Polo Polo, nijaki mistrz humoru, który zniknął z dnia na dzień

Meksykański komik Polo Polo na konferencji prasowej w Teatrze Blancita w 2014 roku (zdjęcie: Édgar Negrete/Clasos/LatinContent via Getty Images).

Polo Polo, mistrz czarnego humoru i hazardu, zmarł w swoim domu w wieku 78 lat po tym, jak w ostatnich dniach cierpiał na demencję naczyniową, Jego syn, Paul García, występował również w programie telewizyjnym „Ventaneando”.

„To była śmierć naturalna, zmarł o 5:15 rano, przestał oddychać. Moja siostra zawsze go osłaniała w rodzinie i szukała go, bo nigdy nie chciała, żeby został przyjęty do jakiejkolwiek placówki (medycznej) ”.

Urodzony w León, Guanajuato, w rodzinie produkującej buty, kiedy kierował fabryką w dzielnicy Peralfeo w Mexico City, nauczył się sztuki hazardu w codziennym współistnieniu z robotnikami, co później stało się tak wybitne w jego występy, które nagrał niezliczoną ilość albumów.

Leopoldo Roberto García Beláez Benitezprawdziwe nazwisko komika, było szeroko obecne w barach, salach, teatrach, programach telewizyjnych i na żywo, scenariusze, w których zawsze był skończyć się Nikt nie kwestionował, czy to, co powiedział, było trafne, czy też piętnował określoną grupę demograficzną. Dlatego jego komedia często odwołuje się do anegdot z jego życia osobistego, które mają charakter seksualny, dwuznaczności, wyraźny meksykański folk i złoto społeczności LGBTQ +. Często anuluj jego żarty.

Zanim został „mistrzem komedii” (jak go niektórzy uważali), pracował w rodzinnej firmie związanej z przemysłem obuwniczym, ale życie nocne w barach było bardziej atrakcyjne i rozpoczął karierę w tych lokalach w rodzinnym León Guanajuato w lata 70.

Klub nocny Chufu, wówczas Crown Hall, był częścią kryjówek, w których mógł rozwinąć swoją komedię „al-hara” i gdzie w wyniku pomyłki zadomowił się również pod swoim pseudonimem scenicznym.

Dla mnie Historia pobrana przez MVS News, komik przedstawia się grając w polo (Leopoldo) i pewnego dnia zostaje wezwany do nagrania reklamy i na koniec mówi, że nazywa się polo. Nikt nie zorientował się, że w końcu kamery zamarły, a „Polo” powtarzano w nieskończoność. „Chciałem go zabić, ale on wyszedł i ja też wyszedłem. Kiedy w nocy dotarłem do tawerny, w telewizji leciały już reklamy i zaczęli mnie męczyć „Patrz, idzie Polo, Polo, Polo, Polo.. .’ a jednak nikt nie wiedział ile „Polo”. Aż w końcu Polo stało się Polo”.

Komedie celebrytów zostały zakazane w latach 80. i 90., kiedy stały się bardziej popularne, ponieważ oprócz wzniosłych słów, których używali, „seks humor” sprawiał, że wielu czuło się nieswojo, ponieważ był przeznaczony tylko dla dorosłych. Ale dla Polo Polo nie była to niedogodność.

W rozmowie z Adelą Michą w 2013 roku dziennikarz zapytał go, czy został pozwany za swoje żarty, a komik odpowiedział, że nie. „Mam na myśli to, że jesteśmy w hali na trzy tysiące ludzi i nagle pięć wychodzi, a ja nie zauważam, może są urażeni,„ On jest łysy ”i tak, tak, jestem łysy , dlaczego miałbym to robić kolego, żyję z tym od 40 lat, nie powinienem. To byłoby takie niebezpieczne.

Reakcje komika

Nie było kilku osobowości komediowych, które żałowały na swój sposób i uruchomiły jeden z symboli nocnego programu w Meksyku.

Możesz być także zainteresowany | na filmie

„Jestem fanem komiksów od dziecka”: Eduardo Yanez zamówił fototapety z superbohaterami do swojego domu

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.