Pistolet, który zabił Billy’ego the Kida, sprzedaje się za 6 milionów dolarów

Pistolet, który zabił Billy'ego the Kida, sprzedaje się za 6 milionów dolarów

Pistolet, który śmiertelnie postrzelił Billy’ego Kida na amerykańskim Starym Zachodzie, został sprzedany na aukcji w Los Angeles za 6,03 miliona dolarów, rekordową sumę jak na karabin.

Pierwotnie wyceniony na 2–3 miliony dolarów, ten rewolwer Colt kaliber 44 był własnością słynnego burmistrza Pata Jarretta, który 14 lipca 1881 r. wytropił i zastrzelił notorycznego banitę w Nowym Meksyku, podało Bonhams Auctions. . „Dziecko” zmarło od kuli w klatkę piersiową w wieku 21 lat.

Firma aukcyjna powiedziała, że ​​przedmiot był „śladem jednej z najbardziej legendarnych historii na Dzikim Zachodzie” i stwierdziła, że ​​broń jest nadal w „bardzo dobrym” stanie.

Urodzony Henry McCarty, znany również jako William Bonnie, Billy the Kid był legendarnym bandytą, który zainspirował jego życie jako hollywoodzki zbieg. Inna znakomita postać z amerykańskiego Zachodu, Pat Jarrett, wielokrotnie pojawiała się na ekranie zarówno w filmie, jak i telewizji.

Przed piątkową wyprzedażą rekordowa cena sprzedaży broni palnej wynosiła 1,98 miliona dolarów za parę XVIII-wiecznych pistoletów podarowanych przez markiza Lafayette George’owi Washingtonowi podczas rewolucji amerykańskiej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *