Po podpisaniu umów prezydent Arce wraca do Boliwii

Po podpisaniu umów prezydent Arce wraca do Boliwii

Przed zwolnieniem z lotniska w tym mieście z honorami wojskowymi odpowiadającymi prezydentowi, Arce podpisał różne porozumienia ze swoim argentyńskim odpowiednikiem, Alberto Fernandezem.

Boliwia i Argentyna podpisały we wtorek Traktat Juana Azurduy o braterstwie, integracji i współpracy.

Podobnie przypieczętowali trzy inne umowy dotyczące wymiany akt w celu wyjaśnienia rażących naruszeń praw człowieka, dwustronnej pomocy medycznej oraz wzajemnego uznawania i wymiany praw jazdy.

Dokumenty podpisali Arce i Fernandez oraz ministrowie spraw zagranicznych obu krajów, odpowiednio Rogelio Maita i Santiago Cafiero, w ramach Forum Mercosuru.

Dwóch przywódców podpisało braterski traktat Juana Azurduy w celu wzmocnienia dwustronnej integracji i współpracy.

Tymczasem Maita i Cafiero przypieczętowali swoje podpisy na trzech umowach, w tym na umowie dotyczącej wymiany dokumentów w celu wyjaśnienia rażących naruszeń praw człowieka.

Ten ostatni tekst daje nadzieję dziesiątkom tysięcy ludzi i ich rodzin, którzy ucierpieli z powodu ucisku narzuconego w Ameryce Południowej w latach 70. . Kraje.

Podczas tego aktu Fernandez wręczył swojemu boliwijskiemu odpowiednikowi kopertę zawierającą „dokumenty wymagane przez Narodową Komisję Prawdy Wielonarodowego Państwa Boliwii”.

Konwencja o pomocy medycznej przewiduje wzajemność tego rodzaju opieki świadczonej w instytucjach porządku publicznego w nagłych przypadkach.

Trzecie porozumienie ułatwia wzajemne uznawanie i wymianę praw jazdy dla obywateli każdej ze stron, co jest procedurą preferowaną przez największą liczbę imigrantów boliwijskich na świecie w Argentynie.

W uwagach z Argentyny do państwowej telewizji Boliwii Arce zaproponował wspólną pracę nad uprzemysłowieniem turystyki z korzyścią dla mieszkańców każdego z krajów Ameryki Południowej.

Arce dziękuje postępom poczynionym w pierwszej połowie 2023 r. podczas prezydencji Argentyny Pro Tempore na czele Mercosuru oraz pomysłom wyrażonym przez głowę państwa Brazylii, Luiza Inácio Lula Da Silva, w celu urzeczywistnienia pełnej integracji Boliwii z tym blokiem .

rgh/jpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *