„Po 100 dniach akcji ratunkowej Stany Zjednoczone są gotowe do startu”.

„Po 100 dniach akcji ratunkowej Stany Zjednoczone są gotowe do startu”.

Powiązane wiadomości

W tę środową noc, na kilka godzin przed obchodami pierwszych 100 dni prezydent Stanów ZjednoczonychI Joe Biden Po raz pierwszy zwrócił się do członków Kongresu. W koncyliacyjnym, wszechstronnym, wyrównanym i ukierunkowanym tonie skierowanym do przeciętnego Amerykanina, dokonał przeglądu sukcesów, jakie jego dyrektor generalny osiągnął w ciągu ostatnich trzech miesięcy, podkreślił postępy poczynione w walce z COVID-19 i wezwał ustawodawców do działania. „Po 100 dniach ratowania i odnowy Ameryka jest gotowa do startu”.

Pomiędzy nadzwyczajnymi środkami bezpieczeństwa iw praktycznie pustym pokoju Biden występował w swoim pierwszym przemówieniu przed Kongresem jako prezydent. Zamiast 1600 uczestników, którzy wzięliby udział w tej sesji w normalnych okolicznościach (od 435 członków Kongresu do wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, członków rządu i gości), tym razem tylko 200 osób mogło wziąć udział w tej sesji. A dostęp do tej sesji poprzez wspólną konferencję był zaproszeniem; Demokraci zorganizowali loterię, aby zdecydować, kto się pojawi. Jest to również pierwszy przypadek, kiedy Biały Dom zaoferował tłumaczenie przemówienia na język migowy.

Ponieważ większość członków rządu i kluczowych instytucji w kraju śledziła sesję zdalnie, Biały Dom nie widział potrzeby powołania „ awaryjnego następcy ” ani osoby w prezydenckiej linii sukcesyjnej, wybranej na pozostanie w nierejestrowanym status. Miejsce bezpieczne, z dala od wydarzeń takich jak debata o stanie Unii i inauguracje prezydenckie. Plik wiceprezydentI Kamala Harris, The Przewodniczący Izby ReprezentantówI Nancy PelosiSenator Patrick Leahy I Minister Spraw Zagranicznych Anthony Blink Przyjechali sami, więc przenieśli Sekretarza Skarbu, Janet Yellen, Na najwyższym stanowisku na nieobecnym stanowisku kierowniczym, a zatem na nieoficjalnym „wyznaczonym ocalałym”.

Równie dziwny był obraz dwóch kobiet przewodniczących Kongresowi w rzeczywistości historycznej. Albo jak powiedział sam Biden, witając Pelosiego i Kamalę Harris: „Pani Marszałek, Pani Wiceprzewodnicząca. Żaden prezydent nie wypowiedział tych słów z tej mównicy, i już czasKomentarz wywołał pierwszy z wielu okrzyków – przeważnie jednogłośnie – ze strony uczestników.

Joe Biden pochwala Kamalę Harris i Nancy Pelosi podczas ich pierwszych przemówień przed Izbą i Senatem.

Yves

Optymistyczny i ugodowy

Przemówienie Bidena naznaczone było optymistycznym i pojednawczym tonem. Zgodnie z oczekiwaniami rozpoczął od podkreślenia zwycięstw odniesionych w ciągu pierwszych trzech miesięcy u steru kraju, podkreślając, że „Naród odziedziczony w kryzysieBiden powiedział: „The Nation Now” znów się porusza. „Ameryka znowu się podnosi, wybierając nadzieję zamiast strachu, prawdę zamiast kłamstwa i światło zamiast ciemności”.

Po przeanalizowaniu postępów w walce z koronawirusem – od czasu objęcia urzędu przez Bidena podano ponad 200 milionów szczepionek, czyli dwukrotnie więcej niż obiecał on i jego zespół na początku pierwszych 100 dni jego podawania – chciał podkreślić prezydent znaczenie odłożenia na bok sporów partyzanckich i zapamiętania To zadziałało, „aby przywrócić ludziom zaufanie do naszej demokracji”, powiedział Plan ratunkowy Został on zatwierdzony zarówno przez ustawodawców Demokratów, jak i Republikanów.

Prezes boryka się również z narastającym problemem, jak i kiedy Udostępnianie zapasów szczepionek Na poziomie krajowym, wraz z innymi krajami, decyzja, która zdaniem światowych ekspertów w dziedzinie zdrowia będzie miała kluczowe znaczenie dla zakończenia epidemii i uniknięcia ryzyka związanego z dodatkowymi wariantami wirusa. Problem ten stał się jednym z pierwszych głównych oddziałów w Białym Domu, częściowo z powodu ciągłych problemów z produkcją i dostawami szczepionki jednorazowej Johnson & Johnson. Biden powiedział: „Nie będziemy rozprowadzać niczego poza naszymi granicami, dopóki wszyscy Amerykanie nie zostaną zaszczepieni i chronieni przed tym wirusem”.

„Zróbmy swoją część”

Świadomy ambitnego charakteru swoich propozycji, Biden zwrócił się do wszystkich zgromadzonych, zachęcając ich do debaty, debaty i wymiany poglądów, ale przede wszystkim do pracy: „Musimy pokazać, że demokracja wciąż działa, że ​​nasz rząd wciąż działa i może spotkać ludzi, o których mówił we wstępie do swoich kolejnych propozycji.

Inną godną uwagi kwestią jest przemoc policyjna: „Musimy się zjednoczyć Odbudowa zaufania wśród organów ścigania I ludziom, którym służą, aby wyeliminować systemowy rasizm w naszym systemie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i przeprowadzić w ich imieniu reformę policji George FloydReforma zatwierdzona wcześniej przez Izbę Reprezentantów. (…) Wiem, że Republikanie mają własne pomysły i prowadzą bardzo owocną debatę z Demokratami w Senacie. Musimy współpracować, aby osiągnąć konsensus, ale zróbmy to w przyszłym miesiącu przed rocznicą śmierci George’a Floyda ”.

Biden również nie chciał uniknąć kłótni Przejmij kontrolę nad broniąOpisując przemoc z użyciem broni jako epidemię i wzywając do konsensusu między Demokratami a Republikanami: „Nie chcę być bardziej konfrontacyjny. Potrzebujemy więcej republikańskich senatorów, aby dołączyć do większości naszych demokratycznych kolegów i wypełnić luki wymagane w kontekście broni Zakup. Potrzebujemy zakazu broni ofensywnej. I magazynów o dużej pojemności ”.Joe Biden: „Czas dla dużych firm i bogatych ludzi, by uczciwie płacić”

Yves

Więcej podatków dla bogatych

Większość z siedemdziesięciu minut przemówienia poświęcono na przedstawienie trzech pakietów działań: planu pomocy rodzinie, planu zatrudnienia i polityki zagranicznej.

Wykazując silny optymistyczny ton i zwracając się zawsze w pierwszej kolejności do obywateli, Biden podkreślił wskaźnik szczepień; Plan naprawy Stanów Zjednoczonych, pakiet stymulacyjny o wartości około 2 miliardów dolarów; Propozycja infrastruktury, plan tworzenia miejsc pracy -de Godny uwagi charakter środowiskowy– I ambitny plan pomocy rodzinie.

Ta ostatnia obejmuje zniżki dla dzieci poniżej 6 roku życia, ulgi podatkowe, obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla wszystkich pracowników i ich rodzin, urlop macierzyński i ojcowski przez 12 tygodni, pomoc w opiece nad dziećmi i pozostających na utrzymaniu członków rodziny oraz bezpłatne wczesne dzieciństwo i starsze. Jakość nauczania. „Jesteśmy otwarci na Twoje myśli, ale reszta świata nie czeka na nas. Nic nie robienie nie wchodzi w grę”.

Oprócz planów „odbudowy lepszej Ameryki”, Biden kilka razy głosił republikanom, wzywając do leczenia raka, bezpłatnej wczesnej edukacji i kontroli broni. „Nigdy nie zapomnę, kiedy propozycja badań nad rakiem została zatwierdzona w zeszłym roku jako wiceprezydent, prawie 9 milionów dolarów na badania. Nigdy nie zapomnę, że Mitch (McConnell, lider opozycji w Senacie) wstał i postawił go na imię zmarłego syna. Ale wielu z nas je ma. Synowie, córki i krewni, którzy zmarli na raka. Nie mogę wymyślić bardziej wartościowej inwestycji. Nie wiem nic więcej niż dwupartyjność. Skończmy więc z rakiem jako wiemy, że Biden oświadczył, że możemy to zrobić.

„Nie zamierzam narzucać żadnych podwyżek podatków na osoby zarabiające mniej niż 400 000 dolarów. Ale nadszedł czas, aby firmy amerykańskie i 1% populacji, najbogatsza grupa, zaczęły płacić swój udział. Jego bogaty podatek. Dwupartyjny o swoim szerokim planie infrastruktury, prezydent jasno dał do zrozumienia, że ​​trwają spotkania Demokratów i Republikanów w celu omówienia planu zatrudnienia w USA. Biden dodał, w kolejnej wyraźnej próbie zbudowania pomostów między miejscami w Kongresie, „i pozdrawiam grupę republikańskich senatorów, którzy właśnie złożyli własną propozycję”.

Następnie wezwał do jedności przeciwko zagrożeniu ze strony autorytarnych państw, których przywódcy w to wierzyli Atak na Kapitol Styczeń jest dowodem na to, że „słońce zachodzi nad amerykańską demokracją”. Wreszcie potwierdził swoje zamiary w Wycofanie sił amerykańskich z Afganistanu I kończąc wojnę, która trwała dwie dekady.

Joe Biden podczas swojego pierwszego przemówienia przed obiema Izbami Kongresu, setnego dnia w Białym Domu.

Joe Biden podczas swojego pierwszego przemówienia przed obiema Izbami Kongresu, setnego dnia w Białym Domu.

Yves

Imigracja

Biden nakazał Kongresowi, mówiąc: „Zakończmy naszą ciężką wojnę o imigrację. Przez ponad 30 lat politycy rozmawiali o reformie imigracji i nic w tej sprawie nie zrobili. Czas to naprawić”. Warto zaznaczyć, że sytuacja na granicy z Meksykiem Pogorszyło się Od lutego sam Biden zaczął mówić o „kryzysie”.

W swoim przemówieniu Biden skupił się również na Przeciwnikami są Chiny i Rosja I wezwali swoich przywódców, Xi Jinping I prezydent Rosji Prezydent Rosji Władimir PutinOdpowiednio, wymieniając ich wielokrotnie i łącząc ich wewnętrzną agendę polityczną ze zdolnością Stanów Zjednoczonych do stawienia im czoła. „Rywalizujemy z Chinami i innymi krajami o zwycięstwo w XXI wieku” – powiedział Biden. „Dlatego zaproponowałem American Jobs Plan, który jest jednorazową inwestycją w jedno pokolenie w samej Ameryce”.

Biden nie spieszył się z opuszczeniem pokoju. Prezydent celowo prawie co dwa lub trzy kroki witał się i wymieniał opiniami z osobami znajdującymi się najbliżej podium, np. Z senatorem. Bernie Sanders Albo szef obrony.

Gdy tylko Biden opuścił salę, jedyny senator afroamerykańskich republikanów, reprezentujący Karolinę Południową, Tim ScottBył odpowiedzialny za udzielenie odpowiedzi i udostępnienie oficjalnej odpowiedzi Republikanów. Scott podkreślił, że działania prezydenta w ciągu pierwszych 100 dni jego rządów jeszcze bardziej podzieliły Amerykanów. Scott powiedział: „Ameryka nie jest krajem rasistowskim”. Republikanin doszedł do wniosku, że „błędem jest wykorzystywanie naszej bolesnej przeszłości, aby na razie próbować nieuczciwie zakończyć dyskusje”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *