Pieczątki paszportowe: dlaczego znikają?

Pieczątki paszportowe: dlaczego znikają?

the Pieczątki paszportowe Pożegnaj się z nadejściem biometrycznego rozpoznawania twarzy i cyfrowej kontroli Paszporty, metody kontroli granicznej Zaawansowane technologie przyspieszają przemieszczanie się do i z krajów na całym świecie. Jednak w miarę zmniejszania się kolejek migracji inny aspekt procesu również zaczyna zanikać: Pieczątki paszportowe.

Podobny proces, w ramach którego urzędnicy imigracyjni przesiewają książeczkę paszportową każdego podróżnika, aby ręcznie stemplować oficjalne wpisy atramentem, służył kiedyś jako międzynarodowy standard przekraczania granic – chociaż jest to ekscytujący krok dla wielu międzynarodowych podróżnych z Proces dokumentowania podróżyZdecydowanie czasochłonny i niezbyt niezawodny sposób na oczyszczenie granic.

Więcej

„Zwykle pieczątki nie są najlepszym rozwiązaniem” — mówi ekspertka od podróży, Sally French. NerdPortfel. „Jeśli są źle napisane, dostęp do nich może być później utrudniony. Często są umieszczane przypadkowo w notatnikach. Paszportyco może utrudniać ich znalezienie, a także można je łatwo sfałszować”.

postęp na całym świecie

Izabela Pawia

Podobny proces, w którym urzędnicy imigracyjni przeszukują książeczkę paszportową, aby ręcznie stemplować oficjalne wpisy, nie jest najbardziej niezawodną metodą odprawy granicznej.

Ze Stanami Zjednoczonymi zmierzającymi w kierunku operacje cyfrowe Dzięki usprawnieniu elektronicznych zapisów I-94 i szybszym globalnym procesom wprowadzania, jedna z najważniejszych zmian nastąpi jeszcze w tym roku po drugiej stronie Atlantyku.

Unia Europejska przygotowuje się do jego wdrożenia w listopadzie system wejścia/wyjścia (EES), To zautomatyzuje proces przekraczania granicy i Całkowicie wyeliminuje stempel paszportowy. Dla tych, którzy potrzebują wizy, tzw rozpoznawanie twarzyPonieważ odciski palców są już pobierane podczas procesu ubiegania się o wizę, osoby, które nie potrzebują wizy, będą musiały zarejestrować cztery odciski palców i rozpoznawanie twarzy.

System obejmie osoby niebędące obywatelami kraju UE, podróżujące na pobyt do 90 dni w okresie 180 dni i będzie stosowany w 29 krajach, m.in. w Niemczech, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacja, Dania, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja i Grecja Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Norwegia, Holandia, Polska, Portugalia, Czechy, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria .

Sandra Wincht w Europiektóry w tym tygodniu podróżował po kontynencie, powiedział, że niektóre lotniska już je mają Systemy elektroniczne bez wyłączaniaoraz urzędnik imigracyjny z lotniska w Niemczech Norymberga Powiedział mu, że „trwało to od miesięcy”. Ale kiedy przybył na lotnisko w Pizie we Włoszech, powitali go amerykańscy podróżnicy, którzy przybyli przez londyńskie lotnisko Heathrow (Wielka Brytania nie będzie częścią nowego programu) i z dumą pokazali mu uszczelki paszportówzauważając, że było to jedno z jego „najcenniejszych wspomnień”.

To zdanie odnosi się do podróżnika Lee Abbamonte, który odwiedził wszystkie kraje na świecie i posiada równowartość ponad 25 paszportów, w tym pięć starych paszportów wypchanych pięcio- lub sześciokrotnie dodatkowymi stronami. między twoje ulubione znaczki Istnieją najbardziej odległe obszary, takie jak Stacja Antarktyczna, Wyspy Pitcairn, Tokelau, Ogasawara, Wniebowstąpienie i Santa Elena, a także najtrudniej dostępne w czasie Twojej wizyty, takie jak te w Iranie, Angoli, Arabia Saudyjska, Pakistan, Jemen, Syria i Kuba.

61

Podróżni będą musieli znaleźć nowy sposób przechowywania dowodów swoich podróży

„Pieczątki paszportowe były jedyną pamiątką, jaką miałem z podróży, które zabierały mnie do wszystkich krajów” – mówi Abamonte. „Właściwie je kochałem i chciałbym pokazać urzędnikowi imigracyjnemu, gdzie powinien stemplować, aby uniknąć stemplowania jeden na drugim lub zajmowania niepotrzebnego miejsca, a tym samym móc uzyskać więcej znaczków w moim paszporcie”.

Wciąż jednak rozumiał, dokąd zmierzają sprawy. „Cyfrowe i wirtualne znaki istnieją od lat i zaczęły się dawno temu” — dodaje. „Nigdy ich nie lubiłem z tego prostego powodu, że uwielbiam prawdziwe stemple paszportowe, ale trudno powiedzieć, że nie są wygodniejsze lub wydajniejsze”.

Prawda jest taka, jak podkreśla French, że stare paszporty mogą być trudne do utrzymania, zwłaszcza że Departament Stanu wymaga ich przedłożenia, gdy są odnawiane. Pomimo obietnicy sprowadzenia ich z powrotem, „wielu podróżnych twierdzi, że nigdy nie odzyskali dawnego życia”, dodając, że i tak nie jest to wyczerpujący zapis, zwłaszcza w europejskiej strefie Schengen – obejmującej 27 krajów, w tym Chorwację, która właśnie dołączyła W tym roku pieczątkę dostaje się tylko za pierwsze i ostatnie miejsce wjazdu, a nie za wszystkie kraje.

Ponieważ świat staje się cyfrowy, French sugeruje rozważenie innych sposobów śledzenia, gdzie byłeś, czy to geotagowania zdjęć, korzystania z aplikacji do cyfrowego oznaczania krajów, które odwiedziłeś, czy nawet chodzenia do sklepów z pamiątkami turystycznymi, które je sprzedają . Imitacja stempli paszportowych.

„Pojawia się pewnego rodzaju marzycielska nostalgia Pieczątki paszportowemówi, zaznaczając, że mogą służyć jako „namacalne dowody doświadczeń z podróżowania po świecie”.

Ale nawet dla światowego podróżnika, takiego jak Abamonte, wie, że to znak czasu. „Gdy się starzeję, nie dbam już o nie” — przyznaje. „Ale nadal lubię przewracać strony, aby zobaczyć znaczki, ponieważ przynoszą mi Wspomnienia z podróży„.

Artykuł pierwotnie ukazał się w Condé Nast Traveler.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *