Pilne wezwanie do zaprzestania przemocy wobec ludów tubylczych w ramach strajku narodowego

Pilne wezwanie do zaprzestania przemocy wobec ludów tubylczych w ramach strajku narodowego
Zdjęcie: LUIS ROBAYO / AFP via Getty Images

Odpowiadaj na zgłoszenia Gwałtowne ataki na rdzennych mieszkańców Minga w Kali, Co doprowadziło do zarażenia kilku osób należących do Regionalnej Rady Rdzennej Cauca (CRIC), Erika Guevara Rosas, dyrektor ds. Ameryk w Amnesty International, powiedziała:

„Ataki uzbrojonych cywilów, niektóre w obecności policji, na rdzennych mieszkańców Minga w Cali są odzwierciedleniem niepowstrzymanej dynamiki przemocy w Kolumbii, która nasiliła się w kontekście protestów społecznych w kontekście strajku narodowego. Od 28 kwietnia zgłoszono dziesiątki zgonów, setki rannych i zaginionych, tortury seksualne i sceny grozy z powodu stłumienia demonstracji, w większości pokojowych, bez publicznego przyznania się rządu Ivana Duque do naruszenia praw.. „

Historycznie rzecz biorąc, ludność tubylcza i ludność pochodzenia afrykańskiego nieproporcjonalnie ucierpiała z powodu skutków przemocy, konfliktów zbrojnych i braku ochrony ze strony państwa.. Niedopuszczalne jest brak szybkiej odpowiedzi na pilne apele władz o zapobieżenie przemocy zbrojnej; Wręcz przeciwnie, różne władze, w tym policja krajowa, wydały oświadczenia piętnujące rdzennych mieszkańców Minga i tych, którzy pokojowo demonstrowali w Kali.

Do nadmiernych represji dochodzi trwające piętnowanie protestujących, które podżegają i usprawiedliwiają brutalną reakcję przeciwko nim. Rdzenni mieszkańcy Mingi obawiają się o życie swoich członków, w tym hospitalizowanych. Pilnie apelujemy do rządu Ivana Duque o zaprzestanie represji i stygmatyzacji protestu oraz o zapewnienie rdzennym mieszkańcom i ludom pochodzenia afrykańskiego, którzy towarzyszą strajkowi narodowemu, wszelkich gwarancji i ochrony ich praw człowieka ”.

Według wcześniejszego wspólnego raportu Plik Organizacje pozarządowe Temblores i IndepazW ramach strajku narodowego od 28 kwietnia do 9 maja odnotowano 47 morderstw. Spośród nich 36 wystąpiło w Valle del Cauca (35 w Cali i jeden w Yumbo).. W sprawozdaniu potępiono brak odpowiedzi służb bezpieczeństwa i nadzoru na wezwania obywateli do zapobiegania zbrojnym atakom na demonstrantów i policję w cywilnych ubraniach wśród demonstrantów oraz tłumienia pokojowych demonstracji.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *