Podsumowanie, zwiastun, obsada i recenzja (Netflix)

The wspinacze To wyjątkowi ludzie, istoty, które mimo ryzyka nadal się rozwijają. Idą na szczyt i za wszelką cenę próbują się tam dostać. Nawet w stresujących chwilach wykazują odwagę i opanowanie. tym razem, Netflix Opowiada nam historię Wyślij wiadomość w filmie szeroki szczyt. Śledzimy podróż alpinisty, który zawsze starał się sprostać swoim wyzwaniom i wyzwaniom.

Jak możemy wnioskować, film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, więc komunikowanie się historii z widzem nie zajmie dużo czasu. Choć film nie jest najlepszym filmem o alpinistach, zachęca do refleksji nad naszą rolą w świecie. Jest to historia pełna determinacji i poświęcenia, ale także brutalnej pasji do działania, które nie jest stworzone dla osób o słabym sercu, duszy i duchu.

-reklamy-

& nbsp

Film może Ci się spodobać, jeśli jesteś fanem historii, w których człowiek spotyka się ze wspaniałością natury. To prawda, że ​​nie będziesz mieć tylu chwil walki o przetrwanie, jak zwykle w tej kategorii historii, ale to dlatego, że mają inny cel. W końcu jest to maszyna rozrywkowa, która oferuje wysokiej jakości rozrywkę i naszą własną dawkę inspiracji.

szeroki szczyt Data premiery na Netflix Kiedy zostanie wydana?

Film trafił do serwisu streamingowego Big N on 14 września 2022. Jest to koprodukcja TVN, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Regionalnego Funduszu Filmowego i Filmoteca Narodowa – Instytut Audiowizualny.

Oprócz tytułu Leszek DawidFilm fabularny Alpinizm Zawiera tekst Łukasza Ludkowskiego oraz zdjęcia Łukasza Gutta.

Podobne lub podobne filmy Co jeszcze możesz zobaczyć?

Istnieją inne bary oparte na prawdziwe historie Mogą być inspirujące, historie, które starają się trafić w struny i pokazać, że jesteśmy więcej niż tutaj, aby wprowadzić się w smutną rutynę. Jedyne, czego potrzebujemy, to mieć determinację, by stawić czoła przeszkodom.

podsumowanie szeroki szczyt W serwisie Netflix Na czym to polega?

plakat z szerokim szczytem

historia wspinacza Wyślij wiadomość To jeden z najwierniejszych przykładów życia Góral. W życiu przychodzi moment, w którym to, czy dotrzesz na szczyt, czy nie, robi różnicę. To nie kaprys, ale naprawdę obciąża tożsamość mężczyzny. To nie próżność ani duma, ale to sprawa nierozstrzygnięta, która nie pozwala duszy przenieść się do następnego portu.

-reklamy-

& nbsp

przedstawiamy ci Oficjalne podsumowanie:

Wyślij wiadomość, jeden z najsłynniejszych polskich alpinistów, był dumny, że zdobył Broad Peak. Ale kiedy dowiedział się, że tak naprawdę nie osiągnął szczytu, postanowił powtórzyć ten wyczyn… po 25 latach”, mówi platforma.

zwiastun filmu

film promocyjny szeroki szczyt Generuje wiele uczuć. Spodziewaj się historii prawdziwego lodowego wojownika. Zawsze jest coś, co nie pozwala nam być, zaklinowany „cierń”, który trzeba usunąć, aby całkowicie się wyleczyć. Jednak są chwile, kiedy nie ma gwarancji, że usunięcie go nie spowoduje większej rany ani nie zmieni na zawsze biegu naszego życia.

otrzymać od szeroki szczyt Na Netflix Kim są aktorzy?

Wspinacze na pełnej misji odpoczywają
Wspinacze na pełnej misji odpoczywają

Główna rola spoczywa na talencie Irene ZupKto gra Wyślij wiadomość. Jest uznanym aktorem w swoim kraju pochodzenia. Aktor ma w swoim programie Srebrny Krzyż Zasługi i Srebrny Medal Zasłużony dla Chwały Kultury Sztuka. Jego kariera w teatrze jest brutalna, ale zrealizował też ponad 40 produkcji filmowych.

W rozmowie z Babciescenarzysta Łukasz Ludkowski Mów o ludzkich impulsach, które wbrew wszelkiej logice skłaniają ludzi do podejmowania ryzyka, które może być bardzo kosztowne.

„Podczas produkcji dużo myślałem o tej tajemniczej i uwodzicielskiej sile, która popycha człowieka w tak niebezpieczne miejsca, mimo jego świadomości, jak bardzo jest to ryzykowne” – powiedział.

obsada z Film Jest połączony w ten sposób:

 • Ireneus Zup jako Messige Berbica
 • Maja Ostaszewska jako Ewa Diakoska-Berbica, Kona Masiega
 • David Ogrodnik jako Adam Bellecki
 • Łukasz Simlat jako Krzysztof Wielicki
 • Peter Glowicky jako Alexander Lowe
 • Tomasz Sapryk jako Andrzej Zawada
 • Maciej Raniszewski jako Thomas Kowalski
 • Macyj College jako Artur Malik

Ciekawość filmu, aktorzy, alpinista i nie tylko

Alpinista wspina się na dużą górę lodową
Gwiazdy Broad Peak Ireneus Zup

Porozmawiajmy trochę o mało znanych aspektach filmu, a także o aktorach i alpiniście, którzy zainspirowali tę historię:

 • Zdjęcia rozpoczęły się w 2018 roku w niektórych lokalizacjach w Zakopanem, Radomiu i Warszawie. Zdjęcia wykonano także w górach Karakorum w Pakistanie oraz w regionie Alp.
 • aktor Irene Zup Uwielbia sztuki sceniczne, dlatego uczy również w Łódzkiej Szkole Filmowej.
 • Wyślij wiadomość Zdobywca miał 5 8 tys. Wspinaczowi udaje się wspiąć zimą na Manaslu, Czo Oju i Broad Peak, a także na Annapurnę i Mount Everest.
 • Jednym z jego największych osiągnięć jest to, że został pierwszym człowiekiem, który przekroczył 8000 metrów nad poziomem morza w Egipcie Karakorum W nieprzyjaznym okresie, takim jak zima.
 • Berbika został dowódcą wypraw zimowych do dystryktów Manaslu i Nanga Parbat.

gdzie widzisz? szeroki szczyt?

Para patrzy sobie w oczy z przodu i jest bardzo blisko
Film opowiada historię Maceja Berbicy

kinematografia szeroki szczyt Jest to oryginalna produkcja Netflix, więc można go zobaczyć tylko na platformie streamingowej. Ten film trwa 1 godzinę i 42 minuty, oprócz tego, że ma ocenę TV-MA. Oznacza to, że jest zalecany tylko dla osób dorosłych.

Krytyki, recenzje i opinie

Wspinacz górski patrzący na panoramę
Alpinista Maciej Berbek był jednym z najbardziej imponujących wspinaczy w europejskim kraju

szeroki szczyt Jest to film chwalony przez krytykę, choć popełnia wiele błędów i traci serce, gdy zbliża się do końca. Są nawet dziennikarze rozrywkowi, którzy twierdzą, że całkowicie zbłądzi w poszukiwaniu emocjonalnego i trzeźwego zakończenia.

Greg Wheeler uważa, że ​​największe potknięcie filmu ma miejsce w epilogu. Zostało to wyjaśnione w jego recenzji Recenzja geeka.

szeroki szczyt Sam w sobie jest całkiem przyzwoitym filmem przygodowym, ale w porównaniu z innymi w tej dziedzinie nie jest poważny. Film krzyczy o kolejne 20 minut, by uzyskać lepszą ścieżkę dźwiękową, podczas gdy brak charakteryzacji postaci innych niż Macej jest nieco frustrujący”.

dla tej części, Marshall Schaffer Po przeanalizowaniu filmu staje się to coraz trudniejsze. Napisał nawet recenzję na On zdecydowałPiąty Co wzywa do unikania tego łańcucha za wszelką cenę.

„Jeśli szukasz emocji związanych z człowiekiem w porównaniu z naturą, lepiej przygotuj sobie świetny film dokumentalny National Geographic lub Discovery. Heck, nawet pakiet klipów SportsCenter lepiej radzi sobie z prośbą o identyfikację z konkurentem Broad Peak. Film ma wszystkie elementy sagi thrillerowej. Klasyk, który podnosi poziom adrenaliny, ale nic, co by rozpędzało treść” – powiedział.

Po obejrzeniu filmu chcielibyśmy wiedzieć, czy go polubiłeś lub poleciłeś. Dziękujemy za czytanie, komentowanie i udostępnianie!

Najnowsze posty autorstwa Carolina Herrera (zobacz wszystko)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.