Podsumowanie głównych wiadomości wyemitowanych przez hiszpańską usługę międzynarodową w piątek 7 lipca

Podsumowanie głównych wiadomości wyemitowanych przez hiszpańską usługę międzynarodową w piątek 7 lipca

Oto streszczenie głównej historii wyemitowanej przez Europe Press International w piątek, 7 lipca:

Ukraina: Do dziewięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ataku we Lwowie, na dalekim zachodzie Ukrainy

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 42 inne, w tym troje dzieci, zostało rannych w ataku rosyjskich sił na budynek mieszkalny w ukraińskim mieście Lwowie, na zachodzie kraju, w pobliżu granicy z Polską.

S. Następny. – Hamas przyznaje się do zabójstwa izraelskiego żołnierza w pobliżu osady na Zachodnim Brzegu

Brygady Izz al-Din al-Qassam, wojskowe skrzydło Islamskiego Ruchu Oporu (Hamas), przyznały się do zabicia izraelskiego żołnierza w ataku w pobliżu osady Kedumim na północnym Zachodnim Brzegu w czwartek.

Włochy. – Co najmniej sześciu zabitych i 80 rannych w pożarze, który wybuchł w domu starców w Mediolanie

Co najmniej sześć osób zginęło, a 80 trafiło do szpitala w piątek rano w pożarze domu opieki w Mediolanie we Włoszech.

Następny. – Maroko potępia izraelską operację przeciwko Dżeninowi i potwierdza swoje poparcie dla niepodległości Palestyny

Maroko potępiło operację armii izraelskiej przeciwko miastu Dżenin na Zachodnim Brzegu, w wyniku której zginęło co najmniej 12 osób, ponad sto zostało rannych, a tysiące zostało wysiedlonych, i potwierdziło swoje poparcie dla niepodległości terytoriów palestyńskich.

Ukraina (2) – Rumunia zamierza szkolić ukraińskich i NATO pilotów na myśliwcach F-16

Członkowie Rumuńskiej Najwyższej Rady Obrony (CSAT) osiągnęli porozumienie, aby Rumunia szkoliła pilotów z NATO i krajów partnerskich, w tym Ukrainy, na myśliwcach F-16 we współpracy zarówno z firmą, która je produkuje, jak iz resztą inne kraje. Sojusz.

Japonia: Seul uważa, że ​​uwolnienie wody z Fukushimy spełnia normy, jeśli zostanie przeprowadzone zgodnie z planem

Rząd Korei Południowej uznał w piątek, że japoński plan uwolnienia uzdatnionej wody z elektrowni jądrowej Fukushima do morza spełnia międzynarodowe standardy, o ile zostanie wdrożony zgodnie z planem.

USA: Doradca Trumpa uniewinniony w sprawie dotyczącej dokumentów niejawnych

Walt Nauta, doradca byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, przyznał się w czwartek do zarzutów „niegospodarności”, „utrudniania” i „tuszowania” tajnych dokumentów przechowywanych przez byłego prezydenta w jego rezydencji w Mar Buhaira. (FL).

R. Wielka / Iran. – Iran wzywa brytyjskiego chargé d’affairs w Teheranie, aby zaprotestować przeciwko sankcjom

Brytyjska chargé d’affairs, Elizabeth Marsh, została wezwana w czwartek przez ministerstwo spraw zagranicznych Iranu, aby zaprotestować przeciwko ogłoszeniu przez Wielką Brytanię wprowadzenia przepisów rozszerzających sankcje wobec władz irańskich za ich „wrogie działania”.

Haiti: Kanada ogłasza pomoc w wysokości 68,7 mln euro na wzmocnienie haitańskiej policji narodowej

W czwartek rząd Kanady ogłosił pomoc w wysokości 100 milionów dolarów (68,7 miliona euro), która zostanie wykorzystana na wzmocnienie policji krajowej na Haiti, kraju pogrążonym w kryzysie bezpieczeństwa, politycznym i humanitarnym.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *