Po prostu powstrzymaj ekologów naftowych atakujących sklep Rolex w Londynie

ambientalistas-de-just-stop-oil-atacan-tienda-de-rolex-en-londres

LONDYN, 28 października (Prensa Latina) Grupa ekologiczna Just Stop Oil zaatakowała dziś sklep zegarków Rolex w tej stolicy w ramach kampanii obywatelskiego nieposłuszeństwa przeciwko przyznawaniu nowych licencji na wydobycie paliw kopalnych.

Zdjęcia opublikowane przez brytyjską organizację ekologiczną na portalach społecznościowych pokazują moment, w którym dwóch aktywistów uzbrojonych w pływaki wypełnione pomarańczową farbą spryskało fasadę ekskluzywnego budynku znajdującego się w londyńskiej dzielnicy Knightsbridge.

Protestująca Jennifer Kowalski powiedziała, że ​​na świecie są ludzie głodujący, cierpiący i umierający, aby elita mogła wydać fortunę na dobra luksusowe, podczas gdy jej partner Adrian Johnson powiedział, że wolałby nie uciekać się do takich środków, aby zwrócić uwagę opinii publicznej. Konieczność przeciwdziałania zmianom klimatu.

Nauka jest jasna. Johnson wyjaśnił, że załamanie klimatu już nastąpiło z powodu wydobycia i wykorzystania paliw kopalnych, po tym jak zauważył, że pomimo tych ostrzeżeń rząd konserwatywny przygotowuje się do przyznania 100 nowych licencji na wydobycie gazu i ropy na Morzu Północnym. .

Londyńska Policja Metropolitalna aresztowała protestujących Just Stop Oil pod zarzutem spowodowania szkód kryminalnych.

Grupa ekologiczna rozpoczęła codzienne demonstracje w różnych częściach Londynu i okolic od 1 października zeszłego roku.

Kilka dni wcześniej dwóch aktywistów wysmarowało ciasto czekoladowe na woskowej figurze króla Karola III w Madame Tussauds w Londynie, a inni rzucili zawartość puszki zupy pomidorowej na obraz Vincenta Van Gogha. Wystawiany w Galerii Narodowej.

„Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy uciekają się do pokojowego oporu obywatelskiego, aby chronić nasze prawa, wolności, dziedzictwo, życie i środki do życia” – powiedział Just Stop Oil w oświadczeniu, podkreślając, że zatrzymają demonstracje, gdy tylko rząd zobowiąże się do zaprzestania udzielania dotacji. Nowa. Koncesje na wydobycie ropy i gazu.

m/nm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.