Podkreślają normalność procesu wyborczego w Nikaragui

Podkreślają normalność procesu wyborczego w Nikaragui

Wyborcy w Nikaragui podkreślali w różnych mediach spokój, jaki panuje dziś w tym kraju podczas wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Po głosowaniu przewodniczący parlamentu Gustavo Porras zwrócił uwagę na znaczenie pójścia na wybory i zauważył, że poprzez głosowanie kraj wyjaśnia warunki dalszego rozwoju.

Minister spraw zagranicznych Denis Moncada podkreślił w tym względzie: „My, Nikaraguańczycy, wybieramy nasze władze do określania naszej polityki wewnętrznej”, podczas gdy sędzia Najwyższej Rady Wyborczej Alma Nubia Baltodano określiła dzisiaj jako cywilną i pokojową.

W największym kraju Ameryki Środkowej odbywają się wybory w warunkach intensywnej kampanii medialnej opozycji, która przy wsparciu Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej dąży do delegitymizacji tego procesu.

Z drugiej strony Managua nalega na przestrzeganie przepisów prawa krajowego i wezwała 232 obserwatorów międzynarodowych do zapewnienia przejrzystości praktyk politycznych.

Nikaraguańczycy również świętują w mediach społecznościowych płynność procesu w 3010 lokalach wyborczych i 13 459 zgromadzeniach wyborczych, które odbyły się w 15 prowincjach i 2 autonomicznych regionach, na które podzielony jest naród Ameryki Środkowej.

W ten sposób użytkownicy Twittera, którzy stale udostępniają zdjęcia i filmy z centrów głosowania w całym kraju, donoszą, że będąc w stolicy, Prensa Latina w trasie wskazywała na spokój, w jakim odbywa się głosowanie.

Dziennikarz Channel 6 Darling Barcenas podzielił się we wspomnianej sieci, że „(…) obywatele szli na wybory w sposób uporządkowany i zadbali o środki bezpieczeństwa”.

Ze swojej strony, sekretarz stosunków międzynarodowych Sandinistowskiego Frontu Wyzwolenia Narodowego, Carlos Fonseca, określił frekwencję jako „nadwyżkę ludzi”.

Użytkownicy sieci chwalą również zobowiązanie do przestrzegania przepisów prawa wyborczego, takich jak gwarancje organów bezpieczeństwa, prawo ponad czterech milionów zarejestrowanych wyborców w tej praktyce oraz gwarancja integralności głosowania w celu zapewnienia przejrzystość procesu. .

Nikaraguańczycy wybierają prezydenta i wiceprezydenta oraz 90 deputowanych do Zgromadzenia Narodowego (jedna legislatura), z których 20 zasiada w parlamencie Ameryki Środkowej. Głosowanie wyborcze przedstawia kandydatów z sześciu partii politycznych jako kandydatów na prezydenta, w tym urzędującego prezydenta Daniela Ortegę z Sandinistowskiego Frontu Wyzwolenia Narodowego, który pojawia się jako preferowany kandydat w głosowaniu na nową kadencję, piąty w swojej karierze politycznej i czwarty. Proste.

Ortega i Murillo głosowali w wyborach powszechnych w Nikaragui

Prezydent Nikaragui Daniel Ortega i wiceprezydent Rosario Murillo głosowali dziś po południu w wyborach powszechnych w 2021 r. Obaj gubernatorzy korzystali ze swoich praw obywatelskich w szkole założonej w śródmiejskiej dzielnicy El Carmen, gdzie mają siedzibę.

W najbliższą niedzielę prawie 4,5 mln Nikaraguańczyków będzie mogło udać się do urn, by wybrać formułę prezydencką, a także posłów do Zgromadzenia Narodowego (ustawodawczego) i Parlamentu Środkowoamerykańskiego.

Lokale wyborcze otwarte w wyborach w Nikaragui

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *