Piłkarze, którzy mają inne kariery poza stadionami


Zdjęcie: Mixsport

Bycie zawodowym piłkarzem to praca na pełen etat, ale nawet to nie było wymówką dla wielu światowych gwiazd futbolu, by spędzać czas na nauce i zdobywaniu kolejnego Kariera poza sądem.

Może Cię to zainteresować: Mbappe jest najdroższym piłkarzem na świecie

Od najczęstszego dla sportowca, jakim jest wychowanie fizyczne, po doktorat na Uniwersytecie Harvarda, kariera piłkarza jest krótka i są przypadki w piłce nożnej, które zaskoczą niejednego.

Anioł Zaldivar

Napastnik Chivas zaskoczył w połowie 2018 r. po ogłoszeniu, że uzyskał dyplom z inżynierii przemysłowej. „Nie ma ograniczeń, jeśli się na tym skupisz, możesz to zrobić” – napisał w swoich sieciach społecznościowych.

Hugo Ayala

Po mundialu 2018 w Rosji zawodnik Tigres już myślał o kolejnych mistrzostwach Meksyku w piłce nożnej i zakończeniu kariery. Ukończył studia z nauką o ćwiczeniach. „Możesz mówić do mnie pan Hugo.”

Alejandro Palacios

Były bramkarz przez dekadę występował z Pumami, a jednocześnie został prawnikiem po studiach w najwyższej krajowej szkole studiów UNAM.

Odbierać W e-mailu najpopularniejsze informacje o sporcie, zapisz się tutaj!

na poziomie międzynarodowym

Robert Lewandowski

Być może najsłynniejszym tego przykładem jest to, że Polak złożył pracę magisterską na temat swojej kariery, aby uzyskać tytuł licencjata z wychowania fizycznego i sportu. Napastnik Bayernu Monachium został zmuszony do przekazania swojej pracy w sobotę, ale ponieważ mundialu Rosja była tego dnia sporna z reprezentacją Polski, uzyskał zgodę na jej przyznanie dwa dni później.

Andres Iniesta

Vissel Kobe stał się ikoną Barcelony, ale chociaż błyszczał w zespole culé, znalazł również czas na studiowanie aktywności fizycznej i nauki o sporcie.

Otrzymuj wszystkie nasze wiadomości przez WhatsApp, wyślij słowo ALTA w tym linku

Gerrard Pique

Po sezonie 2016-2017 obrońca Barcelony zamiast wziąć wolne, wziął kurs na Harvardzie. Na najbardziej prestiżowej uczelni na świecie ukończył studia magisterskie pt. „Rozrywka, Media i Biznes Sportowy”

Giorgio Chiellini

Chiellini poszedł dalej niż zwykły stopień naukowy, a gracz Juventusu zdobył doktorat z biznesu i zarządzania. W wieku 37 lat, zanim opuścił korty, miał już przygotowaną karierę.

specjalna uwaga

Hugo Sanchez
Jest najsłynniejszym dentystą w Meksyku, były narodowa legenda futbolu, absolwent tego stopnia na Narodowym Uniwersytecie Autonomicznym Meksyku. Przez całe życie grał w reklamach past do zębów.

Posłuchaj naszego podcastu

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.