Pierwsza i najczęściej głosowana kobieta w historii Hondurasu: Chiomara Castro zostaje oficjalnie ogłoszona prezydentem

Pierwsza i najczęściej głosowana kobieta w historii Hondurasu: Chiomara Castro zostaje oficjalnie ogłoszona prezydentem

Wysłano:

20 grudnia 2021 18:19 GMT

Krajowa Rada Wyborcza ratyfikowała zwycięstwo lewicy po zakończeniu kontroli 100% głosów.

Ostateczne wyniki Krajowej Rady Wyborczej (CNE) Hondurasu potwierdziły zwycięstwo Chiomary Castro jako wybranego prezydenta kraju Ameryki Środkowej w wyborach przeprowadzonych 28 listopada.

100% ceny Minuty ruchu Ponad 68,5% biorących udział w wyborach, lewicowy kandydat partii Libertad y refundación (Libre) w sojuszu z Narodowym Związkiem Opozycji Honduraskiej (UNOH) otrzymał 1716 602 głosów, przy 51,12%.

Castro, oprócz stawania się Pierwszy prezydent kraju Ameryki ŚrodkowejCzy to najczęściej głosowany kandydat na to stanowisko w historii Hondurasu? Na drugim miejscu znalazł się oficjalny kandydat Nasri Tito Asfoura z Honduraskiej Partii Narodowej, który otrzymał 36,93% głosów.

Inauguracja prezydenta-elekta zaplanowana jest na 27 stycznia 2022 r., kiedy gubernator Juan Orlando Hernandez z Partii Narodowej opuszcza władzę po dwóch kolejnych kadencjach. W ostatnich tygodniach członkowie Prezydenckiej Komisji Transportu ogłosili, że Castro nie zamierza wykorzystywać „środków ze skarbu publicznego na swoją inaugurację”, więc otworzyli na to wydarzenie grupę, która będzie poprowadzi Na Stadionie Narodowym Tegucigalpa.

Przewodniczący Krajowej Rady Wyborczej Kelvin Fabricio Aguirre podkreślił, że proces wyborczy spełnia wszystkie kryteria rzetelności i przejrzystości, poświadczając tym samym wybory w kraju Ameryki Środkowej.

zmiana dodany Że oprócz nominacji na prezydenta republiki ogłoszono także wybranych przedstawicieli Parlamentu Środkowoamerykańskiego.

rozpoznawalne zwycięstwo

Zwycięstwo Castro zostało już potwierdzone przez prezydenta Hondurasu Juana Orlando Hernandeza, który pogratulował jej i powiedział, że jego zaangażowanie w „osiągnięcie pokojowych i demokratycznych przemian” trwa nadal.

Wróbel zaakceptował również zwycięstwo swojego przeciwnika. I powiedziała w klipie wideo, w którym skomentowała, mówiąc, że rozmawiała osobiście z Castro.

Castro, lat 62, ma dyplom z zarządzania biznesem i Żona byłego prezydenta Hondurasu Manuela ZelayaZostał obalony w zamachu stanu w 2009 roku.

Po tym odsunięciu Castro poprowadził demonstracje na rzecz przywrócenia porządku konstytucyjnego w Hondurasie i chociaż powrót Zelayi na stanowisko prezydenta nie nastąpił, ruch stał się Wolną Partią.

W 2013 roku po raz pierwszy podzieliła się polityką jako kandydatka na prezydenta reprezentująca Liebera, ale przegrała z ustępującym prezydentem.

Dziękuję wam, którzy 12 lat płaczu i bólu przemieniliście w radość, a ofiara naszych męczenników nie poszła na marne. Rozpoczniemy erę dobrobytuSolidarność poprzez dialog ze wszystkimi sektorami bez dyskryminacji i bez sekciarstwa. Powiedział Castro 28 listopada, kiedy poznano pierwsze wyniki na jego korzyść.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *