Pietro wygłasza przemówienie dopiero po przybyciu miecza Bolivara

Pietro wygłasza przemówienie dopiero po przybyciu miecza Bolivara

Miecz Bolivara w towarzystwie żołnierzy został przywieziony dziś na prezydencką inaugurację po pierwszym rozkazie wydanym przez nowego szefa państwa Kolumbii Gustavo Petro.

Po objęciu urzędu Petro poprosił o przyniesienie tego symbolu na ceremonię przekazania przywództwa, której były prezydent Ivan Duque odmówił zabrania na plac Bolivar, miejsce historycznej chwili.

„Jako prezydent Kolumbii proszę Dom Wojskowy o przyniesienie miecza Bolivara. Jest to powszechny mandat dla tego prezydenta. Dom wojskowy przyniósł miecz Bolivara, Petro rozkazał tysiącom gości, którzy pochwalili decyzję.

Po krótkiej przerwie w czynie, aby miecz mógł zostać przeniesiony na plac Bolivar, Pietro podjął wątek ceremonii.

„Przybycie tutaj z tym mieczem jest na całe życie, to jest opór, chcę, żeby nigdy więcej go nie pochowano (…) To miecz ludu” – powiedział Pietro radośnie i bardzo emocjonalnie.

Po przywitaniu całego narodu i gości, powiedział, kolumbijscy mężczyźni i kobiety byli wielokrotnie wysyłani w swojej historii, aby potępić niemożliwe, brak możliwości i głośne odrzucenie.

„Chcę powiedzieć wszystkim kolumbijskim mężczyznom i kobietom, którzy mnie słuchają na tym placu Bolivar, w okolicznych obszarach, w całej Kolumbii i poza nią, że nasza druga szansa zaczyna się dzisiaj. Zasłużyliśmy na to. Oni na to zapracowali „. powiedział z aplauzem i złamanym głosem.

Nowy prezydent Kolumbii, który reprezentuje siły alternatywne i lewicowe, powiedział, że wysiłek był i będzie tego wart, ponieważ nadszedł czas na zmiany.

„Nasza przyszłość nie jest napisana. Jesteśmy właścicielami długopisu (długopisu lub ołówka) i możemy napisać je razem w pokoju i jedności.”

Maduro wzywa do odbudowy relacji między Wenezuelą a Kolumbią

Zapewnił, że za kadencji jego rządu porozumienie pokojowe zostanie zrealizowane, a raport końcowy Komisji Prawdy mówiący o tym, co wydarzyło się w czasie wojny, będzie znany wszystkim Kolumbijczykom.

„Pokój jest możliwy, jeśli damy wolną rękę dialogowi społecznemu we wszystkich regionach Kolumbii, aby znaleźć się pośród sporów, wyrażać siebie i słuchać nas, szukać rozumu, wspólnych dróg współistnienia” – powiedział.

Dodał, że społeczeństwo jako całość powinno dyskutować „jak się nie zabijać i jak się rozwijać”.

Gubernator powiedział: W wiążących dialogach regionalnych wzywamy wszystkich bezbronnych ludzi do odnalezienia w regionie torów, które pozwolą na współistnienie.

„Aby pokój w Kolumbii był możliwy, potrzebujemy dialogu, dużo dialogu, wzajemnego zrozumienia, szukania wspólnych ścieżek i dokonywania zmian” – powiedział w swoim przemówieniu, odnosząc się do punktów swojego programu rządowego. (podsumowanie agencji)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.