiegelmanna Jest amerykańskim rysownikiem, który powstał na zamówienie w Mysz Opowiedzieć swoje życie i życie swojej rodziny. Polsko-żydowskie dzieci, opowiada historię ich ojca, który przeżył całopalenie. Pracował nad własną historią i wywiadami z ojcem, używając postmodernistycznych technik i tradycyjnych środków typowych dla klasycznej opowieści, używając istot antropomorficznych do rozróżniania grup postaci: myszy to polscy Żydzi, koty reprezentują okupujących nazistowskich Niemców. Polska I świnie dla Polaków protestanckiego pochodzenia. Biografia, która opowiada o trudnej rzeczywistości codziennego życia pod kontrolą nazi.

obraz.png

#4: Gilgamesz: Nieśmiertelny Robin Wood.

Nie mogłem opuścić z tej listy jednej z najsłynniejszych historii wielkiego paragwajskiego pisarza Robin Wood, który napisał dzieła o wielkiej renomie, takie jak Nippur de Lagache s Jest. Pracuj wiele lat w Argentyna Gdzie miał świetną produkcję w magazynach wydawcy kolumbaPisze pod różnymi pseudonimami z powodu wielkiej fortuny w produkcji artystycznej. Gilgamesz: nieśmiertelny Została pierwotnie napisana przez niego Lucho Oliveira, Który Robin Wood Przepisał serię, aby kontynuować historię, tworząc link lub Przejście Z Gilgamesz ze światem Nippur, jego charakter. Gilgamesz To jest historia księcia Mezopotamia Zakwestionowana zostaje idea życia i śmierci. Postanawia, że ​​nie umrze i rozpoczyna poszukiwanie nieśmiertelności. Pełna przygód opowieść, w której kwestionuje się skończoność życia oraz korzyści i przekleństwa życia wiecznego.

obraz.png

Nr 5: Z piekła de Alan Moore.

W tym przypadku wszyscy znamy geniusz tego scenarzysty. Warto podkreślić tę historię, ponieważ autor poświęcił dziesięć lat swojego życia na badanie bibliotek i gromadzenie dokumentów z tamtych czasów. Dla miłośników kryminałów, z piekła Spekuluj na temat tożsamości i motywów tajemniczego zabójcy Kuba Rozpruwaczopowiada o morderstwach, Whitechapel w Londyni Anglia. Weź teorię z książki Stephen Knighti Kuba Rozpruwacz: Ostateczne rozwiązanie, a Alan Moore Wydało mu się to interesującym punktem wyjścia do opowiedzenia swojej historii, dając jasno do zrozumienia, aby nie zgadzać się z tym założeniem. Spektakl detektywistyczny, z nutką tajemnicy i masońskiej intrygi, której nie możemy przegapić.

obraz.png

Na koniec musimy zaznaczyć, że nie wszystkie z tych prac można znaleźć w formie książkowej lub papierowej, niektóre z nich zostały opublikowane w kraju, a inne można znaleźć w wydaniach hiszpańskich, ale dobrą opcją są kopie cyfrowe, które możemy kupić na dowolnym Strona internetowa.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *