Po odrzuceniu 3000 zarzutów dotyczących „polskiego” projektu wydobywczego, IU dołącza do „oporu” | Avelred

Koalicja twierdzi, że wspomniany projekt wydobywczy dotyczy 2130 hektarów w gminach Santa María del Perucal, Collado del Meron, Pisedillas, Malpartida del Corneja i El Meron.

Jak wyjaśnia, zezwolenie administracji regionalnej to „pierwsza faza operacji, która pozwala na usunięcie z ziemi tysięcy ton pokrywy powierzchniowej w celu wydobycia skalenia, który zostanie wysłany na tereny, na których hiszpański przemysł garncarski jest usytuowany”.

Izquierda Unida żałuje decyzji rady, „pomimo odrzucenia tej inicjatywy wydobywczej i innych podobnych inicjatyw na tym samym obszarze wśród mieszkańców tego obszaru”, którzy w zeszłym roku złożyli 3000 skarg na projekt wydobywczy.

W obliczu tej sytuacji IU wyraziła solidarność z poszkodowaną ludnością i powiedziała, że ​​uczestniczy w jej „oporze”, ponieważ „jasne jest, że ta agresja poważnie szkodzi teraźniejszości i przyszłości ludności oraz jej działalności społecznej i gospodarczej”.

Przetrwanie w dolinie

„Stawką jest przetrwanie żywej doliny, z jej historią i przyszłością”, mówi IU, który uważa, że ​​„jeśli projekt zostanie zrealizowany, radykalnie zmieni życie tych ludzi z Avila, ponieważ kiedy duża część z nich znika z gleby, praktyka rolnicza staje się Hodowla bydła jest niemożliwa”.

Jego zdaniem „rada zamiast bronić mieszkańców tego terenu, wspiera tych, którzy tylko widzą możliwość prowadzenia działalności na tych terenach”, gdyż wspomniane projekty wydobywcze „nakierowane są jedynie na uzyskanie jakiejś korzyści dla działających spółek – lub dla innych dużych tomów ukrytych za nim – co prawdopodobnie wygeneruje bogactwo na obszarach oddalonych od Avila, gdzie „pozostawi tylko ogromne zapadliska, zniszczenie powierzchniowej warstwy gleby i warstw wodonośnych, wraz z utratą siedlisk dla lokalnych zwierząt. „

Do tego dochodzi „wtórny efekt” „zaniku rodzącej się turystyki przyrodniczej, z którą wiąże się wielkie nadzieje”. Z tego powodu IU wezwał Partię Ludową do „zwrócenia uwagi na rzeczywiste potrzeby Kastylijczyków i Leonów, którzy żyją w najbardziej dotkniętych kryzysem obszarach społeczeństwa, jak wielokrotnie głoszą”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *