Pierwsza lista głównych tematów na Dzień Prasy Łacińskiej

Pierwsza lista głównych tematów na Dzień Prasy Łacińskiej

Redaktor: Nara Maria Romero

Kuba: Konstytucja Guaimaro: 154 lata od pierwszej Magna Carta na Kubie

Konstytucja Guáimaro, pierwsza Magna Carta Kuby, obchodzi dziś 154. rocznicę jej zatwierdzenia, będącego wynikiem etapów walki o wyzwolenie narodowe przeciwko hiszpańskiemu kolonializmowi.

Haiti: Haitańska policja aktywnie poszukuje osób podejrzanych o handel bronią

Centralna Dyrekcja Haitańskiej Policji Sądowej (DCPJ) prowadzi dziś aktywne poszukiwania trzech osób podejrzanych o handel bronią w głośnej sprawie dotyczącej Kościoła episkopalnego.

Salwador: Wielki Tydzień pozostawia 30 zabitych w Salwadorze

Z około 20 ofiarami śmiertelnymi w wypadkach drogowych i 10 utonięciami, Wielki Tydzień w Salwadorze jest zamknięty, od dziś robiąc miejsce na ważne wydarzenia w kraju.

Chile: Niepewność w Chile jest od dawna plagą

Chile stoi obecnie w obliczu poważnego problemu braku bezpieczeństwa i handlu narkotykami, powiedział politolog Juan Andrés Lagos.

Boliwia: Oczekiwania w Boliwii dotyczące dialogu między rządem a nauczycielami

Dziś Boliwijczycy przyjmują oczekiwania dotyczące wezwania do dialogu, które minister edukacji Edgar Parry sformułował dla liderów miejskich nauczycieli w ten poniedziałek o godzinie 19:00 (czasu lokalnego) po tygodniach napięć.

Argentyna: Prezydent weźmie udział w forum poświęconym mieszkalnictwu i urbanistyce

Dziś prezydent Argentyny Alberto Fernandez bierze udział w Forum Ministrów i Wysokich Władz ds. Mieszkalnictwa i Urbanistyki Ameryki Łacińskiej i Karaibów, które ma swoją siedzibę w tej stolicy.

Brazylia: Koncentrując się na aspekcie społecznym, rząd Luli świętuje 100 dni w Brazylii

Gdy Brazylia wraca do kampanii, trzeci rząd prezydenta Luiza Inácio Luli da Silvy obchodzi dziś setną rocznicę, naznaczoną umieszczeniem rusztowań społecznych w centrum swoich działań.

Francja: Komunistyczna inicjatywa przeciwko blokadzie Kuby ma poparcie Francji

Stowarzyszenie Cuba Linda wyraziło dziś swoje poparcie dla kampanii zaprezentowanej w sobotę przez Francuską Partię Komunistyczną, mającej na celu wzmocnienie walki z gospodarczym, handlowym i finansowym embargiem nałożonym przez Stany Zjednoczone na wyspę.

Egipt: Egipt ponawia swoje poparcie dla dialogu mającego na celu rozwiązanie kryzysu w Syrii

Egipski minister spraw zagranicznych Sameh Shoukry potwierdził poparcie swojego kraju dla wznowienia procesu politycznego w celu rozwiązania kryzysu w Syrii, kraju, który cierpi z powodu wojny od 2011 roku, zgodnie z tym, co powiedziało dziś oficjalne źródło.

Palestyna: Palestyna potępiła izraelską agresję na Strefę Gazy

Dziś rząd palestyński potępił możliwą izraelską operację wojskową na dużą skalę przeciwko Strefie Gazy, gdzie mieszka ponad dwa miliony ludzi.

Chiny: Chińska armia symuluje ataki na cele na Tajwanie

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza przeprowadziła pozorowane ataki na ważne cele na Tajwanie w ramach operacji, które zakończyły się dzisiaj i były prowadzone w odpowiedzi na prowokacje niepodległościowe wyspy.

Chiny: Chiny rozpoczynają swoje trzecie międzynarodowe targi konsumenckie

Chiny otworzyły dziś trzecią edycję Międzynarodowych Targów Dóbr Konsumpcyjnych w Hainan, które skupiały się na zwiększeniu atrakcyjności wyspy jako największego portu wolnego handlu w kraju.

Laos: Prezydent Wietnamu przybywa do Laosu, aby pogłębić szczególne stosunki

Prezydent Wietnamu Vu Van Thong przybył dziś do tej stolicy na rozpoczęcie dwudniowej oficjalnej wizyty w Laosie, której celem jest pogłębienie szczególnych relacji między dwoma sąsiednimi krajami.

Sport: Próba ognia w jego bunkrze: Real Madryt v Chelsea

Słodko-gorzkie doznania bez miejsca na odpoczynek, w tę środę Real Madryt przybędzie do swojego sanktuarium na Santiago Bernabéu przeciwko Chelsea w Lidze Mistrzów.

SPORT: Suns-Clippers, wielkie losowanie dla nowicjuszy w NBA

Dziś Phoenix Suns – Los Angeles Clippers są najseksowniejszą parą w ćwierćfinale play-offów Professional Basketball Association (NBA) w Stanach Zjednoczonych, po zakończeniu fazy zasadniczej dzień wcześniej.

ja ja

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *