Północna Gaza nie ma funkcjonującego szpitala – DW – 21.12.2023

Północna Gaza nie ma funkcjonującego szpitala – DW – 21.12.2023
Przejdź do następnej sekcji, w której Human Rights Watch potępia wyciszanie przez Metę treści propalestyńskich

21 grudnia 2023 r

Organizacja Human Rights Watch potępia milczenie przez Metę treści propalestyńskich

Amerykańska firma Meta ucisza coraz więcej treści wspierających Palestyńczyków w mediach społecznościowych Facebook i Instagram, potępiła w czwartek Human Rights Watch.

Organizacja praw człowieka opublikowała 7 października raport na temat „systematycznej cenzury” stosowanej przez grupę technologiczną w odniesieniu do tego typu treści od początku wojny w Gazie. Human Rights Watch zauważyła, że ​​raport „dokumentuje wzorzec niewłaściwego usuwania i tłumienia chronionych wypowiedzi, w tym pokojowych wypowiedzi popierających terytoria palestyńskie i debaty publicznej na temat palestyńskich praw człowieka”.

Deborah Brown, pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora Wydziału Technologii i Praw Człowieka w Human Rights Watch, broniła w oświadczeniu, że „media społecznościowe są podstawową platformą, na której ludzie mogą dawać świadectwo i wypowiadać się przeciwko nadużyciom, podczas gdy metacenzura przyczynia się do usuwania cierpienie ludzi.” Palestyńczycy. (efe,afp/min,ms)

https://p.dw.com/p/4aQz7

Przejdź do następnej sekcji Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza, że ​​w północnej Gazie nie ma funkcjonującego szpitala

21 grudnia 2023 r

Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza, że ​​w północnej Gazie nie ma funkcjonującego szpitala

W czwartek Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że ​​w północnej Strefie Gazy nie ma funkcjonującego szpitala z powodu braku paliwa, personelu i zaopatrzenia.

„Na północy nie działają już szpitale” – powiedział reporterom Richard Peppercorn, przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia w Gazie, za pośrednictwem wideo z Jerozolimy. „Al-Ahly (szpital) był ostatnim, ale teraz działa na minimalnym poziomie”. Pepperkorn wyjaśnił, że nadal leczy część przyjętych do szpitala pacjentów, ale nie przyjmuje już nowych, podkreślając, że „na jego podwórku stłoczone są ciała ostatnich ataków, bo nie można ich pochować w bezpiecznym miejscu” i godny sposób.”

Światowa Organizacja Zdrowia potępiła, że ​​tylko 9 z 36 szpitali w całej Strefie Palestyńskiej nadal działa. Przedstawiciel tej międzynarodowej organizacji dodał: „Nasz personel nie ma słów, aby opisać katastrofalną sytuację, w jakiej znajdują się nasi pacjenci i pracownicy służby zdrowia”. (EFE, Reuters/MNS)

https://p.dw.com/p/4aQou

Przejdź do następnej sekcji Chiny wzywają do współpracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa na Morzu Czerwonym

21 grudnia 2023 r

Chiny wzywają do współpracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa na Morzu Czerwonym

Chiny wezwały dziś (21.12.2023) główne mocarstwa do „współpracy” w celu „zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi na Morzu Czerwonym”, gdzie miały miejsce ataki na statki cywilne.

Rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Wang Wenbin powiedział na czwartkowej konferencji prasowej, że Morze Czerwone jest „ważnym szlakiem międzynarodowego handlu towarami i energią” oraz że „utrzymanie bezpieczeństwa i stabilności w regionie” leży we wspólnym interesie społeczności międzynarodowej wspólnota. Wspólnota.”

Ze swojej strony Grecja ogłosiła, że ​​dołączy do koalicji morskiej pod przywództwem USA, aby chronić światowy szlak morski przed rebeliantami Houthi w Jemenie, poinformował minister obrony Nikos Dendias.

Grupa zadaniowa ogłoszona w poniedziałek przez sekretarza obrony USA Lloyda Austina początkowo obejmowała Wielką Brytanię, Bahrajn, Kanadę, Francję, Włochy, Holandię, Norwegię, Seszele i Hiszpanię. (efe, ap/min, ms)

https://p.dw.com/p/4aQgI

Przejdź do następnej sekcji przedstawiającej izraelskie lotnictwo i artylerię atakującą pozycje Hezbollahu w Libanie

21 grudnia 2023 r

Izraelskie samoloty i artyleria bombardują pozycje Hezbollahu w Libanie

Dzisiaj, w czwartek (21.12.2023), izraelskie samoloty i artyleria zbombardowały pozycje szyickiej grupy Hezbollah w Libanie po wystrzeleniu pocisków z terytorium Libanu w stronę Izraela.

Jak wynika z oświadczenia armii, siły izraelskie dzień wcześniej wystrzeliły z Libanu kilka pocisków i zaatakowały „centrum ognia”. (efe, dpa/min, ms)

https://p.dw.com/p/4aQfv

Przejdź do następnej sekcji: W izraelskiej strzelaninie w Libanie jedna osoba nie żyje

21 grudnia 2023 r

Zabity przez izraelski ogień w Libanie

Według libańskich mediów państwowych i władz libańskich w izraelskim ataku zginęła 80-letnia kobieta we wsi w południowym Libanie.

Oficjalna libańska Narodowa Agencja Informacyjna ogłosiła, że ​​„dzisiejszy poranek wrogiego bombardowania miasta Maroun al-Ras doprowadził do śmierci kobiety i obrażeń jej męża”. Agencja dodała, że ​​izraelskie pociski artyleryjskie trafiły w „dzielnice mieszkalne” miasta, a także w dom pary.

W poniedziałek (18.12.2023) wspierany przez Iran Hezbollah obiecał, że każdy izraelski atak na ludność cywilną „odpowie w naturze”. (AFP, Agence France-Presse/MNS)

https://p.dw.com/p/4aQfy

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *