Plany podróży, last minute, aktualności i nie tylko

Plany podróży, last minute, aktualności i nie tylko

Park rozrywki Six Flags.

W weekend ulewne deszcze i powodzie spowodowały, że ponad 70 000 ludzi utknęło w rejonie Burning Man na pustyni w Nevadzie. To najnowszy przykład tego, jak ekstremalne warunki pogodowe, zaostrzone przez zmiany klimatyczne, wpłyną tego lata na główne atrakcje Ameryki Północnej.

Największe firmy zajmujące się parkami rozrywki — Six Flags (SIX), SeaWorld i spółka macierzysta Cedar Point Cedar Fair — również ucierpiały z powodu ekstremalnych warunków pogodowych, w tym śmiertelnych powodzi na północnym wschodzie, rekordowych upałów na południowym zachodzie i w Kalifornii oraz pożarów w Kanadzie. Ekstremalne upały na Florydzie wpłynęły również tego lata na frekwencję w Walt Disney World i Universal Orlando.

Atrakcje te zależą od pogody, a zmiany klimatyczne stwarzają znaczne ryzyko dla ich działalności. Dlatego parki budują atrakcje pod dachem i zmieniają zasady dotyczące biletów, aby reagować na trudne warunki pogodowe.

„Za słabość, jakiej doświadczono w tym okresie w parkach prowincjonalnych, wyraźnie przyczyniła się pogoda” – stwierdził w notatce dla klientów Paul Golding, analityk w firmie badawczej Macquarie. Golding obniżył swoje szacunki dla branży parków rozrywki ze względu na zwiększone ryzyko związane z trudnymi warunkami pogodowymi.

Cedar Fair (FUN), do którego należy również Canada’s Wonderland w Ontario i Knott’s Berry Farm w Kalifornii, stwierdziło, że kanadyjskie pożary i ekstremalne upały w Kalifornii zmniejszyły frekwencję o 300 000 w ostatnim kwartale.

„Frekwencja zależy nie tylko od aktualnej pogody, ale także od pogody, gdy klienci kupują bilety z wielomiesięcznym wyprzedzeniem” – powiedział Brian Weatherrow, dyrektor finansowy Cedar Fair, podczas rozmowy telefonicznej o zarobkach w zeszłym miesiącu.

Frekwencja na targach SeaWorld (SEAS) spadła w ostatnim kwartale o 2% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej, ponieważ mniej osób odwiedziło odkryte parki wodne.

James Forrester, dyrektor finansowy SeaWorld, powiedział, że spadek był „głównie skutkiem znacznie niesprzyjających warunków pogodowych”, w tym deszczu i opadów atmosferycznych pochodzących z kanadyjskich pożarów.

Przeczytaj cały post tutaj.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *