Pierwszy głód związany ze zmianą klimatu ogłoszony na Madagaskarze

Pierwszy głód związany ze zmianą klimatu ogłoszony na Madagaskarze

NARODY ZJEDNOCZONE, 2 LISTOPADA (PRINSA LATINA) Światowy Program Żywnościowy ogłosił dzisiaj, że Madagaskar doświadcza pierwszego głodu związanego ze zmianą klimatu, a 1,3 miliona ludzi żyje w różnym stopniu z powodu poważnych niedoborów żywności.

Kilka kolejnych susz w ciągu ostatnich pięciu lat oraz burze piaskowe spowodowane erozją gleby i wylesianiem w ciągu ostatnich dwóch do trzech dekad sprzymierzyły się z pandemią COVID-19, aby stworzyć idealną burzę, która uniemożliwia krajowi wzrost i zbiory. Organ Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Mamy kilka epidemii w fazie 5 IFC, co oznacza warunki przypominające głód. To w zasadzie jedyny i prawdopodobnie pierwszy głód związany ze zmianą klimatu na Ziemi, powiedział Arduino Mangoni, zastępca dyrektora Światowego Programu Żywnościowego na Madagaskarze.

Mangoni powiedział, że liczba osób w fazie 3 i wyższych jest teraz wyższa niż w 2016 r. podczas kryzysu, który wywołał zjawisko pogodowe El Niño, podczas gdy perspektywy na najbliższe kilka miesięcy są bardzo niepokojące.

Urzędnik WFP zauważył, że w przeciwieństwie do innych klęsk głodu w Jemenie, Sudanie Południowym i Etiopii, kryzys na Madagaskarze jest prawdopodobnie wynikiem niszczycielskich czynników klimatycznych.

Dodał, że wysokie ceny, zwłaszcza artykułów spożywczych, w tym wody, pogarszają sytuację.

Według Światowego Programu Żywnościowego około 500 000 dzieci poniżej piątego roku życia jest niedożywionych, z czego 110 000 będzie cierpieć z powodu ostrego niedożywienia do kwietnia 2022 roku.

Aby pomóc potrzebującym, Światowy Program Żywnościowy rozszerzył swoje programy racjonowania i odżywiania i planuje dotrzeć do ponad miliona osób w fazie kryzysowej, która rozpoczyna się w grudniu, w szczycie sezonu chudego, prosząc o 69 milionów dolarów.

msm / crc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *