Pojawiają się dokumenty pierwszych astronautów ZSRR

Pojawiają się dokumenty pierwszych astronautów ZSRR

Zdjęcie: Rosyjskie Ministerstwo Obrony / RT.

Z okazji 60. rocznicy pierwszego załogowego lotu w kosmos, Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało archiwalne dokumenty dotyczące astronautów i przywódców radzieckiego programu kosmicznego, który zwiastował erę załogowych lotów kosmicznych.

Obiekty historyczne (zdjęcia, relacje, misje lotnicze i inne dokumenty archiwalne) prezentowane są w ramach specjalnego projektu multimedialnego „Orbity Ziemi dla najeźdźców kosmicznych”.

„Te historyczne dokumenty i zdjęcia w żywy i emocjonalny sposób przekazują drogę, którą musieli podążać pierwsi uczestnicy programu kosmicznego, aby osiągnąć to wielkie osiągnięcie” – podaje strona internetowa ministerstwa.

Zdjęcie: Rosyjskie Ministerstwo Obrony / RT.

Po raz pierwszy ujrzały światło dzienne sylwetki rosyjskich astronautów, którzy jako pierwsi podbili wszechświat: Yuri Gagarin, German Titov i Alexei Leonov, pierwszy człowiek, który wyszedł na otwartą przestrzeń. Strona zawiera również informacje o szefie pierwszego szkolenia astronautów, Nikołaju Kamaninie, oraz instruktorze pierwszych astronautów, Marku Gallayu.

Podsekcja poświęcona pierwszemu astronaucie, Jurij Gagarin, który 12 kwietnia 1961 r. Wszedł na orbitę statku kosmicznego Wostok 1, Wyświetla certyfikat, misję lotniczą dotyczącą pierwszego lotu kosmicznego, funkcje serwisowe, dokumenty-nagrody, zdjęcia z przygotowań do lotu i szkolenia oraz inne dokumenty dostępne po raz pierwszy.

„Uwielbia latać, lata z odwagą i pewnością siebie. Jest odważny, śmiały i pracowity w lataniu” – czytamy na świadectwie ukończenia szkoły wojskowej dla pilotów w Orenburgu.

Według dokumentów szkolnych W tym czasie Gagarin wylatał 166 godzin. Pomiędzy 1957 a 1959 rokiem, kiedy astronauta był na służbie w 769 Pułku Lotów Myśliwskich, jego czas służby został wydłużony o kolejne 265 godzin.

Zdjęcie: Rosyjskie Ministerstwo Obrony / RT.

Pierwszy astronauta zginął tragicznie w 1968 roku w wieku 34 lat podczas rutynowego lotu, kiedy jego samolot szkoleniowy rozbił się pod Moskwą. W ciągu ostatnich kilku tygodni przed śmiercią Gagarin wykonał 18 lotów, aby zakończyć serię lotem testowym i zostać pilotem testowym. Jednak jedna z tych wypraw zakończyła się tragedią.

Zobacz też:

Fidel i Yuri Gagarin, więź, która trwa w historii

(pochodzą z RT)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *