Podkreślenie dwustulecia niepodległości i Covid-19 w Kostaryce – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

W oficjalnym kodeksie cywilnym rocznicy narodowej i środkowoamerykańskiej prezydent Carlos Alvarado wezwał do podjęcia działań w celu wyeliminowania skrajnego ubóstwa i podkreślił, że Kostaryka musi przestrzegać zakazu wydobycia ropy i zgodzić się na znajomość technologii cyfrowych.

Upierał się, że właściwe postępowanie jest sposobem na uhonorowanie przodków i powtórzył swoje przekonanie, że Kostaryka będzie wiedziała, jak podjąć odważne kroki, aby pozostawić dobrą spuściznę dla nowych i przyszłych pokoleń.

Dostrzegając trudną sytuację narodu z powodu pandemii Covid-19, wezwał Alvarado do podjęcia szeregu zobowiązań związanych ze środowiskiem, edukacją, zdrowiem i kwestiami społecznymi.

Krótko mówiąc, rząd zwrócił uwagę na 200 lat niezależnego życia i wszystkie wydarzenia w historii kraju, które uczyniły z kraju model dla polityk, takich jak gwarancje socjalne, obowiązkowe i bezpłatne kształcenie oraz utworzenie Kostarykańskiego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (CCSS) odpowiedzialnego dla zdrowia publicznego, ale wiele z nich jest dziś w niebezpieczeństwie.

Z tego powodu Konfederacja Kostarykańska i Zjednoczony Blok Społeczny (Posco) wezwały ludzi do buntu przeciwko skorumpowanej politycznej i ekonomicznej klasie rządzącej, ponieważ nadszedł czas, aby przywrócić Kostarykę wykluczonym i zmarginalizowanym.

W oświadczeniu dotyczącym dwustulecia niepodległości Bosco podkreślił, że „niewiele jest do świętowania, a wiele do walki”.

Podobnie organizacje społeczne i oddolne proszą państwo Kostaryka o uznanie autonomii rdzennych ludów i terytoriów, aby naród nie wstydził się w przyszłości łamania praw człowieka rdzennej ludności lub jakiejkolwiek innej grupy ludzkiej. .

Kolejność tych grup jest zbieżna z oświadczeniem pierwszego zgromadzenia”.

do Narodowego Frontu Ludów Rdzennych (Frenabi) w lutym ubiegłego roku, gdzie stwierdził, że „obchody dwustulecia będą oznaczać uczynienie naszych narodów niewidzialnymi i legitymizowanie przemocy instytucjonalnej i historycznej grabieży”.

Z drugiej strony CCSS rozwija się od tego piątku do następnych 26 strategii, zwanych szczepieniami, w celu zwiększenia zasięgu stosowania pierwszych dawek przeciwko Covid-19.

Dyrektor medyczny CCSS, Mario Ruiz, zauważył, że szczepienie ma na celu wprowadzenie około 500 000 dawek szczepionki farmaceutycznej AstraZeneca/Oxford przeciwko Covid-19 dla osób powyżej 18 roku życia w celu przyspieszenia odporności stada na wzrost przypadków choroby wywołanej przez wirusa SARS-Covid-19 CoV-2.

rgh / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *