Polska muzyka i dźwięki z Chile i Grecji spotykają się w internetowym koncercie „String Journey” | klas

Muzyki z Polski, a także dźwięków z Chile i Grecji będzie można posłuchać w Radiu Bio Bio oraz w Internecie, w sobotę 4 i następny wtorek 7 czerwca na koncercie wycieczka linyzorganizowanej przez Fundację Kultury Las Condes, Ambasadę RP i Sierra Gorda.

The Fundacja Kultury Las CondesAmbasada RP i Sierra Gorda przedstawia Wielokulturowy koncert z muzyką z Polskiwraz z dźwiękami Chile i Grecja.

Ten koncert, który odbył się w ramach obchodów Konstytucji RP, będzie transmitowany Sobota 4 czerwca o 20:30przez Radio Bio Bio, a jednocześnie przez Kanał Youtube Z www.culturallascondes.cl.

Ponadto będzie nadawany w dniu wtorek, 7 czerwca o 14:00przez BioBioChile.cl i przez Facebook.

Za tę podróż odpowiada trzech wyjątkowych muzyków: Pianiści Ewa Jaciska i Jasper Huisintroit z Polski i Belgii oraz chilijsko-grecki bouzouki Alexandros Tivarikis.

Pierwsza część programu obejmuje prace Fryderyk Chopin, być może jeden z najważniejszych polskich muzyków w historii, skomponowany przez Jasińską, bo Nocturno dokonuje procesu wtórnego. posthumo i Polonez to główne płaskie odniesienia. 53 bohaterski.

W drugiej części w międzyczasie Tivarikis z towarzyszeniem Huisintroita wykona własne piosenki, jak Patagonia Mar, a także słynne greckie melodie, jak Zorba nieśmiertelny Grigo z filmu o tym samym tytule.

Ewa Jasińska studiowała w Państwowej Szkole Muzycznej w Gdańsku w rodzinnej Polsce pod kierunkiem pedagoga K.Popowej-Zydroń, a następnie w Musikhochschule R.Schumann w Düsseldorfie u CD Gililov.

Dał liczne koncerty w Europie, Kanadzie i Chile, a także koncerty i solowe konkursy pianistyczne, kameralne i fortepianowe z orkiestrami, zarówno w Europie, jak iw Ameryce. Od 2011 roku pracuje jako nauczyciel gry na fortepianie w Conservatoire Universidad Mayor.

Alexandros Tivarikis rozpoczął naukę gry na skrzypcach pod kierunkiem nauczycielki Normy Kokesh, a pod koniec lat 90. był gitarzystą popularnego zespołu rocka progresywnego Ergo Sum. Następnie poświęcił się tworzeniu akustycznej muzyki na gitary i greckie bouzouki, instrument, który adoptował do dziś. Wygłosił liczne prezentacje w kraju i za granicą.

Jasper Huisintroit, po ukończeniu studiów, studiował fortepian jazzowy w Ghent School of Art w Belgii. Współpracował z niemal wszystkimi orędownikami krajowej sceny jazzowej. Jest nauczycielem fortepianu w Escuela Superior de Jazz i Uniacc, a także prowadzi kursy mistrzowskie na terenie całego kraju.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.