Podlasie: „Zielone płuca” Polski chcą stać się centrum inwestycji i innowacji

Podlasie: „Zielone płuca” Polski chcą stać się centrum inwestycji i innowacji

Podlasie to polski region, który chce zaistnieć na mapie jako „idealne miejsce do prowadzenia biznesu”, między innymi poprzez rozwijające się krajowe firmy zostawiające swój ślad na całym świecie.

Reklama

Od drewna i budownictwa po sektor rolno-spożywczy. Polskie Podlasie ma ambitne plany, aby stać się centrum inwestycji i innowacji.

Miasto Podlasie, położone w północno-wschodniej Polsce, znane jest ze swojego naturalnego piękna, w tym obfitych lasów. Jednocześnie jest to region, który chce zaistnieć na mapie jako „idealne miejsce do prowadzenia biznesu”, między innymi poprzez rozwój krajowych firm, które pozostawiają swój ślad na całym świecie.

W tym numerze magazynu Focus zespół Euronews odwiedza Urlę i wyjaśnia, dlaczego Szwedzka firma IKEA Wybrała ten teren pod budowę fabryki produkującej płyty pilśniowe o dużej gęstości (HDF), wykorzystywane w meblach sprzedawanych na całym świecie.

Odwiedziliśmy również Rodzinna firma z Kolna zajmująca się dostosowywaniem konsol do konsol do gierAby poznać plany rozszerzenia sprzedaży do Azji, poza Europę i Stany Zjednoczone.

Województwo podlaskie, zwane „zielonymi płucami Polski”, chce także odgrywać większą rolę w sektorze rolno-spożywczym, pomagając zwiększać efektywność i zrównoważony rozwój poprzez wdrażanie technologii.

Rozmawialiśmy z Prezydentem A Firma produkująca produkty spożywcze z lokalnych zbóżAby dowiedzieć się, jak faktycznie inwestować w swoją „inteligentną przyszłość”.

Patrząc w przyszłość, dziennikarze z zespołu Euronews odkryli, jak Podlasie ma nadzieję stać się alternatywnym rynkiem dla inwestorów, także tych, którzy chcą robić interesy bliżej domu. Wszystko to po pandemii Covid-19, która miała ogromny wpływ na łańcuchy dostaw na całym świecie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *