Po Białorusi i Polsce droga do Niemiec

„Musisz zrozumieć/Nikt nie wkłada swoich dzieci na łódź/Chyba, że ​​woda jest bezpieczniejsza niż ląd./Kto wybrałby spędzenie dni/nocy w żołądku ciężarówki/Chyba, że ​​kilometry podróży/znaczy coś więcej niż podróż ”. Warszawa Shire

***

Masz miejsce na surowce?Ktoś pyta przez telefon.

„Jak wielu ich jest?” , odpowiada właścicielka baru szybkiej obsługi w małym miasteczku na wschodzie Niemcy.

Wskazują na ludzi. Mówią o imigrantach w kategoriach produktu. Oblicz Ile zmieści się między kilogramami podgotowanego falafela. W ostatnich miesiącach aż dziesięć zostało przeniesionych tego samego dnia.

Według oficjalnych danych od stycznia do lipca 2021 wpis 26 osób że używali Droga między Białorusią a Polską. W październiku liczba imigrantów, którzy przybyli do Niemiec tą samą trasą, sięgnęła 5000Większość z nich pochodzi z Bliskiego Wschodu.

Tysiące podróżnych ryzykuje życiem, aby przekroczyć zamarzniętą Europę na granicy wojskowej. Po drodze kradną swoją tożsamość; Ich plany nie mają większego znaczenia, kogo lub co zostawiają, a także ich stopnie medyczne i inżynierskie, które mogą być bezużyteczne w kraju docelowym, Chcesz się uczyć lub pracować?. Stali się nielegalnymi imigrantami, uchodźcami i zostali nazwani słowami, które straciły całe swoje ludzkie znaczenie. Migranci jako karta przetargowa. zagrożenie dla imigrantów. Imigranci do wykorzystania w obietnicach wyborczych. Imigranci zamienili się w firmę milionerów, z której coraz więcej osób próbuje skorzystać.

według EuropolWspólnym mianownikiem nielegalnego handlu jest korzyść uzyskana dzięki ułatwieniu podróży nielegalnym imigrantom. ten Ceny różnią się w zależności od trasy, środka transportu i świadczonych usług.

Od początku Konflikt na granicy Białorusi z Polską, Popyt się nasilił. „W Brandenburgii jest co najmniej jedna firma fast food zajmująca się nielegalną imigracją”, mówi Fatima, pracownik opieki społecznej. „Co tydzień jeżdżą do Polski, aby odebrać produkty, które ich partnerzy przywożą z Bliskiego Wschodu. Zajmują się ostatnim etapem podróży; ostatnimi kilometrami, które klienci są już na europejskiej ziemi. Czy Koniec łańcucha start-upów w SyriiWrócili do Niemiec z dobrze załadowaną ciężarówką.

Przemytnicy mają coraz więcej pracy Dzięki planowi ŁukaszenkiPrezydent Białorusi, który zamienił tysiące ludzi w pionków, aby zagrozić i narazić na szwank złamaną europejską stabilność. Wokół kryzysu dyskurs budowany był w kategoriach politycznych, a nawet wojskowych. Mówi się o Wojna hybrydowa. Terror się opłaca. Również warto. Prawa człowieka są na tylnym siedzeniu.

„To nikczemne, by wykorzystywać niewinnych ludzi jako narzędzie do wywierania presji na inny kraj lub grupę krajów”, mówi Vlad, białoruski radiolog z Cottbus (wschodnie Niemcy). „Obecny rząd na Białorusi nie ceni życia ludzi. Nie ma znaczenia, czy są kobiety i dzieci, nie ma znaczenia, czy któreś z nich umrze. Uchodźcy to narzędzie, które służy maszynie. propaganda prorządowa, Cel, powód Wypaczanie Zachodu i wybielanie rząduNie wolno nam zapominać, że Unia Europejska już w 2016 roku ustanowiła precedens, traktując migrantów w kategoriach transakcji, kiedy podpisano porozumienie, na mocy którego indyk Obiecał zatrzymać nielegalnych imigrantów poza Unią Europejską w zamian za miliony euro. Europa musi radzić sobie nie tylko z kryzysami poza swoimi granicami, ale także z przepaścią między swoimi ideologicznymi zasadami a rzeczywistością.

Z tej przepaści, z tej politycznej schizofrenii, Korzyści zorganizowanej mafii. Fatima wyjaśnia, że ​​„osoby zaangażowane w nielegalną imigrację często nie są świadome przestępstwa, jak to ma miejsce w przypadku przemytu narkotyków lub broni”. Uważają, że pomagają ludziom, którzy nie byli w stanie opuścić swoich ziem za pomocą legalnych środków. Podobnie imigranci opowiadają o naruszeniach popełnianych przez straż graniczną w różnych krajach, uosabiając jednocześnie Postać Zbawiciela przemytnikówPolaryzujący obraz „dobra i zła”, z którego korzysta mafia, jest opłacalny nie tylko z finansowego, ale i marketingowego punktu widzenia.

Zdjęcie: Ciężarówka, w której znaleziono 39 ciał w tym tygodniu w Essex w Wielkiej Brytanii.  (Reuters)

W wieku dwudziestu dwóch lat Khairat opuścił Syrię z zamiarem dotarcia do Niemiec. „Zapach ryby” – mówi młoda kobieta. – To też zimno. Zapach rybny i zimny. To są najbardziej pamiętne wspomnienia, jakie mam Ostatni etap podróży.

Zapłacił dokładnie 5900 euro za „Biuro podróży” zaoferowało mu niebezpieczne wyjście. „Powtarzają to w kółko: Jeśli nie dotrzemy do celu, nie mamy prawa do zwrotu. Powtarzają nam to tyle razy, że staje się to najważniejszym faktem podróży. Kiedy my były w chłodni, Który przemierzył Polskę z rybami, Dziewczyna zaczęła się źle czuć, ktoś powiedział: Nie umieraj dziewczyno, nie oddają pieniędzy. To wygląda na żart, ale tak nie jest”.

Geert przyjechał do Niemiec w 2020 roku. Mieszka w Cottbus, małym miasteczku we wschodnich Niemczech, Kilka kilometrów od granicy z Polską. Nauczyła się języka i kształci się w przedszkolu. „Podróż była tego warta, Niemcy to kraj, w którym życie jest możliwe”.

Grupy zorganizowane poświęcone tej pracy Nazywają się „Biurem podróży”Khairat wyjaśnia. „Informacje można znaleźć w grupach telegramów, w których udostępniane są historie innych podróżników, pytania i wskazówki”.

———

Wycieczki są doskonale zaplanowane. Przemytnicy mają kuszące oferty i pomagają wyposażyć się we wszystko, co niezbędne do przetrwania niskich temperatur i długich dystansów, które trzeba pokonać pieszo. „W moim przypadku Ostrzegali mnie, żebym nie nosiła ubrań termicznych, Także zewnętrzne ładowarki do telefonów komórkowych. Kobieta, która była ze mną, poleciła, aby zabrała ze sobą plecak z dzieckiem. Zapłaciliśmy cenę i polecili, abyśmy po przyjeździe nigdy nie dawali paszportu, aby uniknąć deportacji?”.

Dzięki GPS migranci otrzymują różne trasy, którymi muszą podążać. „Ostatni uchodźcy, którzy przybyli, zapłacili około 2000 euro za pokonanie ostatniego odcinka drogi do Brandenburgii” – mówi Fatima. „Spędzili dwa dni ukrywając się w zalesionym terenie Od granicy białorusko-polskiej, która jest wystarczająco długa, aby przemytnicy sprawdzili, czy nie ma policji. Podróż jest długa. Rodziny podróżujące z dziećmi powinny zadbać o ich spokój. Zwykle polecają im środki przeciwbólowe, aby zasnąć podczas lotu.”

Nie ma czasu ani miejsca na emocje. Te przychodzą później. Wszystkie zmysły skupiają się na dotarciu i wykonaniu instrukcji „Przewodników turystycznych” dla postaci.

„czasem Lek stosuje się u małych dzieci, mówi NM, lekarz pogotowia w Forst, mieście na granicy z Niemcami Polska. „Wielu rodziców zdaje sobie sprawę, że jest to sposób na ochronę dzieci przed przerażającym doświadczeniem przebywania godzinami z tyłu ciężarówki w otoczeniu nieznajomych, bez możliwości mówienia ani poruszania się”.

Unia Europejska siłą oskarża „innych” o swoje zło. Unia Europejska, gdzie latają padlinożerne

Ludzkie szczegóły wydają się być minimalne. Tysiące ludzi znajduje się na ziemi niczyjej, gdzie umowy imigracyjne ciągle zawodzą. Jest to spolaryzowany kryzys, na który patrzymy horyzontalnie, zmieniając spojrzenie z jednej skrajności na drugą, w zależności od tego, kto komu zagraża. Tymczasem między szczelinami kwitnie przemysł o wartości wielu miliardów euro. Kto lub co stoi za finansowaniem? Tylko garstka nieuchwytnych przestępców, których europejskie służby wywiadowcze nie zdołały kontrolować?

Jesteśmy na rozdrożu i nie widać żadnego rozwiązania. Zamiast przyznać, że nie można osiągnąć zadowalającej miary w perspektywie krótko- lub długoterminowej, Kraje konkurują o rolę ofiary. Znajdujemy Unię Europejską z nagą piętą achillesową. Z Unia Europejska Przemocą oskarża „innych” o ich własne zło. Sprzęt elektryczny montowany na brzuchu przenoszony przez padlinożerne ptaki. Unia Europejska, której porażka pozostawia korzyści milionera nielicznym. Prawda jest taka, że ​​tragedia będzie trwała tak długo, jak długo będzie bardziej opłacalna niż prawo i dopóki będziemy powodować ból i strach w produktach konsumenckich.

Ból, strach i trochę choroby, żeby nie zamieniło się w kulę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *