Podkreśla wybór pierwszej kobiety na czele Caricom – Prinsa Latina

Podkreśla wybór pierwszej kobiety na czele Caricom - Prinsa Latina

Gubernator Barbadosu jest obecnie jedyną kobietą będącą głową państwa członkowskiego tego 15-narodowego mechanizmu.

Motley powiedział, że bycie pierwszą kobietą (rysownikiem) oznacza, że ​​dziewczyny w całym regionie mogą zainspirować się osiągnięciami Barnetta i rozpocząć własną podróż w przyszłość.

Dzień wcześniej Barnett został wybrany na kierownika grupy przez następne pięć lat, zastępując Irvinga Larroque z Dominiki, który zakończy swoją drugą pięcioletnią kadencję w sierpniu.

Motley powiedział, że jest idealną osobą do pracy „w tym czasie, gdy gospodarki upadają i potrzebujemy silnego ekonomisty, który poprowadzi nas ścieżką do wzrostu”.

Przypomniała sobie doświadczenie Barnetta na wyższych stanowiskach na Karaibach i centralnych bankach rozwoju w Belize, które „przygotowało ją na stanowisko, które miała objąć, nie dlatego, że była kobietą, ale ze względu na jej umiejętności”.

Biografia Sekretarza Generalnego-elekta Caricom obejmuje również Prezydencję Senatu Belize i różne ministerstwa jej kraju pochodzenia.

Jest także ekspertem w zarządzaniu organem regionalnym, jako że była jego Generalnym Agentem w latach 1997-2002.

W ostatnich uwagach Barnett zauważył, że pandemia Covid-19 „zmusza nas do ponownej kalibracji i wyznaczenia nowych priorytetów rozwoju regionalnego” i wezwał do większej integracji technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Z wykształcenia posiada stopień doktora nauk społecznych, tytuł magistra ekonomii oraz tytuł licencjata nauk ekonomicznych.

Caricom został założony w 1973 roku na mocy traktatu z Chagouaramas i składa się z 15 krajów i podlega Brytyjczykom.

Pełnoprawnymi członkami są Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Belize, Dominika, Grenada, Gujana, Haiti, Jamajka, Montserrat, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Surinam oraz Trynidad i Tobago.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Turks, Caicos i Kajman, a także Bermudy i Anguilla są członkami stowarzyszonymi, podczas gdy Aruba, Kolumbia, Curaçao, Meksyk, Portoryko, Republika Dominikany, Saint Martin i Wenezuela uczestniczą jako obserwatorzy.

AGP / Ty

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *