Polscy naukowcy odkryli ciężarną mumię egipską Kultura | rozrywka

Polscy naukowcy odkryli ciężarną mumię egipską  Kultura |  rozrywka

Polscy naukowcy wskazali w czwartek, że odkryli A Ciężarna egipska mumia, Pierwszy w tym kraju na świecie, Podczas gdy prześwietlili jego szczątki sprzed 2000 lat Muzeum Narodowe w Warszawie.

„Ja i mój mąż Stanisław, egiptolog, wykonujemy zdjęcia rentgenowskie. W łonie zmarłej kobiety zauważyliśmy obraz znany ojcom trójki dzieci: małą stopę!– powiedziała reporterom Marzena Ozarek-Zilki, antropolog i archeolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

„Nie wiemy, dlaczego podczas mumifikacji nie usunięto płodu z macicy zmarłej” – powiedział zaangażowany w projekt Wojciech Eijsmond z Polskiej Akademii Nauk.

Zdjęcia rentgenowskie egipskiej mumii szacowanej na 2000 lat. zdjęcie: — –

„Ta mumia jest naprawdę wyjątkowa. Nie znaleźliśmy podobnych przypadków. Oznacza to, że nasza mumia jest jedyną osobą na świecie z płodem w środku”.

– zaproponował Ozarek-Zelke Hipoteza jest taka, że ​​istniał zamiar „ukrycia ciąży (…) lub że mogło to mieć pewne znaczenie powiązane z przekonaniami o odrodzeniu się w zaświatach”.

Według badań hieroglifów napisanych na trumnie: Początkowo sądzono, że mumia należała do księdza żyjącego w okresie między I wiekiem p.n.e. C. I pierwszy wiek naszej ery. C.

Jednak naukowcy uważają teraz, że mogła być starsza i próbują ustalić możliwą przyczynę jej śmierci.

Archeolodzy przeglądają zdjęcia rentgenowskie mumii z 2015 roku. Ogłoszenie ogłoszono 29 kwietnia. Zdjęcie: – Alexandre Ledoux

Mumii nie otwarto, ale prześwietlenie to wykazało Kobieta miała długie, kręcone włosy, które sięgały jej ramion.

O odkryciu tym poinformowano w najnowszym numerze miesięcznika Dziennik Nauk Archeologicznych, Czasopismo zostało zrecenzowane przez panel specjalistów.

„To pierwszy znany przypadek zmumifikowanego ciała kobiety ciężarnej (…) „Otwiera to nowe możliwości badań nad starożytną ciążą i praktykami związanymi z macierzyństwem”.odnosi się do artykułu.

Mumia została sprowadzona do Polski w XIX wieku i stanowi część kolekcji archeologicznej Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 1917 r. przechowywany jest w Muzeum Narodowym i eksponowany w sarkofagu.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *