Podsumowanie wojny Izraela

Podsumowanie wojny Izraela

Według Ministerstwa Zdrowia pod przewodnictwem Hamasu ostatniego dnia w Gazie zginęło ponad 130 osób, co zwiększa liczbę ofiar śmiertelnych w izraelskich atakach do ponad 24 000.

To zdjęcie zrobione 15 stycznia 2024 r. z Rafah pokazuje płomień i dym unoszący się nad Khan Yunis w południowej Gazie podczas izraelskich bombardowań, pośród toczących się bitew między Izraelem a palestyńskim ruchem Hamas. Źródło: -AFP za pośrednictwem Getty Images

Co najmniej 132 osoby zginęły w izraelskich atakach na Gazę w ciągu ostatnich 24 godzin, a 252 inne zostały ranne – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia pod przewodnictwem Hamasu, co zwiększa liczbę zabitych w tym miejscu do ponad 24 000 od 7 października.

Ministerstwo dodało: „Duża liczba ofiar nadal znajduje się pod gruzami, na drogach lub w karetkach pogotowia, a zespoły obrony cywilnej nie mogą do nich dotrzeć”.

Według ministerstwa wraz z rejestracją ofiar dzisiaj, w poniedziałek, łączna liczba ofiar śmiertelnych w Gazie od 7 października wzrosła do 24 100, a rannych do 60 834.

CNN nie może samodzielnie potwierdzić tych liczb ze względu na trudności w przekazywaniu informacji ze strefy działań wojennych.

Izraelskie wojsko poinformowało w niedzielę, że ponad 9 000 zabitych to bojownicy Hamasu. CNN również nie może potwierdzić tej liczby.

Palestyńska agencja informacyjna Wafa poinformowała, że ​​w poniedziałek środkowa Strefa Gazy, w tym obozy dla uchodźców Al-Maghazi, Al-Bureij i Al-Nuseirat, została poddana ciężkiemu bombardowaniu.

Na nagraniu wideo opublikowanym przez Wafa widać, że dziesiątki osób szuka pod gruzami zniszczonych domów w mieście Gaza. Mężczyzna przeszukujący gruzy powiedział, że Izraelczycy użyli „wybuchowych beczek”, aby zniszczyć teren. „Rozejrzyj się wokół. Nic już nie zostało. Mój wujek, jego żona i sześcioro dzieci nie żyją. Właśnie urodziłem. Niech Bóg zlituje się nad nimi” – powiedział.

Według WAFA w południowej Strefie Gazy izraelska artyleria zbombardowała kilka obszarów miasta Khan Yunis w poniedziałek i niedzielę wieczorem.

Na nagraniu wideo opublikowanym przez Agence France-Presse widać duże słupy dymu po atakach na Khana Yunisa z miasta Rafah w południowej Strefie Gazy.

W poniedziałek Brygady Al-Kuds, zbrojne skrzydło palestyńskiego ruchu Islamskiego Dżihadu, opublikowały film przedstawiający palestyńskich bojowników atakujących izraelskiego snajpera w Khan Yunis.

Izraelskie wojsko oświadczyło w poniedziałek, że w niedawnych nalotach w Khan Yunis zginęło dwóch terrorystów oraz że zaatakowało dwa składy broni, a także „infrastrukturę operacyjną Hamasu” na tym obszarze.

Armia izraelska oświadczyła, że ​​skonfiskowała dużą ilość broni Hamasu, w tym karabiny AK-47, pistolety, granaty, RPG i sprzęt do nurkowania.

W północnej Gazie armia izraelska oświadczyła, że ​​zabiła pięciu terrorystów, którzy próbowali znaleźć broń na obszarze, na którym działały siły izraelskie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *