Pierwszy autobus przewożący kubańskich imigrantów przyjeżdża do Waszyngtonu z Teksasu

Pierwszy autobus przewożący kubańskich imigrantów przyjeżdża do Waszyngtonu z Teksasu

Zdjęcie pochodzi z Hola News

Tekst: Kuba Newsroom 360

Gubernator Teksasu Greg Abbott wysłał pierwszy autobus przewożący nielegalnych imigrantów do Waszyngtonu w ramach Twój nowy plan na Konfrontacja z politykami federalnymi podczas obecnego kryzysu migracyjnego na południowej granicy Stanów Zjednoczonych.

Według raportu Fox News, Abbott ogłosił w zeszłym tygodniu, że kieruje Departamentem Zarządzania Kryzysowego Teksasu (TDEM) w celu przeniesienia imigrantów zwolnionych z aresztu federalnego w tym obszarze do stolicy USA i innych lokalizacji poza jego stanem. Jego słowa to „wyczyn reklamowy”.

Jednak w środę rano pierwszy autobus przyjechał kilka przecznic od Kapitolu, gdzie pasażerowie odprawili się z urzędnikami, którzy odcięli im bransoletki, zanim pozwolono im odejść.

Według amerykańskich mediów imigranci pochodzili z Kolumbii, Kuby, Nikaragui i Wenezueli i wjechali do Stanów Zjednoczonych przez Del Rio Strip w Teksasie.

Ze swojej strony TDEM powiedział, że w weekend kilka autobusów skierowało się do społeczności przygranicznych, gdzie urzędnicy z okolicy zidentyfikowali tych migrantów. Pojazdy te mają pojemność i zaopatrzenie, aby przetransportować do 40 imigrantów do stolicy USA.

Fox News kwestionuje prawo gubernatora do przewożenia autobusów pełnych imigrantów do Kapitolu, gdzie rządy stanowe nie mogą ustalać własnej polityki imigracyjnej. Jednak Abbott twierdzi, że rząd federalny nie zajmuje się tą sytuacją we właściwy sposób, a Teksańczycy żądają i zasługują na agresywną i kompleksową strategię zabezpieczenia swoich granic.

„Ponieważ rząd federalny nadal wycofuje zdroworozsądkową politykę, która zapewniła naszym społecznościom bezpieczeństwo, lokalna policja dołożyła wszelkich starań, aby chronić Teksas przed niebezpiecznymi przestępcami, śmiertelnymi narkotykami i nielegalnym przemytem zalewającym stan”, powiedział Abbott w oświadczeniu.

The Washington Post poinformował w kwietniu, że Liczby kubańskich imigrantów Przyjazd do Stanów Zjednoczonych przez południową granicę lądową jest najwyższy od czasu, gdy Mariel podniosła łodzie w 1980 roku.

Tylko w marcu ponad 32 000 Kubańczyków zostało zatrzymanych w Stanach Zjednoczonych wzdłuż granicy z Meksykiem, dwa razy więcej niż w lutym, według niepublikowanych danych US Customs and Border Protection (CBP). Stany Zjednoczone opanowały amerykańskie media.

Według The Washington Post, według danych, CBP jest na dobrej drodze do aresztowania ponad 155 000 Kubańczyków w tym roku podatkowym, prawie czterokrotnie więcej niż w 2021 r. i 12-krotny wzrost w stosunku do 2020 r.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.