Polska i papież Franciszek nie zgadzają się w sprawie imigrantów ludzie | rozrywka

Polska i papież Franciszek nie zgadzają się w sprawie imigrantów  ludzie |  rozrywka

Papież Franciszek uczynił wsparcie dla imigrantów głównym tematem definicji chrześcijanina. W Polsce, gdzie katolicyzm i nacjonalizm nakładają się na siebie, populistyczny rząd twierdzi, że przyjęcie zbyt dużej liczby uchodźców zagroziłoby tożsamości narodowej i bezpieczeństwu.

Papieski atak na prawa uchodźców zostanie poddany próbie dyplomatycznej już w środę, kiedy rozpocznie on pięciodniową wizytę w Polsce, gdzie populistyczny rząd zamknął drzwi większości osób ubiegających się o azyl.

Franciszek planuje spotkać się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą na tysiącletnim zamku w Krakowie. W pobliskiej katedrze znajduje się cmentarz, na którym od wieków spoczywają polscy bohaterowie narodowi. Następnie przeprowadzi sesję pytań i odpowiedzi z polskimi biskupami za zamkniętymi drzwiami.

Przed przyjazdem papieża minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak bronił sprzeciwu rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość wobec imigracji, powołując się na niedawną masakrę ciężarówką w Nicei we Francji w dniu Bastylii, w której zginęły 84 osoby. Błaszczak argumentował, że tego rodzaju przemoc jest nieuniknioną konsekwencją wielokulturowości.

Papież zwrócił uwagę, że niechęć lub odrzucenie osób potrzebujących schronienia stoi w sprzeczności z przypowieścią o dobrym Samarytaninie, który udzielił pomocy nieznajomemu, który został ranny i pobity.

Zwracając się do wiernych w zeszłym miesiącu na Placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział, że „ostatecznie zostaną osądzeni na podstawie uczynków miłosierdzia”.

Pragnąc inspirować przykładem, W kwietniu papież Franciszek przywiózł do Rzymu 12 Syryjczyków po wizycie w obozie dla migrantów na greckiej wyspie Lesbos.Dziesiątki tysięcy zostało uwięzionych po przepłynięciu zatłoczonymi łodziami niebezpiecznej przeprawy z sąsiedniej Turcji.

W lutym, wracając z pielgrzymki do Meksyku, Franciszek powiedział reporterom w swoim samolocie: „Uważam, że osoba, która wierzy w budowanie murów, a nie mostów, nie jest chrześcijaninem”. (Siema)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *