Polska blokuje plan AmRest (La Tagliatella) przejęcia biznesu Telepizzy w kraju

Polska blokuje plan AmRest (La Tagliatella) przejęcia biznesu Telepizzy w kraju

Madryt, 7 (Prasa Europejska)

Polskie organy ochrony konkurencji zablokowały przejęcie biznesu Telepizza w kraju przez Amrista, właściciela La Tagliatella, nie udzielając licencji na tę działalność.

Spółka sygnalizowała to przed Krajową Komisją Rynku Papierów Wartościowych (CNMV), co oznacza zablokowanie operacji o wartości 8 mln euro, na którą obie spółki podpisały już umowę nabycia akcji w lipcu 2018 r.

W ten sposób przedmiotowa umowa została automatycznie rozwiązana w związku z niespełnieniem wcześniej ustalonych warunków, gdyż polska konkurencja nie wyraziła zgody na operację.

W szczególności Telepizza rozważa sprzedaż swojej działalności w Polsce, która obejmuje 107 sklepów, 36 własnych i 71 franczyzowych. Sieć pizzerii wskazywała wówczas, że sprzedaż ta będzie szansą rozwojową zarówno dla franczyzobiorców w Polsce, jak i obecnych pracowników, którzy staną się częścią dużej grupy o silnej obecności na polskim rynku.

Transakcja ta wpisywała się w mapę drogową określoną bezpośrednio po podpisaniu strategicznego sojuszu pomiędzy Telepizzą a Pizza Hut, który pozwoli jej podwoić liczbę restauracji do ponad 2500, sprzedaż w systemie do 1100 mln euro rocznie i rozszerzyć swoją obecność w 37 krajach.

Telepizza wyjaśniła Europe Press, że anulowanie tego procesu nie będzie miało wpływu na alians z Pizza Hut, który wszedł w życie 30 grudnia, gdyż jest to rynek nieobjęty umową.

W oświadczeniu przesłanym do CNMV Telepizza przypisuje unieważnienie umowy decyzji AmRest o nieprzedłużaniu terminu dotrzymania warunku dotyczącego zgody polskich władz na operację i wypowiedzeniu umowy kupna-sprzedaży.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *