Policja jerozolimska znajduje 2000-letni rzymski skarb (+ zdjęcia)

Policja jerozolimska znajduje 2000-letni rzymski skarb (+ zdjęcia)

Przedmioty przechwycone przez policję, które prawdopodobnie pochodzą z buntu Bar Kochby przeciwko Rzymianom w II wieku. Zdjęcie: Yuli Schwartz/Izraelski Urząd Starożytności.

W zeszłym tygodniu izraelska policja zatrzymała podejrzany samochód jadący w złym kierunku jednokierunkową ulicą w Jerozolimie podczas rutynowego patrolu. Podczas przeszukiwania bagażnika samochodu klienci znaleźli skrzynię z rzadkimi artefaktami z brązu.

Izraelski Urząd Starożytności ogłosił w środę odkrycie artefaktów, w tym setek monet z okresu późnego Cesarstwa Rzymskiego, ozdobnych kadzideł i dzbanka z brązu, Mają 2000 lat.

Archeolodzy uważają, że obiekty te zostały prawdopodobnie schwytane podczas buntu Bar Kokhba, żydowskiego buntu przeciwko rządom rzymskim w II wieku naszej ery. C., donosi The Times of Israel.

Uważa się, że przedmioty te zostały skradzione z miejsca celowego ukrycia lub z kompleksu, w którym ukrywali się mieszkańcy po bitwach podczas buntu Bar Kochby.I że pasażerowie wozu zabierali go do Jerozolimy, żeby sprzedać go handlarzowi antyków.

Brązowy dzban znaleziony przez policję. Zdjęcie: Yuli Schwartz/Izraelski Urząd Starożytności.

„Te starożytne znaleziska ucieleśniają historię kraju, ale dla złodziei i kupców są to po prostu rzeczy sprzedawane po najlepszych cenach z czystej chciwości. Niezwykle ważne jest zapobieganie wszelkim próbom uczestniczenia w nielegalnym handlu antykami, a także odzyskiwanie cennych znalezisk i zwracanie ich społeczeństwu i krajowi”.mówi Elie Esquido, dyrektor Urzędu Starożytności.

Władze wszczęły śledztwo przeciwko trzem podejrzanym które znajdują się z rzeczami.

Znalezione przedmioty muszą mieć 2000 lat.Zdjęcie: Yuli Schwartz/Israel Antiquities Authority.

Policyjne kadzielnice aresztowane. Zdjęcie: Yuli Schwartz/Izraelski Urząd Starożytności.

Znalezisko obejmuje monety i kadzidła, które mogły należeć do bogatych rzymskich domów lub świątyń, a także brązowy dzban na wino. Zdjęcie: Yuli Schwartz/Izraelski Urząd Starożytności.

(Z informacjami od RT po hiszpańsku)

Zobacz też:

Na Starym Mieście w Jerozolimie znaleziono złote monety sprzed ponad tysiąca lat

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.