Po wyborach zamknięto lokale wyborcze w Wenezueli | Aktualności

Wenezuelskie władze wyborcze ogłosiły zakończenie dnia wyborów, które odbyły się w niedzielę, po tym jak minął normalnie, podkreślając ciągły napływ obywateli na ich posterunkach w całym kraju.

Przeczytaj także:

pdt. Maduro: Wybory zapewnią większą stabilność polityczną

Według Krajowej Rady Wyborczej (CNE) za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „Twitter” „otwarte mogą pozostać tylko lokale wyborcze, które mają w kolejce wyborców”.

Wenezuelczycy głosowali za 3082 urzędami publicznymi, aby odnowić uprawnienia 23 gubernatorów, 335 burmistrzów, 253 parlamentów i 2471 zgromadzeń miejskich.

Następnie minister obrony Vladimir Padrino Lopez podkreślił udział Wenezuelczyków w wyborach.

„Cudowny dzień dla ojczyzny, dla szczęścia, to nowa droga dla Boliwariańskiej Republiki Wenezueli. Naznaczony był radością i współistnieniem obywateli, którzy dzisiaj wyjechali z chęcią skorzystania z przysługującego im prawa” – powiedział.

Zauważył, że plan República, który jest odpowiedzialny za ochronę materiałów wyborczych, wycofa się, by przenieść zespoły do ​​magazynów CNE, ale zmobilizuje się ponownie 26 listopada, kiedy będzie właściwe głosowanie na społeczności tubylcze.

Ze swojej strony minister stosunków wewnętrznych, sprawiedliwości i pokoju, Remigio Ceballos, pogratulował mieszkańcom „wspaniałej demonstracji obywatelskiej praktyki i pełnego wykonywania suwerenności poprzez prawo wyborcze”. Zbieramy naszą niezależność i tym samym popieramy nasz libertariański charakter. Świetny dźwięk „.

Międzynarodowi obserwatorzy ogłosili mediom, że gratulują ludności udania się do lokali wyborczych i ratyfikują demokratyczny charakter narodu południowoamerykańskiego.

„Osiągnięcie tak szerokiego udziału wzmacnia i wzmacnia demokrację w Wenezueli” – powiedział przełożony i były minister spraw zagranicznych Ekwadoru, Ricardo Patiño. Zwrócił uwagę na obecność świadków z różnych partii politycznych w lokalach wyborczych, co świadczy o przejrzystości procesu.

Ze swojej strony międzynarodowa obserwatorka, Gabriela Rivadenera, potwierdziła, że ​​ten dzień odbywa się w cieniu demokracji i spokoju w różnych miejscach i przy stołach, co potwierdza „wezwanie do integracji o absolutny szacunek dla Wenezuelczyków”.

Kilka godzin temu przewodniczący Krajowej Rady Wyborczej Pedro Calzadela oświadczył, że nadal monitoruje proces wyborczy i wszystkie przedstawione incydenty zostały rozwiązane.

„Wszystko idzie zgodnie z planem” – powiedział w rozmowie telefonicznej z wenezuelskimi mediami państwowymi dla telewizji (VTV).

Ze swojej strony kandydaci różnych organizacji politycznych w kraju wzywali ludność do głosowania i ratyfikowania demokratycznego charakteru narodu południowoamerykańskiego.

Z drugiej strony były szef hiszpańskiego rządu José Luis Rodriguez Zapatero, który przebywa w tym kraju jako międzynarodowy towarzysz monitorujący proces, podkreślił potrzebę przywrócenia ducha dialogu i zawsze potrzebny jest pokój.

Rodriguez podkreślił, że o losach Wenezuelczyków decydują obywatele tego południowoamerykańskiego kraju.

Ponad 30 000 lokali wyborczych zostało otwartych o 06:00 czasu lokalnego (10:00 GMT), aby otrzymać 2 115 846 Wenezuelczyków upoważnionych do udania się do swoich lokali wyborczych.

Łącznie 70 244 kandydatów zostało nominowanych przez około 80 krajowych i regionalnych organizacji politycznych, aby ubiegać się o 3082 zakwestionowane stanowiska w niedzielę.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *