Polska jest zainteresowana wymianą turystyczną z Wenezuelą z Nueva Esparta

Polska jest zainteresowana wymianą turystyczną z Wenezuelą z Nueva Esparta

Chargé d'Affairs Ambasady RP w Caracas Milena Łukasiewicz odwiedziła wyspę Margarita i potwierdziła, że ​​turystyka może być powodem do wymiany z Wenezuelą, a ze stanu Nueva Esparta jest bardzo możliwa.

W rozmowie z mediami powiedział, że pomimo ograniczeń nałożonych przez pandemię nadal posuwają się do przodu, aby osiągnąć punkty jedności i współpracy, dlatego w zeszłym roku nawet nie zaprzestali swojej działalności, a w tym roku spodziewają się ta sama rzecz.

Na wyspie odwiedził Bambaatar Salt Flats wraz z burmistrzem Manero Muriel Davidem Rodriguezem, opisując je jako „wyjątkowe miejsce, które podkreśla również wysiłek włożony w pracę społeczną”.

Świadcząc o potencjale Nueva Esparta – powiedział, ambicją jest, aby w kontekście pandemii porty lotnicze mogły zostać zaktywizowane do dalszej działalności turystycznej i w tym sensie realizować współpracę pomiędzy Polską a Wenezuelą, ze szczególnym uwzględnieniem wyspy Margarita.

Z drugiej strony podkreślił doświadczenie w zakresie wsparcia zdrowotnego, jakiego udzielili krajowi w celu złagodzenia skutków Covid-19, poinformował o wpłatach przekazanych na rzecz Szpitala Państwowego Tachira i uznał, że możliwe jest zapewnienie tego samego w Nueva Isparta.

„Ważne, że jesteśmy świadomi wszystkich potrzeb i w tym sensie oceniamy możliwości pomocy, jaką możemy zapewnić”.

Podobnie Lukacevic poinformował, że jeśli pozostanie w Nueva Isparta, spotka się z władzami Uniwersytetu Margarita, aby omówić kwestie wsparcia edukacyjnego w zakresie języków.
Polski dyplomata ogłosił także szeroką agendę kulturalną, jaką ma nadzieję opracować w roku 2021, podkreślając, że jest to sposób na promowanie jedności i harmonii między narodami poprzez ważną wymianę nauk, które stanowią wartość dodaną dla ludności.

Stwierdził też, że plany mają na celu nie tylko przyciągnięcie do Wenezueli większej liczby Polaków, ale także umożliwienie obywatelom poznania ich kultury.

Ludność polska w kraju liczy obecnie około trzech tysięcy osób, skupionych głównie w Caracas. Ta społeczność na wyspie Margarita liczy około 20 rodzin, które również spotykają się z urzędnikiem, aby omówić sprawy konsularne i wszelkie inne potrzeby.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *