Pinera prosi o „przebaczenie” za swoje błędy i zaskakuje swoim poparciem dla równego małżeństwa

Pinera prosi o „przebaczenie” za swoje błędy i zaskakuje swoim poparciem dla równego małżeństwa

(EFE). Uwięziony najpierw przez poważne protesty, a potem przez niszczycielską epidemię, prezydent Chile, Sebastian Pinera, przekazał we wtorek swoje ostatnie relacje w Kongresie, prosząc o „ułaskawienie” za swoje błędy i zaskakująco deklarując poparcie dla małżeństw osób tej samej płci.

W ponad półtoragodzinnym przemówieniu Pinera dokonał przeglądu niektórych swoich osiągnięć, ale także wyreżyserował samokrytykę, zwłaszcza w zakresie zarządzania epidemią, która już pozostawiła prawie 1,4 miliona zarażonych, 29 300 zabitych i pogrążyła kraju w poważny kryzys gospodarczy.

„Bez wątpienia myliliśmy się” – powiedział prezydent, który sprawuje urząd od marca 2018 r. od czterech lat – „Wiele osób jest złych i sfrustrowanych, że nie otrzymują pomocy, której zawsze potrzebują w odpowiednim czasie, i przepraszamy za im.” ..

Pomimo udanych szczepień Chile przeżywa drugą falę, która doprowadziła do kwarantanny ponad 90% populacji do maja i końca tysięcy firm, którym udało się przetrwać

„Akceptujemy gotówkę i przyznajemy się do błędów”, dodał Pinera, zauważając, że na bezpośrednią pomoc dla rodzin przeznaczono łącznie 20 000 milionów dolarów, „co stanowi ponad jedną czwartą całkowitych wydatków w zeszłym roku”.

Pomimo udanej akcji szczepień Chile doświadczyło drugiej fali od marca, która nakazała kwarantannę ponad 90% populacji do maja i była końcem tysięcy firm, które zdołały przetrwać w 2020 roku, kiedy gospodarka załamała się 5,8 %.

Aby przeciwdziałać tej nowej epidemii i skutkom nasycenia systemu szpitalnego, Pinera ogłosiła fundusz w wysokości 2 000 milionów dolarów i obiecała dążyć do „szerokiego” porozumienia w celu zwiększenia poboru podatków i wyeliminowania ulg podatkowych „które reprezentują miliardy dolarów. To nie jest uzasadnione”.

Prezydent powiedział też, że szczepienia są głównym sposobem wyjścia z kryzysu i że szczepienia są „aktem solidarności”, a nie „aktem nieodpowiedzialnym”.

Po Izraelu i 52,7% populacji docelowej (15 milionów osób) z dwiema dawkami szczepionki, Chile jest drugim krajem na świecie z najwyższym odsetkiem populacji zaszczepionej, zwłaszcza chińskim koronawirusem, który został zatwierdzony we wtorek przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Piñera również zaśpiewała piosenkę Zaniedbanie Bliskiego Wschodu i Afryki Odnosząc się do przedłużającego się i zaciekłego konfliktu między ludem Mapuche a właścicielami ziemskimi z południa – „nie udało nam się posuwać się tak, jak powinniśmy w dialogu i kontrolować przemoc” – przyznał, że podczas protestów w 2019 r. „prawa człowieka. ”.

Pinera mówił również do mea culpa w sprawie zaciekłego i przedłużającego się konfliktu między ludem Mapuche a właścicielami ziemskimi z południa: „Nie poczyniliśmy właściwych postępów w dialogu i kontrolowaniu przemocy”.

Pod koniec 2019 roku Chile doświadczyło najpoważniejszego kryzysu społecznego od końca dyktatury Augusto Pinocheta (1973-1990), który rozpoczął się jako protest przeciwko rosnącym cenom biletów metra i przerodził się w rewolucję dla modelki. Bardziej sprawiedliwa gospodarka, z trzydziestoma zabitymi, tysiącami rannych i aresztowanych.

Parlament debatuje nad ustawą o ułaskawieniu więźniów wybuchu epidemii, której rząd jest całkowicie przeciwny i o której wspomniał również w swoim najnowszym raporcie publicznym.

Prezydent, który zapowiedział utworzenie Prokuratury Praw Człowieka, aby zapobiec przyszłym nadużyciom, przypomniał, że „w Chile nie ma więźniów politycznych i nikt nie jest więziony za to, w co wierzą”.

Ale jeśli pojawiła się deklaracja, która przyćmiła resztę, to było to jego poparcie dla małżeństw osób tej samej płci, do których w Chile można przystąpić dopiero od 2015 roku pod legalnym numerem „związku obywatelskiego”.

„Musimy głębiej zagłębić się w wartość wolności, w tym wolności kochania i posiadania rodziny z ukochaną osobą (…) Myślę, że nadszedł czas na równe małżeństwo w naszym kraju” – powiedział 71-letni prezydent. stary. Stary katolicki miliarder. Lata.

Poparcie spadło jak dzban zimnej wody na prawicowe partie tworzące koalicję rządzącą, zwłaszcza w szeregach ultrakonserwatywnych UDI i RN.

Prezydent zapowiedział, że nada „pieczęć nadzwyczajną” ustawie, która uczyni Chile ósmym krajem Ameryki Łacińskiej, który zalegalizuje równe małżeństwa. .

„Kiedy on (Pinera) był w kampanii, powiedział głośno i wyraźnie, że wzmocni i poprawi związek cywilny par osób tej samej płci, ale nigdy nie mówił o małżeństwie. To ogromny brak szacunku i zdrada chrześcijaństwa „. oficjalny i ewangelista Leonidas Romero ubolewał na Twitterze.

Prezydent zapowiedział, że nada „pieczęć nadzwyczajną” ustawie, nad którą debatuje się od 2017 r. w Parlamencie i że jeśli zostanie zatwierdzona, uczyni to Chile ósmym krajem Ameryki Łacińskiej, który zalegalizuje równe małżeństwa, po Argentynie i Brazylii. Kolumbia, Meksyk, Urugwaj, Ekwador i Kostaryka.

„Dzisiaj bez wątpienia równe małżeństwo jest u drzwi piekarnika. Pinera przybył późno, za późno, ale w końcu przybył” – dodał potężny Ruch Integracji i Wyzwolenia Gejów (Movil).

________________________

Współpraca z naszą firmą:

Zespół 14 Śródziemno Jest zaangażowany w prowadzenie poważnego dziennikarstwa, które odzwierciedla prawdziwe głębie Kuby. Dziękujemy za przyłączenie się do nas na tej długiej drodze. Zapraszamy do dalszego wsparcia, ale tym razem Zostań członkiem naszego magazynu. Razem możemy dalej zmieniać prasę na Kubie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *