Polityka różnorodności stanowi wartość dodaną dla każdej firmy.

Polityka różnorodności stanowi wartość dodaną dla każdej firmy.

Jesteśmy w trakcie wywiadu Stefan de Kreisker, CEO, Inc MAN Truck & Bus Iberia To wyjaśnia politykę różnorodności firmy Obejmuje różne rasy i zachęca do różnorodności kompetencji, wieku, różnorodności doświadczeń i różnorodności narodowości. Stefana de Creskera prowadzi tę organizację Kluczowy gracz w społecznej odpowiedzialności biznesu w całym społeczeństwie.

W jaki sposób firma promuje obecność kobiet w transporcie drogowym?
Niedawno uruchomiliśmy inicjatywę pt kobieta Która próbuje otworzyć umysł, klucz do przyjęcia nowych perspektyw, w celu umożliwienia kobietom wniesienia większego wkładu w wartość dodaną transportu drogowego. Podstawowy sektor gospodarki w Hiszpanii, dający 600 000 miejsc pracy i 5% PKB Transport ogółem, połowa transportu drogowego. W czasach pandemii transport naziemny pomógł nam zaopatrzyć się w potrzebne artykuły w sklepach i odebrać zakupy online w naszych domach. Stała się priorytetową i niezbędną usługą. Ale w dzisiejszych czasach brakuje kierowców, a co za tym idzie, kto MAN Truck & Bus IberiaMocno wierzymy w politykę równości, integracji i różnorodności. Wiedząc, że kobiety mają swoje miejsce i przestrzeń, podjęliśmy inicjatywę tzw kobieta Co pomaga kobietom w zdobyciu prawa jazdy w transporcie drogowym, a nasza organizacja dofinansowuje 70% kosztów. Ale wychodzimy ponad to, zapewniamy również szkolenia, aby były wygodne, wygodne i jeździły efektywnie. Istotne jest, aby te kobiety miały sprzyjające warunki do wejścia do naszego sektora, dodając wartość do przepływu logistycznego, który, jak wskazałeś, jest istotnym aspektem gospodarki w naszym kraju. Uruchomiliśmy dwie edycje, w 2021 i 2022 roku; A w 2023 trzecia edycja. Prawda jest taka, że ​​daje nam to bardzo dobre efekty i przede wszystkim jesteśmy bardzo dumni, że możemy przyczynić się do inicjatywy integracji kobiet w tym „męskim” świecie transportu drogowego.

W wyniku tego, co powiedziałeś, z tego braku kierowców, w jaki sposób firma przyczynia się do braku kierowców zawodowych?
Jedną z najważniejszych inicjatyw, jak już wcześniej wskazałem, jest kobieta. Inną inicjatywą jest zapewnienie odpowiedniego i angażującego szkolenia, które uczy wszystkich aspektów, które przyczyniają się do tworzenia pozytywnego wpływu i wartości dla społeczeństwa. Inicjatywa ta skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy mają chęci i wizję, ale ostatecznie nie robią kroku. Współpracujemy ze szkołami szkoleniowymi i niektórymi mechanikami, którzy przychodzą do naszego warsztatu i rozważają przejście do następnego etapu: życia w trasie. Tymi dwoma filarami (WoMAN i Training) staramy się wnieść swoje ziarnko piasku do pokazu kierowców w Hiszpanii.

Jakie jest zaangażowanie MAN i WoMAN w politykę różnorodności?
Polityka różnorodności stanowi wartość dodaną dla każdej firmy. Na świecie jesteśmy w 50% mężczyznami, a kolejne 50% kobietami, więc nie jest normalne, aby sektor miał różnicę płci lub dystrybucję. polityka różnorodności w Człowiek Obejmuje różne typy i zachęca do różnorodności kompetencji, różnorodności doświadczeń i różnorodności narodowości. W tym sensie kładziemy nacisk na łatwość obsługi naszych pojazdów – w skład której wchodzą liczne systemy pomocy technicznej zapewniające bezpieczną i efektywną jazdę – oraz uznany na rynku komfort kabiny. Człowiek Co również przyczynia się do dobrego odbioru kobiet. Wszystko to zawiera się w otwartej i przyjaznej polityce, tak aby czuli się komfortowo i chętnie pracowali w naszej branży, zarówno w bezpośredniej pracy, jak i z klientami organizacji.

Jak odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój ewoluowały do ​​tej pory w firmie? Jakie są główne obszary strategiczne?
Polityka społecznej odpowiedzialności firmy jest realizowana od wielu lat. Jesteśmy głównym graczem w zakresie CSR w społeczeństwie jako takim. Podjęliśmy wiele inicjatyw, aby pokazać społeczeństwu, że przyczyniamy się do jego rozwoju, a jednocześnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze działania. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu podjęliśmy inicjatywy humanitarne, gdyż w ostatnim czasie przyczyniliśmy się do wysyłki materiałów i żywności na Ukrainę, do obozów dla uchodźców w Polsce oraz do osób, które ucierpiały w wyniku trzęsień ziemi w Turcji i Syrii. Firma wysłała również pieniądze, aby spróbować pomóc tym, którzy cierpią najbardziej. Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, cieszę się, że cały świat się obudził i zdajemy sobie sprawę, że firma nie będzie w stanie przetrwać w przyszłości, jeśli nie będzie miała prawdziwej polityki zrównoważonego rozwoju. Człowiek Myśli o 7 ważnych punktach i jest połączony w 3 osie:
– Pierwsza oś to ochrona środowiska i obejmuje następujące punkty: dekarbonizacja sektora, gospodarka o obiegu zamkniętym, aby był zrównoważony i odpowiedzialny transport z rozwiązaniami mobilności.
– Druga oś: ład i dobre zarządzanie w firmie. Wyróżniają się tutaj dwa punkty: zgodność, etyka i uczciwość. Kolejnym punktem jest odpowiedzialność w całym łańcuchu wartości.
– Trzecią osią w ramach zrównoważonego rozwoju firmy jest obszar społeczny, który ma punkty: bezpieczeństwo ruchu drogowego, bezpieczeństwo naszych produktów/usług oraz ludzi i kulturę wewnątrz nich. Człowiek.
Wszystko to tworzy wewnętrzny ekosystem, który rozwijamy, aby zrównoważony rozwój nie był problemem ani problemem Zielone praniei nic ulotnego. Chcemy, aby było to zakorzenione w naszym DNA, a wszelkie działania lub inicjatywy, które podejmujemy, zawsze były prowadzone z perspektywy zrównoważonego rozwoju. Chcemy, aby nasza działalność była zrównoważona, jednocześnie chroniąc nasze środowisko na poziomie bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska. Jesteśmy częścią problemu i wiemy o tym, ale jesteśmy też częścią rozwiązania lub będziemy.

Tutaj możesz wysłuchać całego wywiadu ze Stefanem de Kreiskerem

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *