Podczas Świąt Bożego Narodzenia na granicy Libanu i Izraela nasilają się starcia

Podczas Świąt Bożego Narodzenia na granicy Libanu i Izraela nasilają się starcia

Bejrut, 25 grudnia (EFE) – Starcia między libańską grupą szyicką Hezbollah a Izraelem nasiliły się w Boże Narodzenie, kiedy wspierana przez Iran milicja przeprowadziła siedem ataków na granicę z państwem żydowskim, które dziś zbombardowało kilka wiosek w południowym Libanie.

Hezbollah oświadczył w serii oświadczeń, że zaatakował izraelski oddział w pobliżu koszar na granicy obu krajów, a także bazę wojskową Beit Hilal na wschód od Kiryat Szmona, przy użyciu „odpowiedniej broni”, takiej jak rakiety . i rakiety, które rzekomo „spowodowały potwierdzone ofiary”.

Ponadto Hezbollah przyznał się do ataku na „kolonię Avivim (okupowane libańskie miasto Salha) i kolonię Metulla” w odpowiedzi na izraelskie ataki na wioski i domy cywilne w Libanie.

Według oficjalnej libańskiej Narodowej Agencji Informacyjnej, w poniedziałek Izrael kontynuował bombardowanie kilku obszarów w południowym Libanie „bombardowaniem fosforowym i artyleryjskim”, co szczególnie dotknęło obrzeża miasta Kafr Kila i równinę Marjayoun.

Na granicy izraelsko-libańskiej panuje najwyższy szczyt napięcia od wojny między Hezbollahem a Izraelem w 2006 r., po ponownej agresji propalestyńskich bojówek dzień po wybuchu wojny między islamistycznym ruchem Hamasem a Izraelem w Gazie. Taśma, 7 października. Evie

AMO-RSM/FPA

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *