Początek końca?

el-comienzo-del-fin

WASZYNGTON, 11 czerwca (Prinsa Latina) Postępowanie prawne przeciwko setkom uczestników ataku na Kapitol z 6 stycznia 2021 r. trwa w Stanach Zjednoczonych, ale sprawy bezpośrednio związane z byłym prezydentem Donaldem Trumpem (2017-2021) postępują powoli.

Niektórym zwolennikom byłego prezydenta grożą nawet oskarżenia o działalność wywrotową, a wiele skarg na magnata finansowego, oskarżonego o wzywanie do zamieszek i podżeganie do przemocy, wydaje się tkwić w biurokracji krajowego systemu sądowniczego.

Pięciu członków prawicowych Proud Boys, w tym przywódca grupy Enrique Tarrio, zostało oskarżonych o spiskowanie w celu utrudniania oficjalnej procedury, a mianowicie ratyfikacji zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Członkowie prawicowej milicji Gwardii Przysięgłej, którzy brali udział w ataku na siedzibę ustawodawczą, mogli również zostać skazani na karę do 20 lat więzienia za spisek w celu wywrotu.

Były prokurator federalny Glenn Kirchner, profesor na Georgetown University i analityk prawny dla sieci takich jak MSNBC i NBC News, uzasadnił opóźnienie, nazywając Trumpa „ostatecznym celem” śledztwa Departamentu Sprawiedliwości w sprawie brutalnego wydarzenia, z bezpodstawnego motywu. Zarzuty oszustwa wyborczego.

W sumie na byłego prezydenta wpłynęło dziewięć skarg związanych z wyborami i podżeganiem do zamieszek tego dnia, w których zginęło pięć osób, a setki zostało rannych.

Wielu zastanawia się, czy te sprawy rzeczywiście zostaną zbadane terminowo i obiektywnie, czyli czy będzie to początek końca ery Trumpa.

Były członek Biura Owalnego chce wrócić do Białego Domu w 2024 roku i nadal nie ma konkretnych wniosków prawnych dotyczących jego części odpowiedzialności za wydarzenia, które zagrażają tak bardzo bronionej amerykańskiej demokracji.

Specjalna komisja Izby Reprezentantów, która analizuje fakty, rozpoczęła w tym tygodniu przesłuchania publiczne od wyników śledztwa w sprawie ataku na Kongres, gdy Trump zebrał w swojej obronie swoich republikańskich sojuszników w legislaturze i poza nią.

(wzięte z kuli)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.